Polecane artykuły

 • 1

środa, 12 czerwiec 2019 08:42

Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

Obiad komunijny Obiad komunijny

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

Przyjęcie komunijne w domu – plusy i minusy

Dlaczego sporo przyjęć komunijnych odbywa się właśnie domu? Na rozwiązanie to decydują się osoby, które lubią gotować, chcą jak najbardziej zaoszczędzić na organizacji uroczystości i najlepiej czują się „u siebie”.  Domowa atmosfera, większa prywatność i nieco niższe koszty z pewnością przemawiają na korzyść tego wyboru.

Jednak minusem obiadu komunijnego w domu jest z pewnością konieczność poświęcenia mnóstwa czasu na układanie listy produktów, zakupy, przyrządzanie potraw i późniejsze sprzątanie po gościach, co bywa naprawdę męczące (nawet, jeśli zaprosimy tylko najbliższą rodzinę, gotowania i zmywania będzie mnóstwo). Wszystkim muszą zająć się gospodarze – od A do Z, co dla wielu, często bardzo zapracowanych rodziców jest stresujące i wyczerpujące. Należy również nastawić się na to, że przyjęcie zorganizowane w domu będzie z pewnością trwało znacznie dłużej niż to w lokalu, co, jak wiadomo, nie każdemu odpowiada.

Zalety i wady przyjęcia komunijnego w restauracji

Nie da się ukryć, że większość osób, które wybierają obiad komunijny w lokalu gastronomicznym, kieruje się przede wszystkim wygodą i własnym komfortem. Zlecając organizację wydarzenia drugiej stronie (czyli obsłudze restauracji), nie jesteśmy zmęczeni i zestresowani jeżdżeniem po sklepach, sprzątaniem, gotowaniem czy dekorowaniem stołu i możemy w 100% cieszyć się z przyjęcia przez dziecko sakramentu, zamiast zaprzątać sobie głowę kwestiami organizacyjnymi (przykładowo tracąc czas, stojąc „nad garami” w kuchni).

Restauracja, która jest doświadczona w organizacji tego typu uroczystości, poza standardowym menu dla dorosłych powinna zaoferować nam również potrawy dedykowane specjalnie dla najmłodszych gości. Przyjęcie w lokalu to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin, które mieszkają w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Trudno mówić o komforcie zaproszonych gości, gdy muszą oni „gnieść” się w niewielkim salonie, przez co najmniej kilka godzin. Wybierając przestronną restaurację z ogródkiem, sprawimy, że dzieci będą miały gdzie się bawić i dać upust swojej niespożytej energii, a dorośli mogli w spokoju rozmawiać i delektować się lampką wina.

Minusem tego rozwiązania jest mniejsza swoboda i ograniczone poczucie prywatności.

Jeśli chodzi o aspekt finansowy, nierzadko okazuje się, że przyjęcie komunijne w restauracji równa się wydatkom, jakie musimy poświęcić na zakupy, zużyte paliwo, prąd oraz gaz przygotowując wszystko w domu. Dlatego, zanim zabierzemy się za samodzielną organizację całego przedsięwzięcia, warto zorientować się, jakie są koszty przygotowania tego rodzaju imprezy okolicznościowej w co najmniej kilku lokalach, możemy naprawdę pozytywnie się zdziwić.

Jeśli chcą Państwo zorganizować przyjęcie komunijne w lokalu gastronomicznym w stolicy i zastanawiają się, jakie eleganckie restauracje w Warszawie nadają się do tego typu uroczystości, warto dobrze zastanowić się nad wyborem lokalu, na przykład kierując się rekomendacjami znajomych czy rodziny lub stawiając na znane nam miejsce, w którym sami chętnie się stołujemy. Pierwsza lepsza restauracja to duże ryzyko - stanowczo odradzamy takie rozwiązanie.

 

Czytany 540 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.