sobota, 27 kwiecień 2019 09:42

Idealne letnie obuwie dla dziecka

Kiedy za oknami jest coraz to piękniejsza pogoda, a temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa, warto wybrać się na zakupy, aby zaopatrzyć nasze pociechy w nowe buty na sezon wiosenno-letni. Nieubłaganie przyszedł czas, kiedy to powinniśmy wymieć ciężkie zimowe obuwie na lekkie buty sportowe czy sandałki. Zakup obuwia dla dziecka to nie lada wyzwanie, wiadomo jak szybko rosną, a czas letni to okres ten kiedy ten proces postępuje najszybciej.

 

Jakie buty dla dziewczynki?

Jak powszechnie wiadomo, dziewczynki uwielbiają ładne rzeczy, oczywiście najlepiej, żeby były różowe. Wybór obuwia dziewczęcego jest ogromny, wręcz nieograniczony. Najlepiej na zakupy takie wybrać się wraz z dzieckiem co sprawi, że na pewno dobierzemy odpowiedni rozmiar. Świetnym rozwiązaniem na ten sezon będą balerinki dziewczęce, jest to typ buta, który będzie odpowiedni zarówno na upalne dni, jak i na te nieco chłodniejsze. Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane są buty. Musi być on przewiewny, pozwalać małej stopie oddychać, najlepiej jeśli obuwie będzie posiadało specjalne dziurki, które zapewnią jeszcze lepszy przepływ powietrza. Kolejną rzeczą na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest podeszwa. Powinna uginać się w sposób naturalny wraz ze stopą, to zapewni wygodę podczas dłuższych spacerów. Balerinki dziewczęce charakteryzują się akurat bardzo dużą elastycznością, co jest ogromnym atutem.

Co dla chłopca?

Oferta obuwnicza dla chłopców jest tak samo rozbudowana. Jest wiele modeli, które możemy wybrać. Najlepszą opcją jednak na cieplejsze dni dla chłopca będą sportowe sandałki, które zapewnią odpowiedni przepływ powietrza, oraz na pewno będą bardzo wygodne. Te sportowe modele mają świetny atut w postaci twardej, ale elastycznej podeszwy, która pozwala małym szkrabom na bieganie po kamieniach czy wdrapywanie się na drzewa. Niestety balerinki dziewczęce nie mają swojego modnego odpowiednika w dziale obuwia chłopięcego. Dostępne są jedynie modele typu slip on, czyli wkładane, niesznurowane trampki, ale są one zdecydowanie mniej wygodne. Innym wariantem dla chłopca, mogą być po prostu buty sportowe, z tym, że należy zwrócić uwagę na to, czy są to buty odpowiednie na wysokie temperatury, czyli tak samo jak balerinki dziewczęce, należy sprawdzić materiał, oraz zwrócić uwagę czy posiadają otwory umożliwiające przepływ powietrza.

Kiedy kupować?

Początek czerwca jest świetnym momentem na zakup obuwia, gdyż pojawiają się wtedy pierwsze wyprzedaże, jeżeli jednak poczekamy miesiąc dłużej, możemy kupić buty w cenie nawet o 70% niższej niż pierwotnie.

balerinki dziewczęce

Czytany 203 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.