sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 26 styczeń 2022 18:13

Czy opaska na oczy sprawdza się podczas spania?

opaska na oczy do spania opaska na oczy do spania pixabay

Wiele osób, które już nie mogą sobie poradzić z bezsennością, będzie szukać najróżniejszych rozwiązań, aby tylko w końcu przynajmniej pół nocy odpocząć.

Sięgamy po najróżniejsze zioła lub po prostu zasłaniamy twarz poduszką, ale niekoniecznie takie metody będą odnosiły jakiś skutek. Tymczasem bardzo dobrze będzie się sprawdzać opaska na oczy do spania, która występuje w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i wykonana może być z różnych materiałów. Poza tym błędne jest też rozumowanie, że można takie produkty wykorzystywać tylko i wyłącznie w nocy. Niejednokrotnie będą się sprawdzały podczas dziennej drzemki. Szczególnie wtedy zresztą mogą być rekomendowane, jeżeli chcemy sobie zapewnić całkowity brak dostępu do światła. To wtedy przecież nasze oczy będą maksymalnie wypoczywać.

Pełen relaks dzięki opasce na oczy?

Przede wszystkim wypoczynek będzie polegać na tym, że będziemy tu mocniej lub bardziej odcinać nasze zmysły. W psychologii mówi się o deprywacji sensorycznej i jak najbardziej takie metody mają zastosowanie, jeżeli chodzi o zapewnienie odpoczynku naszemu umysłowi. Mózg właśnie wtedy będzie odpoczywać, jeżeli będziemy ograniczać ilość bodźców. Dlatego właśnie opaska na oczy do spania może się sprawdzać bardzo dobrze. A jak wiadomo, to wzrok będzie właśnie dla nas najważniejszym ze zmysłów. Szczególnie te kwestie są ważne w dzisiejszych czasach, gdy ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani obrazami. Wystarczy wymienić tylko komputery albo tablety, czy też telefony. Należy doliczyć oczywiście jeszcze telewizję oraz opaski treningowe. Wszystko to są ekrany, które będą bardzo źle wpływały w efekcie na nasze samopoczucie. Skutek jest taki, że melatonina odpowiedzialna za w miarę szybkie zasypianie nie będzie się wydzielać w odpowiedniej ilości. Z dobrą opaską na oczy do spania można jednak ten proces przyspieszyć.

Jak wybrać opaskę na oczy, aby nas zadowoliła?

Wybierając takie produkty, musimy oczywiście skoncentrować się na własnym guście. Okazuje się, że opaska na oczy do spania niejedno będzie mieć oblicze. Artykuły takie są dostępne w bardzo wielu różnych kolorach. Możemy więc kupić białe albo fioletowe, czy też żółte w zależności od naszych preferencji estetycznych. Poza tym dzięki takiej opasce na oczy do spania możemy także poczuć komfort dotykowy Wszystko dzięki temu, że dostępne są modele z ziarnami na przykład o klasycznym kształcie, w których jest lawenda lub goździki. W ten sposób zapewniamy sobie także przyjemny masaż mięśni wokół oczu. Widać zresztą, że w relaksacji szeroko rozumianej coraz częściej stosuje się tego typu opaski.