czwartek, 22 sierpień 2019 12:15

Szukamy idealnie dopasowanych butów turystycznych dla pań!

Buty turystyczne dla kobiet Buty turystyczne dla kobiet

Niezależnie od tego, czy planujesz jednodniową wycieczkę, czy kilkudniową wędrówkę, niektóre elementy są niezbędne.

Jednym z najważniejszych i indywidualnych artykułów potrzebnych turystom są buty turystyczne.

 

Buty turystyczne damskie – czym się kierować przy wyborze?

Bardzo ważne jest, abyś znalazła buty, które będą wygodne, a nie ciężkie i dostosowane do terenu w miejscach, przez które będziesz wędrować. Wysokiej jakości i dobrze dopasowane buty turystyczne damskie sprawią, że wędrówka będzie przyjemna na każdym kroku.

Chociaż istnieje duża różnorodność butów turystycznych, jednym z najnowszych i najbardziej popularnych trendów są to, które są wykonane z lżejszych materiałów, a jednocześnie oferują wsparcie i wspaniałe funkcje, takie jak wodoodporność. Takie nowoczesne buty turystyczne damskie wyglądają bardziej jak buty do tenisa lub sandały, w przeciwieństwie do skórzanych butów o długości do kostek, o których niektórzy z nas myślą w pierwszej kolejności w tym kontekście. Warto szukać marek, które przyjmują taką estetykę wzornictwa i wprowadzają własne wspaniałe innowacje.

Buty turystyczne damskie powinny składać się z siatki i cholewki. Najlepszym ich wykończeniem będzie tradycyjne zapięcie. Oddychająca podszewka z siatki pozwalająca na przepływ powietrza jest dobrym dodatkiem, a wyjmowana wkładka pomaga w czyszczeniu i suszeniu. Dwukierunkowa elastyczna podeszwa środkowa z pianki EVA też będzie miłym dopełnieniem całości, bowiem zwiększa zwinność i elastyczność na trasie. Upewnij się też, że w butach obecna jest poduszka powietrzna w pięcie, która:

  • pomaga amortyzować wstrząsy
  •  zapewnia stabilność

Całość powinna zamykać solidna podeszwa zewnętrzna, aby poprawić przyczepność.

Buty turystyczne dla pań – idealne dopasowanie

Ogólnie rzecz biorąc, każdy z butów, które będą spełniać wyżej wymienione wymagania, byłby niesamowitym dodatkiem do Twojego sprzętu. Jednak tylko jeśli ustalisz swoje potrzeby, naprawdę będziesz wiedziała, które z nich są dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

W tym celu odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Czy planujesz krótkie lub długie wycieczki?
  • Wybierasz się na jeden dzień czy wiele dni?
  • Czy planujesz być blisko wody, a może nawet będziesz musiała przejść po wodzie?
  • Czy trasa będzie się rozciągać na wyznaczonym szlaku, czy będziesz poza szlakiem, w zaroślach i liściach?
  • Czy powierzchnia ziemi jest piaszczysta, skalista, błotnista, zwarta, sprężysta?

Jeśli będziesz wiedzieć dokładnie, dokąd idziesz i na jak długo będziesz mieć większe szanse na to, że znajdziesz odpowiednie buty outdoor do swoich potrzeb. Znalezienie idealnie dopasowanej pary nie tylko sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo, ale również ułatwi Ci wędrówkę.

Mamy nadzieję, że odpowiadając na te pytanie, a także patrząc na powyższe informacje, będziesz w stanie znaleźć buty turystyczne, które będą pasować do Twoich potrzeb doskonale.

Miłej wędrówki!