środa, 09 wrzesień 2020 19:47

Jak powstaje pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy pierścionek zaręczynowy

Dawanie ukochanej pierścionka zaręczynowego w momencie oświadczyn to bardzo popularny i romantyczny zwyczaj.

Uważa się, że zapoczątkowali go jeszcze starożytni Egipcjanie. Jednak prawdziwy boom na pierścionki zaręczynowe zaczyna się w XIX wieku, kiedy to powstał popularny do dziś prosty, ale zarazem szykowny model złotej obrączki z jednym oczkiem. Ale jak dokładnie powstają takie pierścionki? Jakie są obecnie najpopularniejsze kruszce i kamienie wykorzystywane do ich tworzenia?

W jaki sposób tworzy się pierścionki zaręczynowe?

Ręcznie robione pierścionki zaręczynowe to często małe dzieło sztuki, które zachwyca każdym detalem. Na początku projektant przygotowuje wzór, który później jest przekazywany do realizacji. Początkowo projekty powstawały na papierze. Teraz wielu jubilerów korzysta ze specjalnych programów graficznych, które umożliwiają tworzenie wizualizacji 3D projektu. To pozwala na wprowadzenie korekt jeszcze zanim wykona się formę odlewniczą. Kolejnym krokiem jest właśnie przygotowanie formy, którą wykonuje się z tworzywa odpornego na wysokie temperatury. Formę najczęściej wykonuje się z gipsu i to do niego wlewa się przetopiony metal. Forma powinna oddawać wszelkie szczegóły, które mają się znaleźć na gotowym pierścionku. Kiedy pierścionek jest już odlany, następuje jego szlifowanie. Na sam koniec jubiler osadza kamienie wybrane do tego projektu.

Jaki kruszec najczęściej wybierany jest na pierścionki zaręczynowe?

Pierścionki zaręczynowe mogą być wykonywane z różnorodnych kruszców. Jednak przyjęło się, że najczęściej produkowane są one ze złota. Warto tutaj podkreślić, że złoto dostępne jest w kilku wersjach. Klasyczna złota to propozycja dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję. Dostępne są jeszcze pierścionki zaręczynowe z białego złota, które przypomina nieco srebro. Ciekawą i niestandardową propozycją są pierścionki wykonane z różowego złota. Do produkcji tego rodzaju biżuterii wykorzystywane są także różnorodne kamienie szlachetne np. brylanty, rubiny, szafiry czy szmaragdy.

Czytany 83 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.