środa, 26 sierpień 2020 17:33

Fizjoterapia dla dzieci i dorosłych pomoże uporać się z problemami ruchowymi

Fizjoterapia w Poznaniu Fizjoterapia w Poznaniu

Fizjoterapia w Poznaniu i okolicach przeznaczona jest nie tylko dla osób, które zmagają się z urazami czy dla ludzi niepełnosprawnych. Spora część zabiegów może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, które choć z pozoru są niegroźne, znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na fizjoterapię w Poznaniu i okolicach? 

Fizjoterapia dzieci

Już niemowlaki zmagają się z problemami z układem kostnym lub mięśniowym. Obniżone napięcie mięśniowe to najczęstszą przypadłość niemowlaków, które odpowiednio wcześnie rehabilitowane mają szansę na zupełnie normalny rozwój. Fizjoterapia w Poznaniu i okolicach w kontekście obniżonego napięcia mięśniowego nie jest co prawda koniecznością, jednakże pozwala uniknąć znacznych problemów, na przykład z poruszaniem się, w przyszłości. Dzieci, które nie uczęszczają na tego rodzaju zajęcia mogą rozwijać się ruchowo później niż ich rówieśnicy, a dodatkowo rozwój ten nie będzie harmonijny. Starsze dzieci natomiast często miewają problemy z wadami postawy, które można zniwelować właśnie za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Za wady postawy wieku dziecięcego najczęściej odpowiedzialne są siedzący tryb życia i zbyt ciężkie plecaki szkolne, jednak raz nabytej wady nie da się wyleczyć jedynie poprzez eliminację czynników szkodzących.

Dla dorosłych

Fizjoterapia w Poznaniu i okolicach to doskonałe rozwiązanie również dla osób dorosłych, które często uskarżają się na różnego rodzaju bóle niewiadomego pochodzenia. Doświadczony fizjoterapeuta jest w stanie w krótkim czasie wychwycić źródło problemu i sprawić, aby uporczywe dolegliwości nie nawracały. Często jednak dorosły potrzebuje całej serii zabiegów fizjoterapii w Poznaniu i okolicach, aby móc w pełni cieszyć się zdrowiem fizycznym. Czynniki szkodzące dorosłym to przede wszystkim siedzący tryb życia, zła dieta, która wpływa na naszą wagę i samopoczucie, a także niewyleczone urazy z lat młodości. Zamiast jednak męczyć wykonując codzienne czynności, lepiej powierzyć swoje zdrowie fizjoterapeucie. Warto pamiętać, że z wiekiem dolegliwości mogą pojawiać się coraz częściej, dlatego też ich chwilowe uśmierzenie środkami przeciwbólowymi czy nieprofesjonalnie wykonanymi ćwiczeniami może sprawić, że będą one nawracać ze zdwojoną siłą. Niestety, czas nie działa na korzyść ludzkich kości i mięśni, jednak nie oznacza to, że wraz z kolejnymi latami jesteśmy skazani na ból i trudności w poruszaniu się. Sprawę pomoże rozwiązać dobry fizjoterapeuta, który zaproponuje efektywne leczenie.

Czytany 172 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.