sobota, wrzesień 23, 2023
czwartek, 28 maj 2020 14:31

Catering dietetyczny - jakie dania można tam spotkać?

Catering dietetyczny Catering dietetyczny

Wiele osób po skończonej pracy, wracając do domu, czuje się tak zmęczonym, że ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę, jest spędzenie godziny w kuchni w celu przygotowania posiłków. Każdy z nas nie raz stał przed wielkim dylematem - wymyślić kolacje czy zamówić coś na mieście?

Często jest to dylemat bez dobrego wyjścia - samodzielne przygotowanie posiłków oznacza czas spędzony w kuchni zamiast z rodziną. Z drugiej strony jedzenie na wynos to prawdziwe bomby kaloryczne. Czy jest zatem wyjście z sytuacji? Oczywiście, wystarczy, że zainteresujemy się cateringiem dietetycznym.

 

Catering dietetyczny - czy warto skorzystać z usług diety pudełkowej?

Catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, dla których wymyślanie jadłospisu na cały dzień, a następnie przygotowywanie potraw to prawdziwa męczarnia. Dzięki diecie pudełkowej mamy gwarancję otrzymania zdrowych, zbilansowanych posiłków bez minuty spędzonej w kuchni. Jest to idealna propozycja dla tych wszystkich osób, które chcą zmienić swoje zwyczaje żywieniowe, lecz nie mają odpowiedniego doświadczenia oraz cierpliwości, by przygotowywać dania zgodnie z precyzyjnymi przepisami. Dieta pudełkowa może okazać się również strzałem dziesiątkę w przypadku, gdy planujemy zrzucić zbędne kilogramy, lub wręcz przeciwnie - przybrać na masie. Catering oferuje wiele różnych opcji naszej diety, z uwzględnieniem wartości kalorycznej naszych posiłków. Dzięki takiemu rozwiązaniu już nigdy więcej nie będziemy musieli liczyć kalorii. 

Czy catering dietetyczny jest dostosowany również dla wegetarian?

Catering dietetyczny oferuje również szereg rozwiązań dla wszystkich osób, które potrzebują dedykowanego dla nich menu. Dieta pudełkowa zawiera opcje dań dla wegetarian lub wegan. Osoby cierpiące na nietolerancję laktozy lub glutenu mogą być spokojne - catering dietetyczny również bierze takie osoby pod uwagę. W przypadku cateringu wegetariańskiego bądź wegańskiego mamy pewność, że posiłki będą przygotowywane z najwyższej jakości, świeżych składników. Oprócz odpowiednio zbilansowanego, świeżego dania z pewnością doceniamy również jego smak. 

Jakie dania są serwowane w ramach cateringu dietetycznego?

Każda zbilansowana i odpowiednia dla naszego organizmu dieta powinna składać się z co najmniej 5 posiłków. W zależności od wybranej diety pudełkowej, jej kaloryczności oraz specyfiki, możemy spotkać się z wieloma ciekawymi i pysznymi daniami. Śniadanie w diecie pudełkowej to przykład pysznego jogurtu z musli, razowego crumble lub kanapki z twarożkiem. 2 śniadanie może obfitować w różnego rodzaju smoothie lub sałatke z makaronem, a nawet jogurtu z mango. Obiad to lasagne z grillowaną cukinią lub tofu w miodzie z sezamem. Diety pudełkowe na podwieczorek mogą zaoferować nam panna cottę lub pyszny koktajl owocowy. Jeżeli chodzi o kolację, możemy spotkać się z klopsikami drobiowymi lub papryką faszerowaną kaszą gryczaną. Przykładów dań w diecie pudełkowej jest bardzo dużo jednak to, czego możemy być pewni to dużej różnorodności naszej diety wraz z cateringiem dietetycznym. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego PrimaFoodCatering.pl

Media