Polecane artykuły

 • 1
piątek, 17 sierpień 2018 11:13

Jak urządzić łazienkę?

To pytanie zadaje sobie niemal każda osoba, którą czeka całkowite urządzenie lub remont mieszkania. Łazienka to jedno z pomieszczeń (obok kuchni), która ma nam posłużyć na długo. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć, jak powinna wyglądać nasza łazienka i czego na pewno nie może w niej zabraknąć.

Oszczędność miejsca

Większość łazienek to niewielkie pomieszczenia – z tego względu rozwiązania, które chcemy tam zastosować, powinny nam pozwolić na maksymalne zaoszczędzenie miejsca. Dużo zależy od tego, czy łazienka jest połączona z toaletą, czy to dwa oddzielne pomieszczenia; znacznie lepszy jest oczywiście drugi wariant, jednak znacznie częściej musimy zadowolić się wspólnym pomieszczeniem. Z tego względu urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze – ogrzewanie. Lepiej zainwestować w grzejniki naścienne, tzw. drabinki, które jednocześnie mogą nam posłużyć do suszenia mniejszych ubrań lub bielizny. Innym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić sporo miejsca jest ogrzewanie podłogowe, chociaż należy oczywiście pamiętać, że jest ono znacznie kosztowniejsze. Jeśli chodzi z kolei o wybór między wanną a prysznicem – przy bardzo małych łazienkach zdecydowanie lepiej wybrać natrysk, który można ustawić w jednym z rogów pomieszczenia. Do tego lepiej wybrać drzwi składane lub przesuwne – to również pozwoli na zaoszczędzenie miejsca.

Oświetlenie i dodatki – kinkiet nad lustro

Wbrew pozorom, oświetlenie w łazience odgrywa dużą rolę. Dobrym rozwiązaniem jest np. kinkiet nad lustro; nie tylko dobrze oświetli samo lustro, ale także doświetli resztę pomieszczenia. Kinkiet nad lustro może zresztą pełnić także funkcję dekoracyjną; w małych łazienkach trudno wygospodarować dodatkową przestrzeń na dodatki, a kinkiet nad lustro nie tylko nie zabiera zbyt dużo miejsca, ale ma także bardziej praktyczną funkcję. Jeśli chcemy wprowadzić do naszej łazienki nieco koloru, możemy też pomyśleć o dekoracyjnych kafelkach; dobrym pomysłem jest wykorzystanie dwóch kolorów (najlepiej jasnych); takie kafelki można układać naprzemiennie lub jednym z kolorów akcentować niektóre miejsca w łazience (np. miejsce z umywalką i lustrem lub samą podłogę).

 

Czytany 209 razy

Artykuły powiązane

 • Bielizna modelująca na "wielkie wyjścia Bielizna modelująca na "wielkie wyjścia

  Modelowanie ciała często kojarzone jest z drakońskimi dietami i ćwiczeniami, a także operacjami plastycznymi.

 • Jak wybrać obrączki, pierścionki zaręczynowe – ART Jubiler Krosno / Jasło Jak wybrać obrączki, pierścionki zaręczynowe – ART Jubiler Krosno / Jasło

  Zaręczyny, czy oświadczyny to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdej pary. Podkreśleniem wyjątkowości tych wydarzeń są stylowe, ciekawie prezentujące się pierścionki zaręczynowe, obrączki.

 • Kolorowe skarpetki dla mężczyzn Kolorowe skarpetki dla mężczyzn

  Moda i jej sezonowe przemiany to dosłownie niekończący się temat. Jeszcze do niedawna uważano, że niektóre elementy naszego ubioru pełnią jedynie funkcję praktyczną. Przykładowo – skarpetki występowały przede wszystkim w tradycyjnych odcieniach, takich jak czerń, szary, brąz czy biel, i musiały być dopasowane koloru spodni.

 • Koszulka z samodzielnie przygotowanym projektem nadruku Koszulka z samodzielnie przygotowanym projektem nadruku
  Gdy zamawia się koszulki z nadrukami można zdecydować się zarówno na gotowe wzory oferowane w firmach dystrybuujących czy produkujących koszulki, ale można znaleźć również takie firmy, które wykonają koszulki z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych projektów nadruków.
 • Wyróżnij się na wiosnę Wyróżnij się na wiosnę

  Po ponurej, deszczowej zimie każdy czeka na wiosnę z utęsknieniem, a gdy już nadchodzi, chcemy zrzucić z siebie zimową odzież i założyć coś, co wyrazi nasze doskonałe samopoczucie oraz podkreśli nasz charakter. Jak stworzyć wiosenną stylizację, dzięki której wyróżnimy się z tłumu?