sobota, kwiecień 20, 2024
poniedziałek, 25 lipiec 2022 12:51

Mansplaining wyjaśnienie, czy ignorancja?

mansplaining co to mansplaining co to pixabay

Nie da się ukryć, że czasem mężczyźni starają się wytłumaczyć coś kobiecie, jednak robią to w taki sposób, aby nie sugerować się tym, co wie tak naprawdę dana kobieta na dany temat.

Można więc powiedzieć, Że jest to w pewnym sensie narzucenie własnego opisu pomimo faktu, że kobieta dokładnie orientuje, się w konkretnej sprawie jednak mężczyzna w wyraźny sposób ignoruję tę kwestię. Tak więc można powiedzieć, że tego typu zachowania w dużej mierze dotyczą wielu różnych aspektów życia. Wiele osób zastanawia się tak naprawdę, jak należy interpretować takie zjawisko.

Panowie manipulują jak media.

 Z pewnością taki temat jak mansplaining co to, pokazuje nam wyraźnie, jak często media i inne kanały informacyjne, również próbują nam narzucić własną wiedzę, pomimo faktu, że my wiemy o danej sprawie na tyle dużo, aby wyrobić własne zdanie. Tutaj jednak wszystkie informacje są z góry narzucone, co jednocześnie wiąże się z ignorancją osoby, która jest odbiorcą takiego przekazu. Oczywiście podobne zjawisko występuje w przypadku filmu czy też jakiegokolwiek innego medium. Jakby nie patrzeć jest to w dużym stopniu problem kulturowy, gdzie faktycznie kobiety, mogą czuć się pomijane, a nawet nieszanowane. Jakby nie patrzeć mężczyźni bardzo często stosują wobec kobiet podobną taktykę, dlatego też jest to z pewnością problem wielu kobiet, które doświadczyły tego typu reakcji ze strony panów.

Właściwa obrona przed zagrożeniem.

 Można więc powiedzieć, że mimo wszystko taka demonstracja siły ze strony mężczyzn, sprowadza kobiety o poziom niżej w hierarchii, co jednoznacznie można uznać za formę dyskryminacji. Sztuka rozmowy wymaga merytorycznego podejścia, dlatego też w pewnym sensie chodzi tutaj o zachowanie szacunku czy też empatii wobec samego rozmówcy. Tylko wtedy można bronić się przed taką jawną techniką manipulacji wobec kobiet, które bardzo często są podatne na takie zachowania ze strony panów. Jakby nie patrzeć trzeba się dzisiaj bronić przed takimi zjawiskami. To też jedyna reakcja obronna, która rzeczywiście może okazać się skuteczna w praktyce.