Polecane artykuły

 • 1

piątek, 17 sierpień 2018 09:13

Jak urządzić łazienkę?

To pytanie zadaje sobie niemal każda osoba, którą czeka całkowite urządzenie lub remont mieszkania. Łazienka to jedno z pomieszczeń (obok kuchni), która ma nam posłużyć na długo. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć, jak powinna wyglądać nasza łazienka i czego na pewno nie może w niej zabraknąć.

Oszczędność miejsca

Większość łazienek to niewielkie pomieszczenia – z tego względu rozwiązania, które chcemy tam zastosować, powinny nam pozwolić na maksymalne zaoszczędzenie miejsca. Dużo zależy od tego, czy łazienka jest połączona z toaletą, czy to dwa oddzielne pomieszczenia; znacznie lepszy jest oczywiście drugi wariant, jednak znacznie częściej musimy zadowolić się wspólnym pomieszczeniem. Z tego względu urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze – ogrzewanie. Lepiej zainwestować w grzejniki naścienne, tzw. drabinki, które jednocześnie mogą nam posłużyć do suszenia mniejszych ubrań lub bielizny. Innym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić sporo miejsca jest ogrzewanie podłogowe, chociaż należy oczywiście pamiętać, że jest ono znacznie kosztowniejsze. Jeśli chodzi z kolei o wybór między wanną a prysznicem – przy bardzo małych łazienkach zdecydowanie lepiej wybrać natrysk, który można ustawić w jednym z rogów pomieszczenia. Do tego lepiej wybrać drzwi składane lub przesuwne – to również pozwoli na zaoszczędzenie miejsca.

Oświetlenie i dodatki – kinkiet nad lustro

Wbrew pozorom, oświetlenie w łazience odgrywa dużą rolę. Dobrym rozwiązaniem jest np. kinkiet nad lustro; nie tylko dobrze oświetli samo lustro, ale także doświetli resztę pomieszczenia. Kinkiet nad lustro może zresztą pełnić także funkcję dekoracyjną; w małych łazienkach trudno wygospodarować dodatkową przestrzeń na dodatki, a kinkiet nad lustro nie tylko nie zabiera zbyt dużo miejsca, ale ma także bardziej praktyczną funkcję. Jeśli chcemy wprowadzić do naszej łazienki nieco koloru, możemy też pomyśleć o dekoracyjnych kafelkach; dobrym pomysłem jest wykorzystanie dwóch kolorów (najlepiej jasnych); takie kafelki można układać naprzemiennie lub jednym z kolorów akcentować niektóre miejsca w łazience (np. miejsce z umywalką i lustrem lub samą podłogę).

 

Czytany 119 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.