Polecane artykuły

 • 1
piątek, 17 sierpień 2018 11:21

Szkolenia motywacyjne: czy warto w nich uczestniczyć?

Obecnie często zmagamy się z brakiem motywacji. Nie potrafimy się skoncentrować – ani na wykonywanych w danym momencie zadaniach, ani na naszych długookresowych celach. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na szkolenia motywacyjne, mając jednocześnie nadzieję, że dowiemy się na nich, co możemy zmienić w naszym podejściu do pracy i innych spraw.

Moda na szkolenia motywacyjne

Bez wątpienia szkolenia motywacyjne są obecnie po prostu… modne. Coaching, doradztwo doświadczonych psychologów i trenerów motywacyjnych to usługi, z których korzystanie nie jest obecnie powodem do wstydu, ale wręcz przeciwnie – do dumy. To oznaka samoświadomości i chęci zmienienia złych nawyków. Moda na spotkania i szkolenia z trenerami motywacyjnymi przyszła do nas oczywiście z Zachodu; w Europie Zachodniej, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, wiele osób korzysta z tego rodzaju usług.

Co daje szkolenie motywacyjne?

Niekiedy szkolenia motywacyjnie są błędnie postrzegane; powodem są coachowie, którzy skupiają się jedynie na modnych i niewiele wnoszących hasłach. Profesjonaliści podchodzą do tematu zupełnie inaczej; kwieciste sentencje i mądre aforyzmy mogą oczywiście stanowić barwny dodatek, ale nie są podstawą szkolenia. Uczestnik warsztatu czy spotkania dowiaduje się przede wszystkim, co zrobić, by podnieść swoją motywację do pracy i samodzielnie nauczy się identyfikować przyczyny spadku motywacji. Dowie się również, jak wyeliminować szkodliwe czynniki i co zmienić w swoim myśleniu, by nie dopuszczać do podobnych sytuacji. Pozna techniki i metody pozwalające wypracować dobre nawyki, a także uszczegółowi swoje dotychczasowe cele lub określi nowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dla kogo szkolenia motywacyjne?

Dla wszystkich, którzy potrzebują w swoim życiu zmiany – często nie tylko zawodowej. Należy jednak pamiętać, że sam udział w szkoleniu nie zmieni w naszym życiu niczego, jeśli nie przepracujemy swoich problemów i nie zaczniemy wdrażać w życie dobrych nawyków. W tym kontekście szkolenia są jedynie wskazówką, którą należy wykorzystać podczas dalszej pracy nad sobą.

Czytany 158 razy

Artykuły powiązane

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?

 • Wegańskie obuwie - jakie są plusy? Wegańskie obuwie - jakie są plusy?

  Obecnie, coraz to większa liczba konsumentów staje się bardziej świadoma ekologicznie, ponieważ jest lepiej poinformowana o sposobach, aby stać się bardziej przyjaznymi dla środowiska.

 • Ładny ubiór – ładny człowiek? Ładny ubiór – ładny człowiek?

  Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z jakiegoś powodu każdy z nas chce prezentować się możliwie jak najbardziej elegancko. Nic dziwnego – jako ludzie jesteśmy nastawieni na to, by oceniać innych przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Jak sprawić, żeby inni uważali, że jesteśmy dobrze ubrani?

 • Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy

  Stworzenie przyciągającej oko stylizacji bywa kłopotliwe – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w parze ze stylowym wyglądem musi iść ochrona przed wiatrem i zimnem. Płaszcze damskie to swoista baza dla wszelkich jesienno–zimowych stylizacji. Wystarczy dobrać dodatki i można cieszyć się nienaganną prezencją, spacerując pośród spowitych mgłą uliczek. Poniżej prezentujemy 3 gotowe przepisy na ponadczasowe stylizacje z płaszczem w roli głównej.

 • Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę? Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę?

  W szafie każdej kobiety znajduje się co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście par butów. Jak się okazuje, zawsze znajdzie się miejsce na nowe. Obecnie najbardziej poszukiwane są buty idealnie sprawdzające się w chłodniejsze dni – kozaki i botki. Jednak już za chwilę większość pań będzie szukać okazji, aby nabyć obuwie wiosenne.