Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 czerwiec 2019 14:44

Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne?

Panele słoneczne Panele słoneczne

Ceny prądu rosną w zastraszającym tempie – z szacunków wynika, że do 2030 roku gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną więcej o 20% niż obecnie. Z tego właśnie względu coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w panele słoneczne. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić i cieszyć się tanim, ekologicznym prądem.

Panele słoneczne – do czego są potrzebne?

Koszty stosowania węgla wykorzystywanego do zasilania elektrowni stale rosną, ponieważ wzrastają ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Istnieje jednak sposób na to, aby gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa wpłynęły na zmniejszenie kosztów uzyskania prądu, a tym sposobem są właśnie panele słoneczne.

Za ich pomocą możliwe jest czerpanie energii ze słońca. W ten sposób można, przynajmniej częściowo, zaspokoić potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego lub firmy i uniezależnić się od dostawców. Co więcej, wyprodukowane nadwyżki energii elektrycznej mogą być odebrane przez lokalny zakład elektryczny, po czym odzyskane wtedy, gdy zapotrzebowanie będzie większe.

Panele słoneczne – jak działają?

Nowoczesne panele, np. https://pgmpv.pl, są zupełnie bezobsługowe i niezawodne. Co więcej, zapewniają one optymalną wydajność i maksymalnie wykorzystują potencjał słońca. Panele słoneczne wykorzystują zjawisko fotoelektryczne, w wyniku którego światło działa na ciało stałe wywołując siłę elektromotoryczną, powodującą przepływ prądu w obwodzie. Urządzenia, które działają na tej zasadzie, nazywane są półprzewodnikami lub ogniwami fotowoltaicznymi.

Mówiąc wprost, energia słoneczna zostaje w ogniwach zamieniona w prądy stały. Jednak, aby móc z takiego prądu korzystać, trzeba go jeszcze zamienić na prąd zmienny, czyli taki, który znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Do tego niezbędne jest specjalne urządzenie, nazywane falownikiem lub inwerterem solarnym. Dzięki niemu powstaje prąd zmienny o parametrach elektrycznych odpowiadających parametrom sieci publicznej. Prąd ten ma nieco większą częstotliwość niż prąd z sieci, dlatego jest zużywany w pierwszej kolejności, co pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Czytany 26 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.