Polecane artykuły

 • 1

piątek, 17 sierpień 2018 09:21

Szkolenia motywacyjne: czy warto w nich uczestniczyć?

Obecnie często zmagamy się z brakiem motywacji. Nie potrafimy się skoncentrować – ani na wykonywanych w danym momencie zadaniach, ani na naszych długookresowych celach. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na szkolenia motywacyjne, mając jednocześnie nadzieję, że dowiemy się na nich, co możemy zmienić w naszym podejściu do pracy i innych spraw.

Moda na szkolenia motywacyjne

Bez wątpienia szkolenia motywacyjne są obecnie po prostu… modne. Coaching, doradztwo doświadczonych psychologów i trenerów motywacyjnych to usługi, z których korzystanie nie jest obecnie powodem do wstydu, ale wręcz przeciwnie – do dumy. To oznaka samoświadomości i chęci zmienienia złych nawyków. Moda na spotkania i szkolenia z trenerami motywacyjnymi przyszła do nas oczywiście z Zachodu; w Europie Zachodniej, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, wiele osób korzysta z tego rodzaju usług.

Co daje szkolenie motywacyjne?

Niekiedy szkolenia motywacyjnie są błędnie postrzegane; powodem są coachowie, którzy skupiają się jedynie na modnych i niewiele wnoszących hasłach. Profesjonaliści podchodzą do tematu zupełnie inaczej; kwieciste sentencje i mądre aforyzmy mogą oczywiście stanowić barwny dodatek, ale nie są podstawą szkolenia. Uczestnik warsztatu czy spotkania dowiaduje się przede wszystkim, co zrobić, by podnieść swoją motywację do pracy i samodzielnie nauczy się identyfikować przyczyny spadku motywacji. Dowie się również, jak wyeliminować szkodliwe czynniki i co zmienić w swoim myśleniu, by nie dopuszczać do podobnych sytuacji. Pozna techniki i metody pozwalające wypracować dobre nawyki, a także uszczegółowi swoje dotychczasowe cele lub określi nowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dla kogo szkolenia motywacyjne?

Dla wszystkich, którzy potrzebują w swoim życiu zmiany – często nie tylko zawodowej. Należy jednak pamiętać, że sam udział w szkoleniu nie zmieni w naszym życiu niczego, jeśli nie przepracujemy swoich problemów i nie zaczniemy wdrażać w życie dobrych nawyków. W tym kontekście szkolenia są jedynie wskazówką, którą należy wykorzystać podczas dalszej pracy nad sobą.

Czytany 119 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.