Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 20 styczeń 2019 16:44

Jak tapetować salon?

Przez pewien czas panowała moda na malowanie ścian w salonach. Dzisiaj wciąż wiele osób decyduje się na ten krok, lecz do łask wróciły również tapety do salonu. Jak dobrać tapetę do wnętrza? Czy trzeba dostosowywać ją do wystroju innych pomieszczeń? Konieczne jest oklejanie wszystkich ścian, czy można poprzestać na jednej lub dwóch? Warto zapoznać się z odpowiedziami na te pytania, aby stworzyć przytulny i modny salon.

 

Kompleksowe udekorowanie ścian

Z pewnością tapety do salonu można wykorzystać jako ozdobę wszystkich ścian w pomieszczeniu. Właściwy wybór wzorów sprawia, że pomimo jednolitych ścian, pomieszczenie jest niezwykle interesujące. Bogata ornamentyka może zastąpić ozdoby w postaci obrazków, półek i innych elementów wykorzystywanych do urozmaicenia przestrzeni.

W przypadku niektórych, zwłaszcza najnowocześniejszych, wnętrz, dobrym pomysłem okazuje się również ozdobienie wszystkich ścian gładkimi tapetami do salonu. W takim przypadku, ażeby pomieszczenie było interesujące i przytulne, konieczne jest wykorzystanie ozdób ściennych.

 

Tapeta do salonu jako ozdoba

Niewątpliwie tapeta w salonie może pełnić również funkcję ozdoby pojedynczej ściany. W takim przypadku szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Tapeta nie może być bowiem nudna, posiadać banalnego wzoru, gdyż nie sprawdza się wtedy jako ożywcza ozdoba salonu. Z drugiej strony niezwykle łatwo przesadzić z ekstrawagancją, przez co pomieszczenie nie tyle wygląda ciekawie, co raczej śmiesznie. Warto zatem poradzić się specjalisty, który wie doskonale, jak dobrać oryginalną tapetę na pojedynczą ścianę. Projektant wnętrz, po zapoznaniu się z danym  pomieszczeniem, określi, jakie kolory i wzory będą dobrze wyglądały na ścianie.

 

Ogólne zasady tapetowania salonu

Decydując się na tapety do salonu, warto pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym osiąga się upragnione efekty. Należą do nich:

 • umiar
 • dopasowanie do wystroju
 • wybór tapety wysokiej jakości

Interesujące i modne wzornictwo

Dokonując wyboru tapety do salonu, wiele osób decyduje się na oryginalne, często wielokolorowe, wzory. W wielu przypadkach jest to dobry wybór, jednak warto uważać, aby nie przekroczyć granicy kiczu. Podczas urządzania wnętrza należy unikać korzystania z gryzących się ze sobą, wyrazistych barw. Ponadto, warto zachować ostrożność, decydując się na kontrasty. Przykładowo, wielobarwna tapeta 3d lub fototapeta może doskonale sprawdzić się w surowym salonie, jednak wybranie nieodpowiedniego modelu będzie tandetnym rozwiązaniem.

Wystrój wnętrza a tapeta do salonu

Nie ma wątpliwości, że wystrój salonu powinien być decydujący przy wyborze tapety do pokoju gościnnego. Jak się jednak okazuje, warto uwzględnić również wystrój pozostałych pomieszczeń. Z pewnością dziwne wrażenie wywoła wykorzystanie zupełnie innych tapet w salonie niż w sypialni. Warto zachować równowagę, urządzając całe mieszkanie w podobnym stylu, co nie oznacza wcale, że pomieszczenia mają być identyczne.

Wysoka jakość tapety

Jeżeli tapeta do salonu ma stanowić ozdobę pomieszczenia, musi być ona trwała. Rzecz w tym, aby każde zahaczenie tapety nie powodowało od razu jej ścierania lub zabrudzenia. Zużyta tapeta z pewnością robi kiepskie wrażenie. Niestety, wymiana tapety w salonie jest zwykle dużym przedsięwzięciem, dlatego remont tego typu wykonuje się co najwyżej raz na kilka lat.

Zdjęcia ze strony: Tapety do salonu InneTaoety.pl.

Czytany 87 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.