środa, 09 październik 2019 14:02

Przy biurku usiądź jak król

Edinos biurko Dixel białe Edinos biurko Dixel białe

Przy biurku spędzamy sporo czasu, dlatego też warto zadbać o zapewnienie sobie sprzyjających do tego warunków.

Wygodny i ergonomiczny fotel to podstawa. Zagwarantuje on wysoki komfort pracy i prawidłowe podparcie dla całego ciała. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i bez problemu dopasuje krzesło do aranżacji wnętrza. Mebel ma być przecież nie tylko praktyczny, ale i estetyczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego krzesła do biurka?

Przy wyborze fotela do biurka należy określić najpierw swój styl pracy, preferencje i potrzeby. Nie tylko design mebla ma znaczenie, ale przede wszystkim jego ergonomia. Należy zadbać o to, aby krzesło miało odpowiednią wysokość, czyli pozwalało na prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa. W ten sposób uchronimy się przed dolegliwościami bólowymi. Najlepsze są krzesła z regulacją wysokości, dzięki czemu można z łatwością dostosować wysokość siedziska względem powierzchni biurka. Kolejną kwestią jest oparcie, który powinno być dobrze wyprofilowane, czyli dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dobre krzesło wesprze odcinek lędźwiowy i odciąży kręgosłup. Idealnie sprawdzają się fotele z odchylanym oparciem, za co podziękują nam nasze plecy. Anatomiczne oparcie fotela odciąży mięśnie i utrzyma postawę. Godne polecenia modele to takie, które pozwalają na regulowanie kąta odchylenia oparcia i zagłówka. Jeśli zależy nam na jeszcze większej wygodzie, to wybierzmy krzesło do biurka z podłokietnikami, szczególnie w przypadku pracy przy komputerze. Wesprą one ręce, stabilizując i odciążając dłonie.

Biurko Edinos 

Biurko Edinos 

Jak mówi reprezentująca sklep meblowy Edinos Aneta Dobosz: "Siedzisko fotela powinno być stosunkowo miękkie i niezbyt głębokie". Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane zarówno siedzisko, jak i oparcie mebla. Wybór jest spory – skóra naturalna i ekologiczna, tkaniny i tworzywo sztuczne. Najbardziej higieniczne są modele plastikowe, które łatwo jest utrzymać w czystości. Lepszą wentylację zapewniają z kolei fotele wykończone tkaninami. Otwory wentylacyjne podnoszą komfort pracy i trwałość fotela. Jeśli zależy nam na uniknięciu problemu uciskania na tylną powierzchnię ud, to idealnie sprawdzi się krzesło z podnóżkiem, z regulacją wysokości i kata nachylenia. Nasze stawy skokowe i kolanowe będą wówczas prawidłowo ułożone. Do pracy przy biuru wspaniale nadają się fotele na kółkach, obrotowe. Najlepsze są model z pięcioramienną podstawą, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. Na takim krześle obrotowym łatwo jest się przemieszczać, bez potrzeby ciągłego wstawania.