czwartek, 09 wrzesień 2021 21:30

Co zabrać ze sobą do apteczki podróżnej?

Multilac Multilac

Podróże to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Poznajemy dzięki nim inne kultury i zwyczaje, także te kulinarne. Niestety zmiana diety i nawyków żywieniowych, a także niemożność zachowania w niektórych sytuacjach dostatecznej higieny mogą sprawić, że wyjazd wspominać będziemy nie najlepiej.

Co zabrać ze sobą do apteczki podróżnej i w jaki sposób wspomóc nasz układ trawienny? Podpowiadamy.

Podróże – trudna sprawa dla układu pokarmowego

Podczas podróży zdarza się, że jemy nieregularnie i nie to, co powinniśmy. W dalekich krajach próbujemy też potraw, do których nasz układ pokarmowy nie jest przyzwyczajony.. Warto w tym czasie wspierać florę bakteryjną w jelitach.

Zmiana pór posiłków, nieregularność ich spożywania, odmienne od dotychczasowych dania i stres towarzyszący zmianie miejsca niekorzystnie wpływają mikrobiom w jelicie. Mogą powodować nieprzyjemności jelitowe, które osłabiają mikroflorę bakteryjną jelit.

Dobrym wyborem przed i w trakcie podróży będą suplementy diety z probiotykami (bakteriami probiotycznymi) i prebiotykami, które pomogą uzupełnić dobre bakterie w jelitach.

Co powinno znaleźć się w apteczce podróżnej?

Na wyjazd należy zabrać ze sobą, leki przyjmowane na stałe, leki przeciwbólowe i środki opatrunkowe - plastry, bandaże, gazę jałową. Ale przede wszystkim warto zabrać ze sobą leki przeciwbiegunkowe oraz preparaty wspierające florę bakteryjną po problemach ze strony układu pokarmowego.

Dobrym wyborem będzie Multilac, czyli suplement diety zawierający żywe kultury bakterii Multilac probiotyk + prebiotyk warto przyjmować przed podróżą, w celu wsparcia flory bakteryjnej jelit. Multilac zawiera starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii oraz dodatkowo fruktooligosacharydy, czyli prebiotyki stanowiące w jelitach źródło energii dla dobroczynnych bakterii. Takie połączenie to preparat o nazwie synbiotyk. Multilac synbiotyk wspiera mikrobiom w jelicie po antybiotykoterapii, ale również w podróży

Jeśli podróżujemy z dziećmi, w apteczce podróżnej warto umieścić także krople Multilac Baby, które zawierają bakterie Lactobacillus rhamnosus GG oraz prebiotyki. Multilac synbiotyk dla dzieci wesprze podczas kłopotów związanych ze zmianą diety malucha. Przyda się zwłaszcza po przyjmowaniu przez dziecko antybiotyku, co może zdarzyć się w czasie podróży. Wesprze również mikroflorę w podróży.

O czym jeszcze pamiętać, by uniknąć problemów z trawieniem w podróży?

Podczas podróży pamiętajmy przede wszystkim o myciu rąk i higienie przygotowywania oraz spożywania posiłków. Przestrzeganie zasad higieny to kluczowa kwestia. Unikniemy w ten sposób wielu niepotrzebnych problemów.