Polecane artykuły

 • 1

piątek, 17 sierpień 2018 09:21

Szkolenia motywacyjne: czy warto w nich uczestniczyć?

Obecnie często zmagamy się z brakiem motywacji. Nie potrafimy się skoncentrować – ani na wykonywanych w danym momencie zadaniach, ani na naszych długookresowych celach. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na szkolenia motywacyjne, mając jednocześnie nadzieję, że dowiemy się na nich, co możemy zmienić w naszym podejściu do pracy i innych spraw.

Moda na szkolenia motywacyjne

Bez wątpienia szkolenia motywacyjne są obecnie po prostu… modne. Coaching, doradztwo doświadczonych psychologów i trenerów motywacyjnych to usługi, z których korzystanie nie jest obecnie powodem do wstydu, ale wręcz przeciwnie – do dumy. To oznaka samoświadomości i chęci zmienienia złych nawyków. Moda na spotkania i szkolenia z trenerami motywacyjnymi przyszła do nas oczywiście z Zachodu; w Europie Zachodniej, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, wiele osób korzysta z tego rodzaju usług.

Co daje szkolenie motywacyjne?

Niekiedy szkolenia motywacyjnie są błędnie postrzegane; powodem są coachowie, którzy skupiają się jedynie na modnych i niewiele wnoszących hasłach. Profesjonaliści podchodzą do tematu zupełnie inaczej; kwieciste sentencje i mądre aforyzmy mogą oczywiście stanowić barwny dodatek, ale nie są podstawą szkolenia. Uczestnik warsztatu czy spotkania dowiaduje się przede wszystkim, co zrobić, by podnieść swoją motywację do pracy i samodzielnie nauczy się identyfikować przyczyny spadku motywacji. Dowie się również, jak wyeliminować szkodliwe czynniki i co zmienić w swoim myśleniu, by nie dopuszczać do podobnych sytuacji. Pozna techniki i metody pozwalające wypracować dobre nawyki, a także uszczegółowi swoje dotychczasowe cele lub określi nowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dla kogo szkolenia motywacyjne?

Dla wszystkich, którzy potrzebują w swoim życiu zmiany – często nie tylko zawodowej. Należy jednak pamiętać, że sam udział w szkoleniu nie zmieni w naszym życiu niczego, jeśli nie przepracujemy swoich problemów i nie zaczniemy wdrażać w życie dobrych nawyków. W tym kontekście szkolenia są jedynie wskazówką, którą należy wykorzystać podczas dalszej pracy nad sobą.

Czytany 126 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.