Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 czerwiec 2019 16:44

Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne?

Panele słoneczne Panele słoneczne

Ceny prądu rosną w zastraszającym tempie – z szacunków wynika, że do 2030 roku gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną więcej o 20% niż obecnie. Z tego właśnie względu coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w panele słoneczne. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić i cieszyć się tanim, ekologicznym prądem.

Panele słoneczne – do czego są potrzebne?

Koszty stosowania węgla wykorzystywanego do zasilania elektrowni stale rosną, ponieważ wzrastają ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Istnieje jednak sposób na to, aby gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa wpłynęły na zmniejszenie kosztów uzyskania prądu, a tym sposobem są właśnie panele słoneczne.

Za ich pomocą możliwe jest czerpanie energii ze słońca. W ten sposób można, przynajmniej częściowo, zaspokoić potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego lub firmy i uniezależnić się od dostawców. Co więcej, wyprodukowane nadwyżki energii elektrycznej mogą być odebrane przez lokalny zakład elektryczny, po czym odzyskane wtedy, gdy zapotrzebowanie będzie większe.

Panele słoneczne – jak działają?

Nowoczesne panele, np. https://pgmpv.pl, są zupełnie bezobsługowe i niezawodne. Co więcej, zapewniają one optymalną wydajność i maksymalnie wykorzystują potencjał słońca. Panele słoneczne wykorzystują zjawisko fotoelektryczne, w wyniku którego światło działa na ciało stałe wywołując siłę elektromotoryczną, powodującą przepływ prądu w obwodzie. Urządzenia, które działają na tej zasadzie, nazywane są półprzewodnikami lub ogniwami fotowoltaicznymi.

Mówiąc wprost, energia słoneczna zostaje w ogniwach zamieniona w prądy stały. Jednak, aby móc z takiego prądu korzystać, trzeba go jeszcze zamienić na prąd zmienny, czyli taki, który znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Do tego niezbędne jest specjalne urządzenie, nazywane falownikiem lub inwerterem solarnym. Dzięki niemu powstaje prąd zmienny o parametrach elektrycznych odpowiadających parametrom sieci publicznej. Prąd ten ma nieco większą częstotliwość niż prąd z sieci, dlatego jest zużywany w pierwszej kolejności, co pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Czytany 81 razy

Artykuły powiązane

 • Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać? Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać?

  Idealnie dopasowana bielizna pozwala czuć się pewnie i wygodnie. Coraz chętniej kupowana jest ona w sklepach internetowych, które często mają o wiele szerszy asortyment niż sklepy stacjonarne i nawet osoby, które mają nietypowe wymiary, znajdą tutaj odpowiednią dla siebie bieliznę. Warto też zastanowić się nad zakupem różnego rodzaju dodatków i akcesoriów do bielizny, które zwiększą wygodę jej noszenia.

 • Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym

  Wraz z nadejściem sezonu jesień / zima 2019 przychodzą niższe temperatury, dłuższe noce i nieunikniony zalew przypraw dyniowych. Jest to również preludium do śniegu, błota i śliskiego lodu, a nagłe ulewy pozostawiają po sobie przeszkody kałuż i błota.

 • Modne płaszcze i kurtki na jesień Modne płaszcze i kurtki na jesień

  Znalezienie odpowiedniego modelu płaszcza lub kurtki na jesień to ogromne wyzwanie, przed którym stoi wiele konsumentek każdego dnia.

 • Zegarki Casio retro męskie – powrót do przeszłości Zegarki Casio retro męskie – powrót do przeszłości

  Czasomierze tej japońskiej firmy od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zegarki Casio retro męskie są cenione przede wszystkim za rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Są to modele bardzo tanie, a dzięki temu dostępne nawet dla osób, które nie chcą zbyt dużo wydawać na tego typu dodatki.

 • Jak prawidłowo dobrać skarpetki do obuwia męskiego? Jak prawidłowo dobrać skarpetki do obuwia męskiego?

  Podobno prawdziwego dżentelmena można poznać po dobrze dobranych skarpetkach. Elegancki mężczyzna powinien wiedzieć, jakie skarpetki będą pasowały do wizytowych trzewików, a jakie sprawdzą się w połączeniu z butami sportowymi oraz casualowymi. W końcu trudno mówić o udanej stylizacji, jeśli któryś z elementów nie pasuje do reszty. Poznaj kilka podstawowych zasad dotyczących doboru skarpet do męskiego obuwia.