czwartek, 09 wrzesień 2021 21:39

Czy dieta owocowo-warzywna jest zdrowa? Sprawdzamy!

dieta pudełkowa dieta pudełkowa adobestock

Obecnie istnieje wiele popularnych sposobów żywienia, a jednym z nich jest właśnie dieta owocowo-warzywna. Bazuje ona wyłącznie na wspomnianych składnikach. Ma liczne wady, ale również zalety. Co warto wiedzieć o tradycyjnej diecie owocowo-warzywnej? Kiedy warto na nią postawić?

Czy dieta owocowo-warzywna ma sens?

Dieta owocowo-warzywna to wykluczeniowy sposób żywienia, dlatego w jego przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność. Należy komponować posiłki w taki sposób, by dostarczały cennych wartości odżywczych. Taka dieta praktykowana zgodnie z zachowaniem kilku zasad może pozwolić na oczyszczenie organizmu. Trzeba jednak wiedzieć, że w niektórych sytuacjach prowadzi ona do niedoborów.

Dieta owocowa i warzywna różni się od wegańskiej tym, że nie obejmuje zbóż i innych produktów roślinnych. To dobry wybór w sytuacji, gdy chcesz na krótki czas zmienić swój sposób żywienia. Owoce i warzywa pozwalają bowiem na dostarczenie wielu cennych składników odżywczych. Wybierając takie produkty, przestajesz korzystać z gotowych wyrobów. Dzięki temu nie przyjmujesz do swojego organizmu szkodliwych substancji, co skutkuje wyraźnym poprawieniem zdrowia.

Aby dieta owocowo-warzywna była zdrowa, trzeba pamiętać o następujących zasadach:

  • odpowiednio komponuj poszczególne posiłki,
  • sprawdzaj, jakie wartości mają konkretne produkty,
  • dbaj o zapewnienie odpowiedniej ilości energii swojemu organizmowi,
  • jedz odpowiednią liczbę posiłków,
  • pij wodę lub soki owocowo-warzywne.

Jak komponować posiłki w diecie owocowo-warzywnej?

By dieta owocowo-warzywna spełniała swoje zadanie, trzeba odpowiednio komponować poszczególne dania. Warto pamiętać, że niektóre produkty nie powinny być ze sobą łączone. Doskonałym przykładem jest, chociażby, ogórek i pomidor. To ostatnie warzywo sprawdzi się natomiast idealnie w połączeniu z kapustą. Warto zapamiętać kilka takich zasad i wprowadzić je w codzienne gotowanie.

Jeśli jednak nie masz czasu na przygotowywanie posiłków samodzielnie, możesz postawić na dietę pudełkową, taką jak Nice To Fit You. Catering pozwala na oszczędzenie czasu i codzienne jedzenie wysokiej jakości posiłków komponowanych przez specjalistów. To doskonała opcja dla osób zabieganych, które na co dzień nie mają kiedy zgłębiać zasad łączenia poszczególnych składników.

Jak działa dieta owocowo-warzywna?

Dieta owocowo-warzywna i wegańska pozwala na poradzenie sobie z różnymi dolegliwościami. Jednocześnie zapobiega wystąpieniu konkretnych chorób. Wyraźnie poprawia stan cery i oczyszcza organizm. Zwiększa odporność poprzez dostarczenie cennych witamin. Pomaga osobom, które borykają się z różnego rodzaju alergiami, astmą, niedoczynnością tarczycy, zaburzeniami miesiączkowania czy chorobą Hashimoto. Pozwala na szybkie powrócenie do zdrowia w sytuacji, gdy na co dzień odżywiasz się bardzo źle i masz problem z niedoborami. To doskonały wybór także wtedy, kiedy chcesz zupełnie zmienić sposób swojego żywienia i zrezygnować z wysokoprzetworzonych produktów.