Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 czerwiec 2019 09:03

Sztuczna trawa – jak wybrać najlepszą?

Sztuczna trawa Sztuczna trawa

Sztuczna trawa jeszcze kilka lat temu nie cieszyła się w Polsce zbyt dobrą opinią.

Miała mało naturalny kolor i bardziej przypominała kiepskiej jakości wykładzinę niż piękną trawę. Dzisiaj sytuacja wygląda już o wiele lepiej. Do wyboru mamy różnego rodzaju sztuczne trawy; jakość wielu z nich jest na tyle wysoka, że bardzo udanie imitują trawę naturalną. Na co więc zwracać uwagę, aby sztuczna trawa była prawdziwą ozdobą balkonu czy tarasu?

Zalety sztucznej trawy

Zaletą sztucznej trawy wysokiej jakości jest to, że bardzo udanie imituje ona naturalną trawę.

Sprawdzi się więc nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także w kąciku wypoczynkowym w ogrodzie. W przeciwieństwie do trawy naturalnej, sztuczna nie wymaga praktycznie żadnej pracy. Nie trzeba jej kosić, a w czasie suszy pamiętać o podlewaniu. Nie wymaga także nawożenia. Sprawdza się zarówno w słonecznych, jak i zacienionych miejscach. Jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie szkodzi jej palące słońce, ulewne deszcze czy mróz. Sztuczna trawa jest zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem od naturalnej. Szczególnie jej zalety docenią osoby, które często wyjeżdżają i nie mają komu powierzyć opieki nad swoim trawnikiem. Do tego montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty. Łatwo można ją także utrzymać w czystości – zabrudzoną trawę można po prostu odkurzyć.

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

Nowoczesne technologie pozwalają na wyprodukowanie sztucznej trawy o różnej grubości i wysokości źdźbeł. Do wyboru jest naprawdę mnóstwo rodzajów. Do wyboru mamy między innymi sztuczną trawę, która po ułożeniu w ogrodzie do złudzenia przypomina starannie pielęgnowany i pieczołowicie przystrzyżony trawnik. W ofercie są również takie wykładziny, które przypominają bardzo modne naturalne trawniki. Sztuczna trawa może różnić się również kolorem źdźbeł. Producenci sztucznej trawy proponują taką w kolorze świeżej, soczystej, wiosennej zieleni, jak i w kolorze ciemnozielonym. Wysokość runa sztucznej trawy dobiera się do miejsca, w którym będzie kładziona. Na tarasy i balkony można wybrać trawę, która ma długość runa od 15 do 40 milimetrów. Taka długość runa sprawia, ze sztuczna trawa wygląda bardzo naturalnie.

Ułożenie sztucznej trawy nie jest trudne. Można to zrobić samodzielnie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby planując układanie trawy na balkonie czy tarasie dokładnie je wymierzyć.

Czytany 40 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.