piątek, 20 lipiec 2018 12:33

Jak podgrzać temperaturę związku?

Niemal w każdym związku przychodzi taki moment, kiedy codzienne obowiązku powodują, że zainteresowanie spada, wkrada się rutyna i nuda, a ogień pożądania powoli gaśnie. Takie chwile często prowadzą do kryzysów w związku, dlatego nie wolno sobie na nie pozwolić. Rutyna to największy wróg udanego związku. Kiedy czujecie, że temperatura waszych relacji spada, warto podjąć starania, by ją podgrzać. W jaki sposób? Metod jest wiele. Najskuteczniejsze prezentujemy poniżej.

 

Jak dawniej

Nudna stabilizacja jest naturalnym zjawiskiem, które pojawia się w długim związku. Można jej przeciwdziałać. Jedną z najskuteczniejszych metod jest odtworzenie dawnych chwil, z tego etapu związku, kiedy każde spotkanie było pełne emocji, namiętności i pasji. W tym celu warto przywrócić dawne zwyczaje. Idealnym sposobem jest przywrócenie randek, wspólnych wyjść do kina, na kolację do restauracji czy romantyczny spacer. Tego typu spotkania, okraszone wspomnieniami pięknych chwil, przywrócą dawną magię i wzmogą obustronne zainteresowanie. Panie powinny się stroić, przygotowywać specjalne kreacje dla swojego partnera. Panowie powinni przywrócić zwyczaj kupowania kwiatów czy czekoladek. Taki swoisty wehikuł czasu zawsze okazuje się skuteczną metodą na przywrócenie dawnej pasji w związku. 

Bodźce wzrokowe

Mężczyźni są przede wszystkim wzrokowcami. Panie powinny wykorzystywać tę cechę i oddziaływać na swoich partnerów w sposób wizualny. Nowe, zmysłowe sukienki, które uruchamiają wyobraźnię, spowodują, że partner zacznie inaczej patrzeć na swoją wybrankę i ponownie poczuje dawny dreszczyk emocji. 

Wnieś dodatkowe bodźce do sypialni

Najbardziej odczuwalnym symptomem rutyny wkradającej się do związku jest sytuacja, kiedy seks powszednieje, przestaje być tak ważny jak niegdyś i nie stwarza już tyle przyjemności. Żeby temu przeciwdziałać, należy wnieść nowe bodźce do sypialni. Panie powinny przede wszystkim postawić na bardziej wyszukaną, zmysłową i namiętną bielizną, która pobudza erotyczną wyobraźnię. Dobrze sprawdzi się także poprawa ogólnego klimatu. Warto skorzystać ze świec zapachowych lub kadzidła. Zmysłowy zapach zaostrzy pożądanie. Temperaturę w sypialni zawsze poprawia także romantyczna muzyka i czerwone wino. 

Pomysłów na urozmaicenie intymnego współżycia jest naprawdę mnóstwo! Wiele ciekawych propozycji można znaleźć na blogu śd.pl, na którym poruszona została bardzo szeroka gama tematów związanych z życiem erotycznym.

Wspólny wyjazd

Skuteczną techniką przywracania emocji w związku jest wspólny wyjazd. Może on mieć charakter swoistej drugiej podróży poślubnej lub weekendowego wyjazdu do spa, tylko we dwoje, z dala od codziennych obowiązków związanych z pracą i domem. Jeżeli wybierzemy dłuższy wyjazd, warto postawić na kierunki, które przywołają wspomnienia. Wybierzcie się do miejsca, w których spędziliście romantyczne chwile. Pomoże to w przywróceniu wspomnień. Weekend spędzony w spa to z kolei okazja żeby poczuć się zmysłowo i zażyć relaksu. Wspólne chwile spędzone w jacuzzi czy basenie zbliżą was do siebie, a kolacja przy lampce wina spotęguje emocje. W większości hotelów można zamówić specjalny pakiet dla dwojga w spa, który dostarczy nowych bodźców odbudowujących żar waszych relacji. 

Czytany 293 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.