poniedziałek, 10 sierpień 2020 18:41

Bezpieczne podróżowanie z psem – poznaj przydatne akcesoria

Wyspa pupila - pasy dla pasa KARDIFF Wyspa pupila - pasy dla pasa KARDIFF

Pies to członek rodziny, który towarzyszy jej w wielu sytuacjach. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że psa zabiera się na wakacje. Jeżeli chcesz w miejsce docelowe dojechać samochodem, musisz mieć ze sobą przydatne akcesoria, które zabezpieczą psa na czas podróży oraz pozwolą mu w komfortowych warunkach dojechać do celu. Sprawdź, co Ci się przyda.

 

Przewożenie psa w samochodzie – zabezpiecz siedzenia przed zabrudzeniem

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się osoby przewożące w samochodzie psa, są zabrudzone siedzenia. Dlatego na czas przewożenia zwierzaka, warto je odpowiednio zabezpieczyć. Jednym z rozwiązań są specjalne maty, które nakłada się na siedzenie. Dzięki temu rozwiązaniu zwierzak może bez problemu podróżować, a tapicerka jest czysta. Dodatkowo do podstawowej maty, warto dokupić taką typu drybed, która dodatkowo chroni przed wilgocią. Jest to szczególnie dobra propozycja, gdy podróżuje się ze szczeniakiem, który jeszcze nie do końca potrafi kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne lub gdy istnieje duże ryzyko zamoczenia tapicerki.

Co jeszcze przyda się w czasie jazdy z psem?

Do akcesoriów, które powinny się znaleźć w psiej walizce zalicza się także składana miska. Jest ona wygodniejsza w podróży, niż klasyczna miska i zajmuje o wiele mniej miejsca. Możesz w niej podawać psu zarówno wodę, jak i karmę. Pamiętaj też o tym, że w czasie jazdy w samochodzie może panować wysoka temperatura. Dlatego przydatna może okazać się specjalna mata chłodząca. Jest ona wypełniona żelem chłodzącym, dzięki czemu nie potrzebuje zasilania zewnętrznego.

Pamiętaj, że w czasie jazdy psu musisz zapewnić nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Dlatego też zaopatrz się w pasy dla psa. Co istotne zwiększą one bezpieczeństwo nie tylko Twojego pupila, ale i wszystkich osób podróżujących samochodem. Zwierzak będzie bowiem siedział w jednym miejscu i nie będzie przemieszczał się po wnętrzu samochodu w niekontrolowany sposób.

Czytany 128 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.