środa, lipiec 24, 2024
poniedziałek, 06 listopad 2023 16:33

Historia powstania i rozwoju technologii ważenia platformowego

wagi platformowe cena wagi platformowe cena mat.prasowe

Do ważenia ładunków wielkogabarytowych, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia takiej procedury przy masowych wysyłkach towarów, niezbędne są wagi platformowe.

Ten typ konstrukcji jest uniwersalny. A jeśli jesteś zainteresowany ważeniem platformowym, nadszedł czas, aby poszukać wysokiej jakości i niezawodnego sprzętu. Będziesz mógł wybrać i kupić z wygodną dostawą w sklepie internetowym Vagar wagi platformowe cena jest całkiem do przyjęcia. Będziesz mógł odwiedzić stronę w dowolnym dogodnym dla siebie czasie, dokonać wyboru, aby pozostało tylko złożyć zamówienie i otrzymać wszystko z szybką, wygodną i bezpieczną dostawą. 

Historia ważenia platformowego pozwala prześledzić ewolucję modeli, zaczynając od pierwszego, a kończąc na nowoczesnym sprzęcie. Pomyślnie i szybko rozwijająca się technologia, a dziś wagi platformowe są wysokiej jakości i niezawodnym, wszechstronnym sprzętem, który zapewnia dokładne wyniki ważenia. 

Więcej o historii rozwoju wag platformowych

Jeśli chodzi o historię i rozwój wag platformowych, warto podkreślić kilka istotnych momentów:

 1. Pojawienie się wag otworzyło kupcom, handlowcom możliwości sprawdzenia, czy monety używane przez kupującego do rozliczeń nie są fałszywe.
 2. Stworzenie metalowych monet i pojawienie się wag było równoczesne.
 3. Pierwsze wagi były uważane za dłonie osoby - z ich pomocą można było określić masę monety, porównując pomiary w podobny sposób ze standardem próbki.

Najstarsze wagi pojawiły się w piątym tysiącleciu pne - w Mezopotamii. Pierwsze modele opierały się na zasadzie dźwigni. Krótsze wagi miały równe ramiona. Wagi o nierównych ramionach były używane w starożytnym Babilonie. Były to bezmeny. Z założenia takie modele składały się z haka i dźwigni, a także przeciwwagi. Za pomocą pierścienia był zawieszony, a druciana pętla była podporą. Druciana pętla poruszała się wzdłuż dźwigni podczas procesu ważenia, a także mogła poruszać się w kierunku przeciwwagi, w kierunku ładunku. 

Rozwój technologii ważenia platformowego rozpoczął się w 2669 roku. Należy tu podkreślić kilka ważnych elementów:

 1. Gilles de Roberval był założycielem Paryskiej Akademii Nauk. To on postanowił ulepszyć ważenie poprzez wykorzystanie funkcji stabilności. 
 2. Wystarczyło to zrobić, umieszczając dźwignię pod kubkami wagi - wcześniej znajdowały się one nad nimi. 
 3. Tutaj za platformę posłużył pręt. Właśnie dlatego ten typ sprzętu to waga platformowa. 

Platformowe ważenie towarów we współczesnym świecie jest dość popularne. Jest ku temu wiele powodów. 

Popyt na wagi platformowe - główne powody

Różnorodność obszarów, w których istnieje zapotrzebowanie na sprzęt platformowy, jest jednym z powodów popularności wag platformowych. Są one z powodzeniem wykorzystywane

 • do ważenia w gospodarstwie domowym;
 • ważenia towarów w usługach dostawczych;
 • w weterynarii i przemyśle, w produkcji. 

Z pomocą takiego sprzętu możliwy jest dokładny pomiar masy. Warto również podkreślić inne istotne zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • brak ograniczeń w przedmiotach ważenia;
 • uniwersalność wag. 

Na stronie Vagar można wybrać i zamówić z wygodną dostawą wysokiej jakości i niezawodne wagi platformowe. Istnieje możliwość konsultacji telefonicznej ze specjalistami - pomogą oni dokonać właściwego wyboru. 

Wagi platformowe - główne rodzaje

Rodzaje wag platformowych wyróżniają się swoimi cechami. W rezultacie każdy, w zależności od celów i zadań, może wybierać spośród:

 • modele jedno- i czteroczujnikowe;
 • wagi stacjonarne lub podłogowe
 • urządzenia wgłębne. 

Zasada działania wag platformowych jest dość prosta. Opiera się ona na przekształceniu odkształcenia pod wpływem grawitacji ważonego ładunku w analogowy sygnał elektryczny. Jego zmiana jest proporcjonalna do masy ważonego ładunku.