Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 08:43

Transport, logistyka, spedycja - PGT - twoje źródło info

Transport jest głównym elementem systemu logistycznego. Transportowane ładunków jest istotne w wielu procesach, począwszy od produkcji, poprzez zaopatrzenie aż do dystrybucji. Może odbywać się za pomocą różnych środków transportu, które są dostosowywane nie tylko do przewożonego ładunku, ale także do wymagań danego zlecenia.

 

ranża logistyczna rozwija się w Polsce i na świecie. W zasadzie w każdym roku powstają nowe firmy transportowo-logistyczne, co jest odpowiedzią na zapotrzebowane rynku. Właściciele takich firm często szukają w sieci wartościowych informacji, dotyczących szeroko rozumianej branży, zachodzących w niej zmian oraz zmieniających się potrzeb tej dziedziny gospodarki.

Główne różnice pomiędzy transportem, logistyką a spedycją

Każdy, kto nie jest związany z branżą używa terminów „transport” i „logistyka” zamiennie, choć występują między nimi zasadnicze różnice.

Firmy spedycyjne mają szeroki zakres kompetencji. Są to przede wszystkim prace, które mają zagwarantować bezpieczne i jak najbardziej efektywne przetransportowane towaru z punktu A do punku docelowego. Natomiast głównym zadaniem logistyki jest przede wszystkim optymalne zaplanowane przewozu. Trochę inne zadania ciążą na spedytorze, ponieważ on powinien zatroszczyć się o transport od strony czysto praktycznej. Jak można łatwo zauważyć, zarówno transport, jak i logistyka, oddziałują ze sobą, a w niektórych kwestiach nawet się przenikają.

Jednym z podstawowych zadań logistyków jest także zadbanie o zoptymalizowanie kosztów, nakładów pracy i czasu, przez co wszelkie działania logistyczne mogą być wykonywane w sposób wysoce efektywny, zapewniający firmie rentowność i zysk. Może to obejmować transport lądowy, powietrzny i wodny, bez względu na rodzaj przewożonego towaru i surowców. Logistyka często dotyczy także transportu ludzi.

Gdzie szukać przydatnych artykułów na temat transportu, logistyki i spedycji?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Polska Gazeta Transportowa, która udostępna artykuły na stronie www.pgt.pl. Można w niej znaleźć aktualności TSL, felietony, artykuły poradnikowe oraz ogłoszenia czy terminarze wydarzeń TSL.

Czytany 174 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!