Polecane artykuły

  • 1

wtorek, 15 styczeń 2019 12:49

Jak dobrać czapkę zimową?

Bardzo często osoby, które nie zakładają czapek zimowych, podkreślają, że źle w nich wyglądają. Ten mit towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom, a bardzo często traumy z dzieciństwa sprawiają, że naprawdę niechętnie sięgamy po nakrycia głowy.

A szkoda. Odpowiednia czapka zimowa nie tylko ochroni głowę przed wyziębieniem i śniegiem, ale również podkreśli styl oraz może dodać uroku i uwypuklić atrakcyjne rysy twarzy. Kluczem będzie oczywiście to, by dobrać odpowiedni fason, kolor i dodatki.

 

Modelowy zawrót głowy

Na rynku dostępnych jest szereg czapek zimowych zarówno tych czerpiących z klasyki, jak i sportowych i casualowych. W modzie są berety, kaszkiety, kapelusze, czapki typu beanie, pilotki, modele kolorowe oraz te z pomponami uszyte z całego szeregu różnych tkanin. Tu królują czapki zimowe z dzianiny, wełny, futra czy też nowoczesnego polaru.

Dobierz czapkę do kształtu twarzy

Jeśli masz twarz trójkątną to z pewnością widzisz dysproporcje pomiędzy szerokim czołem i wąską żuchwą. Najlepiej będziesz wyglądać w czapce zimowej, która zakryje skronie. W takim przypadku sprawdzają się również kapelusze z rondem opadającym na twarz, nakrycia z daszkiem. Poza tym rewelacyjnie wyglądać będziesz w czapkach zimowych z dzianiny oraz w modnych beanie i modelach z pomponem. Poza tym możesz sięgnąć po stylową uszatkę, o ile nie będzie zbyt rozbudowana.

Twarz w kształcie serca charakteryzuje się wyraźną linią żuchwy, spiczastym podbródkiem i szerokim czołem. To właśnie je czapka zimowa powinna zakryć. Poza tym warto dobrać takie modele, które optycznie łagodzą dół twarzy i dlatego doskonale sprawdzają się fasony z daszkiem, a także niezwykle modne luźne modele, które swobodnie opadają do tyłu czy też na boki.

Twarz owalna jest bardzo symetryczna. Doskonale będzie prezentować się niemalże każda czapka zimowa. Należy jedynie uważać na modele, które mogą dodatkowo wydłużyć twarz, ale wszystkie modne fasony i wzory, kaszkiety czy toczki oraz casualowe modele z pomponami będą prezentować się rewelacyjnie.

Niezwykle geometryczna jest twarz okrągła. Tu szczególną uwagę przykuwają policzki i podbródek. Warto dobierać więc takie czapki, które optycznie będą wyszczuplać. Sprawdzają się więc modele, które zakładamy asymetrycznie – na przykład berety czy kaszkiety a także duże luźne czapki zimowe, które swobodnie układają się na głowie – tak zwane smerfetki. Poza tym rewelacyjnie będzie wyglądać duża luźna wełniana czapka z wysokim mankietem.

Przy twarzy podłużnej sprawdzają się fasony, które optycznie będą ją skracać. Dobrze by nachodziły na czoło, a wtedy optycznie dzielą głowę i ją zaokrąglają. Dobre wrażenie robią modne uszatki, futrzaste modele czy też czapki zimowe beanie z wełny. Poza tym rewelacyjnie sprawdza się fason długiego komina, który luźno opada do tyłu.

Czytany 145 razy

Artykuły powiązane