Domowe metody na odmłodzenie skóry
Masaż twarzy, choć nie jest nowością w świecie kosmetologii, zyskuje na popularności, jako metoda łatwa do wykonania w domowych warunkach. Regularnie stosowany, może przynieść zdumiewające efekty, podobne do tych oferowanych, przez bardziej zaawansowane techniki kosmetologiczne. Masaż twarzy poprawia ukrwienie, co z kolei przyczynia się do lepszego odżywienia skóry, a także wspomaga w produkcji kolagenu, co zwiększa jej elastyczność i jędrność.
Zalecenia ekspertów
Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na grupie kobiet w wieku 40+, już 30 minut masażu twarzy codziennie, może znacząco wzmocnić mięśnie twarzy, a także poprawić napięcie skóry na policzkach, linii szczęki oraz w okolicach szyi, brwi i powiek. Taki masaż nie tylko "wypełnia" miejsca, które z czasem tracą na objętości, ale także redukuje widoczne oznaki starzenia się skóry.
Praktyczny przewodnik po technikach masażu twarzy
Oto wskazówki jak wykonać masaż twarzy:
1. Zacznij od umycia rąk i twarzy.
2. Z zamkniętymi oczami weź kilka głębokich wdechów, aby się zrelaksować.
3. Umieść dłonie w dole szyi, przesuwając je na linii między szyją a obojczykiem.
4. Połóż dłonie na podbródku przesuwając je w górę nad linię szczęki, w kierunku uszu
5. Kciukiem i palcem wskazującym, delikatnie podszczypuj skórę na linii szczęki.
6. Rozluźniając szczękę, zamknij usta i pomasuj staw skroniowo - żuchwowy okrężnymi ruchami, zmieniając kierunki masażu.
7. Przyciskaj miejsca u podstawy nozdrzy, zakreślając dłońmi kręgi od kości policzkowych do skroni.
8. Masuj okolice skroni małymi kręgami.
9. Podszczypuj delikatnie brwi, od nosa w stronę skroni.
10. Przesuwaj palce od nosa do skroni, od brwi do linii włosów.
11. Delikatnie odciągaj uszy, od płatków do górnej części.
Choć masaż twarzy, może nie zastąpi profesjonalnych zabiegów takich jak botoks czy lifting, to jest znakomitą, bezpieczną i koszt - efektywną metodą na poprawę kondycji skóry. Regularne stosowanie tej techniki, wsparte właściwą pielęgnacją, pozwala na długotrwałe zachowanie młodzieńczego wyglądu i dobrego samopoczucia. Ważne jest, aby pamiętać o przeciwwskazaniach, takich jak obecność ran, czy znaczących zmian skórnych, które mogłyby zaostrzyć się pod wpływem masażu.
Źródło: Cleveland Clinic