Polecane artykuły

  • 1

poniedziałek, 30 lipiec 2018 10:09

Jak wnętrze zmienić w nowoczesne?

Myśląc o zrobieniu remontu w naszym domu, zawsze chcemy, aby pokoje wyglądały bardziej nowocześnie i były modne przez najbliższy czas. Szukamy inspiracji i długo zastanawiamy się, co kupić, aby uzyskać właśnie taki efekt.

 

Podstawową rzeczą, którą musimy zrobić podczas remontu jest oczywiście odświeżenie ścian. Dodatkowo, jeśli podłoga jest już bardzo zniszczona, to warto również wymienić panele na nowe. Jednak te dwie czynności nie sprawią, że wnętrze będzie prezentować się bardziej „na czasie”. Jedynie będzie porządniejsze.

Meble i dodatki – to one najbardziej wpływają na wygląd wnętrza

Najważniejsze podczas zmieniania aranżacji pokoju na bardziej nowoczesną jest zakupienie odpowiednich mebli i krzeseł. Warto wybrać takie modele, które będą miały minimalistyczną formę, ponieważ ona jest obecnie uważana za najmodniejszą. Można też postawić na wyjątkowo innowacyjne modele, jak np. krzesła w modernistycznym kształcie, typu Pelikan.

Innym, równie wartym naszej uwagi modelem krzeseł jest Nu. Można go zobaczyć na stronie www.10chairs.pl. Zachwyca przede wszystkim swoją formą, która przywołuje na myśl odległą galaktykę. Zaletą tego modelu jest także ergonomiczny kształt, który zapewnia nieziemską wygodę, dzięki np. dużemu kubełkowi z kapturem. Jest to fotel obrotowy i wykonany z bardzo przyjemnego materiału, który dodatkowo jest niezwykle łatwy do utrzymania w czystości.

W planowaniu nowej aranżacji wnętrza, nie bez znaczenia jest także wybrana kolorystyka, jeśli chodzi o meble i dodatki. W przypadku mebli lepiej jest się zdecydować na stonowane barwy, wybierając modele jednokolorowe. Do tego warto dopasować dodatki w bardziej wyróżniających się barwach, np. soczystej zieleni, czerwieni czy różu. Taka stylizacja jest aktualnie najczęściej proponowana przez projektantów wnętrz, a co więcej, pozostanie trendy przez przynajmniej kilka najbliższych sezonów.

Aranżując nowe, nowoczesne wnętrze, warto postawić także na obrazy i inne elementy dekoracyjne, które będą miały minimalistyczną formę, ale np. nowoczesny wzór lub przykuwającą wzrok kolorystykę. Na tle stonowanych mebli, jednokolorowych ścian i podłogi będą prezentować się wyjątkowo ciekawie.

Czytany 329 razy

Artykuły powiązane