czwartek, kwiecień 25, 2024
poniedziałek, 24 październik 2022 14:07

Laseroterapia a usuwanie rumienia na twarzy oraz zamykanie naczynek

laserowe usuwanie naczynek laserowe usuwanie naczynek

Laseroterapia oferuje szereg rewolucyjnych rozwiązań dla osób borykających się z estetycznymi problemami skórnymi do których należą m.in.: blizny, zmarszczki, widoczne naczynka czy występujące na twarzy lub ciele rumienie.

Przypadłości te mogą w znaczny sposób wpłynąć na komfort życia oraz samoocenę pacjenta. Medycyna estetyczna oferuje jednak szereg rozwiązań przeznaczonych dla różnych potrzeb pacjentów. Do takich rozwiązań należy usuwanie rumienia na twarzy oraz laserowe zamykanie naczynek.

Usuwanie rumienia na twarzy

Występowanie rumienia na twarzy może być wstydliwą przypadłością wielu osób. Powstaje on na skutek zaburzeń pracy naczyniowej skóry na skutek nadmiernego rozszerzania się i pękania naczynek. Do najczęstszych objawów rumienia należą:

  • czerwienienie skóry po spożyciu gorących lub ostrych potrwa, 
  • czerwienienie skóry po wysiłku fizycznym. 

Rumień na twarzy nie powinien być mylony ze zjawiskiem jakim jest rumienienie się twarzy. Stanowi on wiele poważniejszy problem. Zdarza się, że rumień powiązany jest z uczuciem pieczenia, szczypania, bólem oraz wypryskami. Zmiany skórne mogą pojawiać się okresowo i znikać, jednak charakteryzują się częstym nawracaniem. Usuwanie rumienia na twarzy jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z tą przypadłością. 

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu usunięcia rumienia na twarzy należy skonsultować decyzję z lekarzem lub kosmetologiem. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz po dokładnym badaniu stanu skóry pacjenta profesjonalista dobierze źródło oraz moc impulsów. Należy również indywidualnie ustalić częstotliwość powtarzania zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Zazwyczaj efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak należy go powtarzać w około 3-5 seriach, w odstępie około miesiąca. 

Przeprowadzenie zabiegu usuwania rumienia jest bezbolesne. W przypadku niektórych narzędzi może dojść do swędzenia lub pieczenia. Podczas zabiegu laser emituje wiązki, które następnie są absorbowane przez hemoglobinę. W efekcie promień dociera do naczyń krwionośnych, gdzie dochodzi do ich zniszczenia będącego efektem gwałtownego wzrostu temperatury i wchłonięcia naczyń krwionośnych. Zabieg laserowego usuwania rumienia na twarzy jest bardzo precyzyjny i nie powoduje zniszczenia okolicznych tkanek. 

pajączki na twarzy

pajączki na twarzy

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Laserowe usuwanie rumienia nie może być stosowane w przypadku pacjentów:

  • z niewyrównaną cukrzycą,
  • chorobami tarczycy, nadnerczy lub przysadki mózgowej, 
  • cierpiących na padaczkę, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi. 

Ponadto przeciwwskazania do wykonania zabiegu stanowią m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią, 
  • bielactwo, 
  • problemy z gojeniem się ran, 
  • zażywanie retinoidów.

Sprawdź ofertę na laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia na twarzy w LeaClinic.pl w Krakowie.

Laserowe zamykanie naczynek 

Pojawiające się w różnych częściach ciała naczynka, mogą być powodem zaniżonej samooceny wielu pacjentów zmagających się z tym problemem. Medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie w postaci laserowego zamykania naczynek. Zabieg polega na pozbyciu się pajączków naczyniowych na skutek działania wiązek lasera, które wnikają w głąb powłok skórnych i oddziałują na naczynka powodując ich zamknięcie i zmniejszenie lub całkowitą eliminację widoczności. 

Przebieg zabiegu 

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest bezbolesny i prosty, czas trwania to około 15 do 45 minut. Wykorzystywana podczas zabiegu wiązka lasera powoduje podgrzanie hemoglobiny oraz zamknięcia rozszerzonego naczynka. Niewielkie zmiany są zamykane podczas jednego zabiegu, jednak w przypadku większych rozmiarów naczynek zabieg należy powtarzać w seriach odbywających w przerwach minimum 6 tygodni. 

Przeciwwskazania do zabiegu 

Choć laserowe zamykanie naczynek cieszy się wzrastającą popularnością, nie jest zabiegiem przeznaczonym dla wszystkich pacjentów. Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów medycyny estetycznej laserowe zamykanie naczynek wiąże się z przeciwwskazaniami, do których należą:

  • ciąża, 
  • świeża opalenizna, 
  • zażywanie leków światłouczulających np. retinoidy, tetracyklina, leki przeciwdepresyjne, 
  • niewyrównana cukrzyca, 
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
  • padaczka.