piątek, 07 styczeń 2022 07:22

​​Podświetlenie LED stopni schodowych

oświetlenie schodowe oświetlenie schodowe pixabay

Często wybieranym oświetleniem awaryjnym jest podświetlenie LED stopni schodowych, które wykorzystywane jest głównie po zmroku.

Stosowane jest głównie z uwagi na oszczędność energii elektrycznej, którą można uzyskać, wykorzystując energooszczędne oświetlenie, które przez specjalnie zoptymalizowany sterownik, podświetlane schody w momencie w którym, któryś z domowników na nie wejdzie i gasi, kiedy z nich schodzi. Metoda ta pozwala na maksymalne zmniejszenie kosztów związanych z poborem prądu.

​​Podświetlenie LED stopni schodowych.

Bardzo często oświetlenie stopni można zamówić na konkretny wymiar. Pozwala to dopasować taśmę oświetleniową LED i oprawy aluminiowe, do dowolnego wymiaru schodów, przez co nawet na najbardziej problematycznych schodach, można zamontować podświetlenie LED, które zwiększy komfort ich użytkowania i sprawi, że staną się bezpieczne.

Gdzie wykorzystać podświetlenie LED stopni schodów?

Każdy zestaw, podświetlenia LED stopni powinien posiadać taśmę LED z przewodami, oprawy aluminiowe i zasilacz. Bardzo ważne podczas zakupu takiego zestawu, jest odpowiednie dopasowanie opraw do schodów. Na gotowych już schodach można zamontować taśmę LED z oprawą nawierzchniową, a jeśli schody są w trakcie budowy, można zatroszczyć się o profil wpuszczany. Dostępne są też oprawy, które można zamontować w rogu schodów.

oświetlenie schodów Restan

oświetlenie schodów Restan


Podświetlenie LED schodów można wykorzystać wszędzie. Począwszy od schodów domowych po schody w biurowcach, centrach handlowych, hotelach, pubach i wszędzie tam, gdzie ważne będzie bezpieczeństwo użytkowników danego obiektu. Takie oświetlenie często pojawia się też w dużych sklepach składających się z kilku poziomów, w których właściciele cenią sobie bezpieczeństwo klientów i pracowników, jednocześnie starając się iść z duchem ekologii i bez potrzeby nie wykorzystywać energii elektrycznej. Coraz częściej podświetlane stopnie pojawiają się w urzędach i budynkach użytku publicznego. Podświetlenie LED może wpływać nie tylko na bezpieczeństwo, ale i na odbiór estetyczny danego obiektu.

Wsparcie merytoryczne illuminations.pl

Wsparcie techniczne RESTAN