sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 12 styczeń 2022 11:53

Jak ubrać się w mroźne i śnieżne dni, by było nam komfortowo?

płaszcze damskie zimowe płaszcze damskie zimowe pixabay

Okres zimowy, choć potrafi być niezwykle magiczny, jest równocześnie zdolny skutecznie uprzykrzyć nam życie. Z jednej strony kojarzy nam się ze świętami, które wprowadzają magiczny klimat.

Natomiast z drugiej strony, towarzyszą temu często bardzo niskie temperatury, nieustanne opady, a do tego wiatr. Poruszając się na co dzień samochodem z pewnością każdego ranka czeka na nas zaśnieżony samochód, co oznacza, że należy wcześniej wyjść z domu. Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej, na pewno nieraz zdarzyło nam się czekać na mrozie na spóźniony autobus czy tramwaj. Wszystko to sprawia, że musimy bardzo dużą wagę przyłożyć do tego w co się ubieramy. Tylko tak możemy zapewnić sobie komfort i ciepło. Natomiast jak dobrze wiemy, wcale nie jest to takie proste. Choć w sklepach oferowany jest nam cały szereg zimowych ubrań, często ich skład pozostawia wiele do życzenia. Nie wszystkie tkaniny skutecznie ochronią nas przed mrozem. Co więcej, często towarzyszy nam przeświadczenie, że aby ubrać się ciepło, będziemy musieli zrobić to kosztem modnego looku. To błędne podejście! Sprawdź, na jakie rozwiązania postawić, by połączyć oba te aspekty.

Po pierwsze, postaw na warstwy

Bez wątpienia duża część z nas spotkała się z określeniem ubierania „na cebulkę”. Polega to na nakładaniu kilku warstw ubrań, które skutecznie mają ochronić nasz organizm przed zimnem. Sposób ten znamy najczęściej z naszego dzieciństwa, kiedy to rodzice właśnie tak nas ubierali. Choć kiedyś raczej nas to denerwowało, dzisiaj widzimy w tym wiele sensu i sami z tego korzystamy. Odpowiednio skomponowane stylizacje oprócz zapewnienia nam ciepła, będą prezentować się rewelacyjnie i modnie. To również bardzo przydatny sposób w sytuacjach, gdy na chwilę wchodzimy do samochodu, autobusu czy jakiś pomieszczeń, ponieważ możemy po prostu zdjąć jedną z warstw. Pamiętaj, aby zaczynać od najcieńszej i sukcesywnie dokładać te grubsze. Świetnie będzie prezentować się między innymi klasyczna, biała koszula i sweter czy też golf wraz z marynarką. A na to wszystko bezcenne okażą się płaszcze damskie zimowe.

Po drugie, wybierz ciepłe okrycie wierzchnie

Okrycie wierzchnie, z punktu widzenia estetyki, powinno być dopełnieniem całej stworzonej przez nas stylizacji. Natomiast z punktu widzenia komfortu ma skutecznie ochronić nas przed mrozem, który panuje za oknem. Szeroka gama modeli sprawia, że możemy to bez problemu połączyć. Każdego roku oferowane są nam liczne płaszcze damskie zimowe. Jeśli chcesz, aby pasował do jak największej ilości Twoich ubrań postaw na klasyczne barwy takie jak czerń, beż czy karmel. Natomiast, jeżeli nie wyobrażasz sobie swoje stylizacji bez mocnych kolorów, w takich również możesz tak naprawdę przebierać. Należy zastanowić się również nad tym czy preferujesz gładkie płaszcze damskie zimowe czy  może jednak wolisz wyraziste wzory. Wszystko to powinno odpowiadać Twoim indywidualnym upodobaniom. 

Po trzecie, dopasuj dodatki

Niezależnie od pory roku, stylizacja oprócz samych ubrań musi zostać uzupełniona o odpowiednie dodatki. Jednym z najważniejszych są buty, które zimą odgrywają dwie funkcje. Po pierwsze mają ubogacić naszą stylizację oraz nadać jej indywidualnego charakteru, a po drugie mają zapewnić nam stuprocentowy komfort i ciepło. Warto więc zwrócić uwagę, czy interesujący nas model posiada wewnętrzne ocieplenie oraz czy podeszwa jest wystarczająco gruba. Co więcej, jeśli nie chcesz aby szybko się zniszczyły, dobrze żeby miały zewnętrzną membranę chroniąca przed ich przemoknięciem.