poniedziałek, 16 wrzesień 2019 12:32

Dom - kupić czy budować?

Budowa domu Budowa domu

Znalezienie własnego miejsca na ziemi jest marzeniem nie jednej osoby. Jednak zakup lub budowa własnego domu to zazwyczaj inwestycja na całe życie.

 

Warto się zastanowić, która opcja jest bardziej opłacalna. Przeanalizujmy wady i zalety zarówno kupna jak i tworzenia swojego lokum od fundamentów.

Zakup nieruchomości od dewelopera lub prywatnego sprzedawcy na pewno jest dużo wygodniejszym wyborem niż opcja gospodarczej. Przede wszystkim oszczędzisz dużo czasu i nerwów. Nie będziesz obarczony odpowiedzialnością za stworzenie projektu, zakup materiałów, wynajęcie ekipy budowlanej czy dopełnienie formalności w urzędzie.

Musisz liczyć się jednak z pewnymi niedogodnościami. Znalezienie oferty odpowiadającej twoim oczekiwaniom może zająć wiele dni, a nawet miesięcy. Jest też możliwe, że będziesz musiał pójść na wiele ustępstw, ponieważ żadna z dostępnych opcji nie spełni wszystkich twoich wymagań. Ponadto nie masz stuprocentowej pewności, z jakich materiałów został zbudowany budynek. Okazuje się także, że inwestycja w zakup nieruchomości jest dużo kosztowniejsza niż samodzielna budowa. EKO-WIND.PL - https://eko-wind.pl - znajdziesz tu informacje z budowy oraz ciekawe newsy architektoniczne.

Decyzja o zakupie działki i wzniesieniu czterech ścian własnoręcznie wiąże się z różnymi zagrożeniami. Jeśli chcesz robić to sam, zajmie ci to bardzo dużo czasu. Dużo lepszym wyborem będzie zatrudnienie ekipy budowlanej . Jednak znalezienie odpowiedniej grupy fachowców nie jest proste. Co więcej musisz liczyć się z tym, że spędzisz wiele godzin w sklepach, szukając materiałów, a następnie organizując transport na plac budowy. Będziesz też odpowiedzialny za dopełnienie wszelkich formalności.

Są też plusy – masz pełną kontrolę nad tym, jak finalnie będzie wyglądać nieruchomość i z jakich surowców zostanie zbudowana. Możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent kosztów. Nie musisz mieć zaoszczędzonej pełnej sumy, masz możliwość budowania etapami. Co najważniejsze – satysfakcja po skończonym projekcie, jest cenniejsza od jakichkolwiek pieniędzy.

Jak znaleźć odpowiedzialną firmę budowlaną, która nie zawiedzie twoich oczekiwań? Niezawodnym źródłem wiedzy jest Internet. Dzięki niemu poznasz opinie klientów, cenniki oraz dotychczasowe osiągnięcia danej firmy. Przykładową stroną jest www.Auris.pl. Warto poświęcić czas na porównanie propozycji kilku przedsiębiorstw oferujących takie usług, by podjąć najlepszą decyzję.

Czytany 190 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.