środa, lipiec 24, 2024
sobota, 24 wrzesień 2022 14:11

Dom tymczasowy zwierząt: bez zadrapań i łez, lecz z wielką miłości

Petsitters Petsitters pixabay

Wybierasz się na wakacje lub w długą podróż służbową? Czas zastanowić się, z kim zostanie Twój zwierzak.

Serwis Petsitters – opieka nad zwierzętami i wyprowadzanie zwierząt – wybrała już dla Ciebie niektóre z najczęstszych opcji, z kim i gdzie zostawić swojego zwierzaka podczas swojej nieobecności: wyjaśnia, dlaczego nie powinieneś zostawiać swojego zwierzaka u krewnych lub przyjaciół, opowiada o tym, co jest dobre ( i nie bardzo) w hotelu dla kotów/ psów, zbadał dom tymczasowy dla zwierząt pod różnymi kątami itp. Więcej informacji o każdej z możliwych opcji można znaleźć obejrzyj tu.

 

Dom tymczasowy dla zwierząt – indywidualna opieka nad Twoim pupilem

Jednym z najczęstszych sposobów opieki nad zwierzętami podczas nieobecności właścicieli jest dom tymczasowy. Czym on jest?

Dom tymczasowy dla zwierząt domowych jest tymczasowym płatnym „schronieniem” dla Twojego zwierzaka. Dziś płatny dom tymczasowy nazywa się sittingiem. Jak przebiega opieka w domu tymczasowym? Podczas Twojej nieobecności opiekun (osoba, z którą Twój pupil będzie) sumiennie opiekuje się czworonogiem (karmi, spaceruje z nim, poświęca mu maksymalną uwagę i nie pozostawia zwierzaka bez nadzoru).

Dom tymczasowy dla zwierząt: jakie są warianty? 

Istnieją różne opcje domu tymczasowego: opiekun zabiera zwierzaka do siebie, przychodzi do twojego domu i opiekuje się zwierzakiem na twoim terytorium lub mieszka u was i opiekuje się zwierzęciem. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdej opcji.

Zwierzę mieszka z opiekunem na jego terytorium –  najpopularniejszy ze sposobów, ponieważ w ten sposób zwierzę jest zawsze „w zasięgu wzroku” opiekuna. Negatywną stroną tego typu domu tymczasowego  może być ewentualne uszkodzenie mienia opiekuna, ponieważ zwierzę  trafia do nowego dlań otoczenia. Ale opiekun postara się zrobić wszystko, aby Twój pupil czuł się jak u siebie w domu już od pierwszych sekund.

Kolejna opcja: opiekun przychodzi do waszego domu o ustalonej godzinie, karmi, spaceruje i opiekuje się zwierzęciem na Twoim terenie w każdy możliwy sposób. Będziesz musiał mniej martwić się o mienie, ale czy masz pewność, że  Twoje zwierzę nie będzie się nudzić? Czy  opiekun będzie miał wystarczająco dużo czasu  dla niego? Ale co z uwagą i troską, jaką dajesz swojemu sierściuchowi 24/7? Na pewno będzie mu tego brakowało,  oprócz spaceru, jedzenia, kąpieli itp. Opiekun zamknie drzwi Twojego mieszkania i wyjdzie.

I ostatnia opcja -- opiekun mieszka na terytorium, na którym znajduje się zwierzę. Właściciele boją się wpuszczać nieznajomych do domu, ale właśnie od tego jest Petsitters, więc nie wpadniesz przypadkowo na oszustów. Każdy opiekun zarejestrowany na naszej stronie przeszedł poważną kontrolę na „przyzwoitość”, dzięki czemu nie musisz się martwić o swoje mienie –  wszystko pozostanie całe i nieuszkodzone.

Wybierz opcję domu tymczasowego, która najbardziej Ci odpowiada i zarejestruj się na Petsitters.pl, aby znaleźć idealnego opiekuna.

Petsitters –  przyjdziemy z pomocą każdemu właścicielowi czworonożnego druha.