piątek, 06 marzec 2020 22:13

Kolorowe skarpetki dla mężczyzn

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Moda i jej sezonowe przemiany to dosłownie niekończący się temat. Jeszcze do niedawna uważano, że niektóre elementy naszego ubioru pełnią jedynie funkcję praktyczną. Przykładowo – skarpetki występowały przede wszystkim w tradycyjnych odcieniach, takich jak czerń, szary, brąz czy biel, i musiały być dopasowane koloru spodni.

Obecnie ta i wiele innych części garderoby przeżywają niesłychany wręcz wzrost popularności. Spotkać można wiele fasonów skarpetek występujących w najróżniejszych odcieniach kolorystycznych, pokrytych rozmaitymi deseniami. Tym samym wybór skarpetek staje się z roku na rok coraz większy, a zarazem…trudniejszy.

Kolorowe skarpetki – czy warto?

Jeszcze kilka lat temu uważano, że najlepszym wyborem dla mężczyzn jest zakup skarpetek czarnych lub białych (ewentualnie brązowych lub szarych). Te pierwsze uważano za skarpetki uniwersalne – pasujące do różnych okazji oraz odmiennych typów obuwia. Skarpetki białe były zarezerwowane dla obuwia sportowego oraz nieformalnych okazji.

Obecnie możemy znaleźć skarpetki w wielu kolorach oraz takie, na których znajdują się różne grafiki. Często wybór takiej formy skarpetek wymaga nie tylko odwagi, ale także gustu. Skomponowanie ekstrawaganckiego stroju nie jest bowiem zbyt trudne – o wiele trudniej połączyć wszystkie ubrania w spójną estetycznie całość, gdy zakładane przez nas skarpetki są kolorowe. Niemniej jest to możliwe do osiągnięcia.

Aby uniknąć niechcianej przesady i jednocześnie przełamać klasyczny styl, warto wybrać skarpetki stonowane. Szczególnie dobrze będą komponować się w zestawieniu ze strojem formalnym i eleganckim. W tym wypadku można sięgnąć po skarpetki ozdobione drobnymi, powtarzalnymi wzorami, na przykład wizerunkami męskich wąsów, roweru lub oprawek do okularów. Tego typu desenie wyglądają nieco „fikuśnie” – przyciągają uwagę, dobrze wpływają na odbiór całości stroju, a zarazem podkreślają dystans mężczyzny do samego siebie.

Kratka, kreski, kropki, trójkąty i inne

Szczególnie popularne są klasyczne wzory, takie jak figury geometryczne, kratka, paski lub kropeczki. Zaletą skarpetek z tymi wzorami jest fakt, że nawet gdy wykonane zostały z jaskrawych, kolorowych nici, wciąż mogą wyglądać elegancko, a nie kiczowato. Tego typu skarpetki świetnie sprawdzają się w codziennych stylizacjach do pracy czy na uczelnię. Szczególnie warto eksperymentować z dobieraniem skarpetek do koszul, które można łączyć według pokrywającego je wzoru na zasadzie kontrastu lub podobieństwa.

Skarpetki mogą być także tym elementem ubioru, który służy do zaprezentowania siebie – swojego hobby, ulubionego serialu animowanego lub ulubionej postaci z bajek. Z łatwością znajdziemy skarpetki nawiązujące do popularnych tematów, przedstawiające sławne postaci, znane miejsca czy nawet zabytki sztuki.

Gdzie kupować kolorowe skarpetki?

Ponieważ wybór skarpetek może być naprawdę trudny i zająć dużo czasu, zakupów warto dokonywać w sieci. Sklepy internetowe są zazwyczaj solidnie wyposażone i pozwalają na przeglądanie dziesiątek albo i setek (czasem nawet więcej) dostępnych modeli. Szczególnie wart polecenia jest sklep kabak.com.pl – w jego ofercie znajdziemy zarówno skarpetki, jak i szaliki, paski, czapki, przypinki oraz liczne inne akcesoria.

Czytany 115 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.