środa, 21 wrzesień 2022 17:11

Jak odmłodzić skórę twarzy? 3 najlepsze zabiegi

mezoterapia bezigłowa mezoterapia bezigłowa pixabay

Wraz z wiekiem nasz organizm na coraz słabsze możliwości regeneracyjne. Szczególnie mocno widać to na twarzy, która traci na jędrności – staje się bardziej wiotka i pokryta zmarszczkami.

I choć starzenie się jest naturalną koleją rzeczy, to trudno pogodzić się z następstwem upływającego czasu. Jak opóźnić procesy starzenia i odmłodzić skórę twarzy? Sprawdźmy!

 

Jak dbać o skórę twarzy?

Proces starzenia rozpoczyna się około 25 roku życia. To wtedy spowalnia metabolizm, a organizm produkuje coraz mniejszą ilość dwóch niezwykle ważnych białek tkanki łącznej skóry: kolagenu i elastyny. Tworzą one warstwę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i utratą jędrności. Z biegiem lat w coraz słabsza jest też warstwa hydrolipidowa, która chroni przed utratą nawilżenia. Procesy te można nieco spowolnić, jeśli prawidłowo o to zadbamy. Ważna jest nie tylko pielęgnacja, ale i tryb życia – unikanie używek, spożywania cukru i nadmiernej ekspozycji na słońce. Dobrze jest też dbać o to, by nasz organizm był dobrze nawodniony i dotleniony.  

Zabiegi odmładzające – rodzaje 

Popularnym zabiegiem odmładzających jest mezoterapia bezigłowa. Jest to bezinwazyjna metoda coraz chętniej wybierana w salonach kosmetycznych. Polega na wprowadzeniu substancji czynnych wewnątrz skóry, aby ją odżywić i ujędrnić. Za pomocą specjalnej głowicy rozprowadza się m.in. ultradźwięki i impulsy elektryczne. To skuteczny sposób na odmłodzenie skóry twarzy. Efektem jest spłycenie bruzd i zmarszczek, poprawienie kolorytu czy rozjaśnienie przebarwień.

Jeśli chcemy przywrócić skórze dawną elastyczność, to warto zdecydować się na fotoodmładzanie. Naświetlanie skóry rozgrzewa tkanki, które rozpoczynają proces regeneracji i pobudzają organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Za sprawą tej metody wygląd skóry ulega poprawie – zmarszczki są wyraźnie wygładzone, a pory zwężone. To też doskonała metoda walki z rumieniem.

Warto rozważyć też kurację retinolem. Związek ten wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe i polecany jest szczególnie skórze dojrzałej. Zabieg RetiPeel wykorzystuje dwa kompleksy retinoidowe o 10% stężeniu, które przenikają do głębokich warstw skóry, co ma pozytywny wpływ na jej jędrność.

Który zabieg odmładzający wybrać?

Wszystko to zależy od naszych preferencji i indywidualnych potrzeb. Każdy z zabiegów daje pozytywne rezultaty, spełnia oczekiwania pacjentek i jest efektywną metodą w walce z oznakami starzenia. Jeśli nie do końca wiemy jaki zabieg wybrać, to warto poprosić specjalistę o pomoc w doborze odpowiedniej metody.