środa, 11 marzec 2020 11:10

Jak wybrać obrączki, pierścionki zaręczynowe – ART Jubiler Krosno / Jasło

Zaręczyny, czy oświadczyny to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdej pary. Podkreśleniem wyjątkowości tych wydarzeń są stylowe, ciekawie prezentujące się pierścionki zaręczynowe, obrączki.

Zamawiając takie produkty, niezbędne jest podjęcie ważnych decyzji, począwszy od wyboru jubilera, a kończąc na wyborze materiałów do wykonania pierścionków zaręczynowych.

złote pierścionki

 

Posiadający tradycje jubiler to doskonały wybór przy zamówieniach pierścionków zaręczynowych. Możliwość zapoznania się ze zrealizowanymi już pierścionkami, czy obrączkami pozwala ocenić sposób prezentowania się biżuterii. Nie bez znaczenia jest również możliwość skorzystania z doradztwa ze strony doświadczonego jubilera. Pozwala to podejmować znacznie lepsze decyzje przy zamówieniach obrączek, pierścionków, które będą spełniały wszystkie oczekiwania. Wybór sprawdzonej firmy jubilerskiej to również możliwość korzystania z wysokiego standardu obsługi klientów oraz możliwość pozyskania wysokiej jakości biżuterii.

Kruszec na pierścionek zaręczynowy

Przy zamówieniu pierścionka zaręczynowego trzeba brać pod uwagę, że oprócz wyjątkowego prezentowania się powinien być również trwały. Warto jest z tego powodu decydować się na kruszce, które są trwałe i szlachetne. Jednym z takich kruszców jest złoto, które oferuje klasyczne, żółte zabarwienie. Pozwala to stworzyć zarówno pierścionki zaręczynowe o tradycyjnej, jak też minimalistycznej stylistyce. Oprócz żółtego złota, można postawić również na białe, czy różowe złoto, które pozwala zapewnić nietuzinkowy wygląd pierścionka zaręczynowego.

Jaką wybrać próbę złota?Wybór pierścionka a próz złota

Najczęściej spotykane próby złota to:

333 (8 karatów)

585 (14 karatów)

750 (18 karatów)


Złoto jest dość miękkim metalem. Najwyższe próby karatowe są najbardziej podatne na zarysowanie, ścieranie, ale za to mają najpiękniejszy złoty kolor. Im wyższa próba, tym również cena jest wyższa. Najlepszą próbą stopu złota dla biżuterii jest próba 585 i tylko taką oferujemy w naszych sklepach. Nie oferujemy biżuterii w najniższych próbach, ponieważ są one podatne na odbarwienia, ciemnienia, a czasem brązowienia, ponieważ zawierają bardzo mało czystego złota w stopie. Jeśli chcesz wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, czy idealną obrączkę, warto również porozmawiać z doświadczonym sprzedawcą.

Wzornictwo na pierścionku

Wybierając wzory na pierścionkach zaręczynowych, można postawić zarówno na współczesne trendy, jak też na bardziej klasyczne rozwiązania. Do pierścionka można również dobrać różne kamienie szlachetne. Do popularnych rozwiązań zaliczyć można między innymi brylanty, czy naturalne szafiry, rubiny i tanzanity.

Oszlifowany diament nazywamy brylantem. Pierścionek z brylantem zawsze będzie pięknie lśnić na Twoim palcu, ponieważ oszlifowany diament jest odporny na zarysowania i matowienie.

Chcesz wybrać pierścionek zaręczynowy z naturalnym szafirem, rubinem, czy tanzanitem? Są to zaraz obok brylantów najbardziej cenione i poszukiwane w pierścionkach złotych i zaręczynowych kamienie naturalne.

Zdjęcie kamieni szlachetnych

Oczywiście decydując się na kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych, niezbędne jest postawienie na takie, które mają odpowiednią barwę, czystość i szlif.

Jaki wybrać rozmiar

Rozmiar pierścionka, jest również bardzo ważnym aspektem. Zdobycie informacji o rozmiarze od naszej partnerki może być nie lada wyzwaniem, szczególnie, jeśli nie chcemy zdradzić planów zaręczyn. W naszych salonach można bez problemu dokonać korekty rozmiaru, dlatego naszym klientom doradzamy, by wybrali najpiękniejszy kamien szlachetny, a w przypadku pomyłki z rozmiarem, dokonamy korekty.

Podczas wyboru obrączek, nasz sprzedawca pomaga w doborze rozmiaru. Posiadamy wzorniki, dzięki którym para młoda dobierze odpowiednie rozmiary pierścionków.

Nasze salony jubilerskie znajdziesz w Krośnie i Jaśle:

Jubiler Krosno:

Józefa Piłsudskiego 78
38-400 Krosno

Jubiler Jasło:

 Tadeusza Kościuszki 8
38-200 Jasło

Zapraszamy również na naszą stronę www.artjubiler.pl na której można przeczytać ciekawe artykuły oraz zapoznać się z najnowszymi promocjami.

 
Czytany 210 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.