niedziela, kwiecień 14, 2024
wtorek, 07 listopad 2023 10:40

Potrzebny dentysta w Bielsku-Białej? Skorzystaj z naszego pogotowia stomatologicznego!

chirurg dentysta Bielsko-Biała chirurg dentysta Bielsko-Biała mat.prasowe

Ból zęba potrafi zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. Ważne, aby nie bagatelizować dolegliwości i jak najszybciej zasięgnąć porady specjalisty, ustalić przyczynę problemu i wprowadzić odpowiednie leczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak profilaktyka.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Stwierdzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Prawdziwe jest też na gruncie stomatologii, bo zdecydowanie lepiej jest regularnie dbać o zęby niż zmagać się z próchnicą lub chorobami tkanek przyzębia. Podstawą jest oczywiście regularna, codzienna profilaktyka i higienizacja, którą każdy powinien wykonywać w domu. Ważne jest nie tylko regularne mycie, ale również odpowiednia technika czy właściwie dobrane akcesoria.

Warto mieć świadomość, że wiele gabinetów stomatologicznych zajmuje się nie tylko leczeniem, bo specjalistę można poprosić również o informacje i instruktaż prawidłowego mycia zębów. W zależności od kondycji zębów i tkanki przyzębia pomoże on także dopasować odpowiedni wariant szczoteczki i pasty.

Zabiegi w ramach profilaktyki stomatologicznej

W Klinice https://dentalcity.com.pl/dentysci-bielsko-biala/ specjaliści nie tylko leczą, ale wykonują również zabiegi zakresu profilaktyki. W ofercie gabinetu dostępnych jest kilka wariantów zabiegów. Poza wspomnianym instruktażem przeprowadzane są także:

  • skaling, polegający na usuwaniu kamienia nazębnego,
  • piaskowanie, podczas którego z powierzchni zębów usuwane są przebarwienia i osady znajdujące się na szkliwie,
  • lakierowanie, czyli zabieg fluoryzacji, którego celem jest wzmocnienie szkliwa - stomatolog nakłada wówczas specjalny preparat o wysokiej zawartości fluoru,
  • lakowanie, którego celem jest uszczelnienie bruzd oraz zagłębień, znajdujących się w zębach.

Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Szukając dobrego gabinetu stomatologicznego warto zwrócić uwagę na kompleksową obsługę. Dlatego w Dental City wizytę umówić można nie tylko na wizytę profilaktyczną czy leczenie, ale również konsultację u endodonty, ortodonty. W gabinecie przyjmuje też chirurg dentysta Bielsko-Biała, protetyk czy implantolog. Dobrze jest wybrać klinikę, w której przyjmują specjaliści z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem którzy do leczenia pacjentów wykorzystują wysokiej jakości sprzęt, jakim dysponują dentyści Bielsko.