Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 15 styczeń 2019 12:49

Jak dobrać czapkę zimową?

Bardzo często osoby, które nie zakładają czapek zimowych, podkreślają, że źle w nich wyglądają. Ten mit towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom, a bardzo często traumy z dzieciństwa sprawiają, że naprawdę niechętnie sięgamy po nakrycia głowy.

A szkoda. Odpowiednia czapka zimowa nie tylko ochroni głowę przed wyziębieniem i śniegiem, ale również podkreśli styl oraz może dodać uroku i uwypuklić atrakcyjne rysy twarzy. Kluczem będzie oczywiście to, by dobrać odpowiedni fason, kolor i dodatki.

 

Modelowy zawrót głowy

Na rynku dostępnych jest szereg czapek zimowych zarówno tych czerpiących z klasyki, jak i sportowych i casualowych. W modzie są berety, kaszkiety, kapelusze, czapki typu beanie, pilotki, modele kolorowe oraz te z pomponami uszyte z całego szeregu różnych tkanin. Tu królują czapki zimowe z dzianiny, wełny, futra czy też nowoczesnego polaru.

Dobierz czapkę do kształtu twarzy

Jeśli masz twarz trójkątną to z pewnością widzisz dysproporcje pomiędzy szerokim czołem i wąską żuchwą. Najlepiej będziesz wyglądać w czapce zimowej, która zakryje skronie. W takim przypadku sprawdzają się również kapelusze z rondem opadającym na twarz, nakrycia z daszkiem. Poza tym rewelacyjnie wyglądać będziesz w czapkach zimowych z dzianiny oraz w modnych beanie i modelach z pomponem. Poza tym możesz sięgnąć po stylową uszatkę, o ile nie będzie zbyt rozbudowana.

Twarz w kształcie serca charakteryzuje się wyraźną linią żuchwy, spiczastym podbródkiem i szerokim czołem. To właśnie je czapka zimowa powinna zakryć. Poza tym warto dobrać takie modele, które optycznie łagodzą dół twarzy i dlatego doskonale sprawdzają się fasony z daszkiem, a także niezwykle modne luźne modele, które swobodnie opadają do tyłu czy też na boki.

Twarz owalna jest bardzo symetryczna. Doskonale będzie prezentować się niemalże każda czapka zimowa. Należy jedynie uważać na modele, które mogą dodatkowo wydłużyć twarz, ale wszystkie modne fasony i wzory, kaszkiety czy toczki oraz casualowe modele z pomponami będą prezentować się rewelacyjnie.

Niezwykle geometryczna jest twarz okrągła. Tu szczególną uwagę przykuwają policzki i podbródek. Warto dobierać więc takie czapki, które optycznie będą wyszczuplać. Sprawdzają się więc modele, które zakładamy asymetrycznie – na przykład berety czy kaszkiety a także duże luźne czapki zimowe, które swobodnie układają się na głowie – tak zwane smerfetki. Poza tym rewelacyjnie będzie wyglądać duża luźna wełniana czapka z wysokim mankietem.

Przy twarzy podłużnej sprawdzają się fasony, które optycznie będą ją skracać. Dobrze by nachodziły na czoło, a wtedy optycznie dzielą głowę i ją zaokrąglają. Dobre wrażenie robią modne uszatki, futrzaste modele czy też czapki zimowe beanie z wełny. Poza tym rewelacyjnie sprawdza się fason długiego komina, który luźno opada do tyłu.

Czytany 170 razy

Artykuły powiązane

 • Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania

  Szycie ubrań to wcale nie takie proste zadanie, jak wydaje się większości osób. Oczywiście projektanci artystyczni w pewien sposób mają łatwiej, ponieważ muszą oni zaprojektować i stworzyć jedynie jeden egzemplarz swojej kreacji. Jeśli jednak chodzi o marki, które chcą zrobić coś innowacyjnego, muszą one trzymać się z góry ustalonych procedur.

 • Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

  Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

 • Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową

  Dlaczego niektórzy producenci odzieży od lat utrzymują się na rynku, natomiast inni przegrywają w walce z konkurencją? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od niskiej jakości obsługi klienta, skończywszy na słabej reklamie. Najczęściej jednak to sam produkt decyduje o tym, czy firma odzieżowa ma szanse zaistnieć na rynku.

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?