sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 12 styczeń 2022 12:25

Biżuteria na dzień babci

komplet biżuterii komplet biżuterii pixabay

Babcia to wyjątkowa osoba dla każdego z nas. Nie bez przyczyny na jej cześć ustanowiono wyjątkowe święto – Dzień Babci

W tym dniu to one są najważniejsze i często od swoich wnuków otrzymują wyjątkowe podarki. Niejednokrotnie ręcznie robione. Co warto podarować babci w ten wyjątkowy dzień? Na jakie prezenty warto zwrócić swoją uwagę?

Jaki prezent wybrać na Dzień Babci?

Babcie zazwyczaj z okazji swojego święta dostają robione przez wnuki ręcznie robione prezenty. Są one szczególnie popularne wśród dzieci w wieku przedszkolnym lb wczesnoszkolnym. Robią one często je w przedszkolach czy szkołach. Starsze dzieci decydują się częściej na kupowanie drobnych prezentów takich jak np. kubki ze zdjęciem, kalendarze personalizowane czy przydatne gadżety. Jednak raz na jakiś czas warto zastanowić się nad nieco droższym prezentem, szczególnie jeśli można go kupić w kilka osób. Przykładem mogą być tutaj różnego rodzaju wyroby biżuteryjne.

Na jakie rodzaje biżuterii, warto zwrócić uwagę szukając prezentu na Dzień Babci?

Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent dla babci w dniu jej święta, są bransoletki. Szczególną uwagę warto zwrócić zwłaszcza na modele, które zdobione są kamieniami szlachetnymi. Mogą to być bransoletki, w których każdy segment jest zdobiony kamieniem lub takie, gdzie tylko jeden z nich ma osadzony w sobie kamień. Kiedy jest możliwość złożenia się w kilka osób na prezent, warto zainteresować się zestawami biżuteryjnymi, które będą zdobione kamieniami w takim samym kolorze lub kształcie. Na taki zestaw złożyć się mogą np. pierścionek i zawieszka na łańcuszku lub pierścionek, bransoletka i kolczyki. Można też zdecydować się na jeden element zestawu i dokupić następny w kolejnym roku. Wybierając bransoletki czy komplet biżuterii, warto szczególnie zwrócić uwagę na te zdobione tanzanitami, topazami czy cytrynami. Ciekawie będzie prezentować się również biżuteria z perydotem, granatem czy ametystem. Kamienie mogą mieć oprawę wykonaną ze srebra lub jasnego złota, w których to metalach będą prezentować się najkorzystniej.