Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:39

Czy Uber to dobra alternatywa dla taksówek?

Odkąd kalifornijska firma pojawiła się w Polsce ze swoimi usługami przewozowymi wśród taksówkarzy zawrzało. Usługi przewozowe zamawiane przez aplikację mobilną, z wygodnym systemem płatności stanowi bowiem nie lada konkurencję dla tradycyjnych taksówek. Czy jest się czego obawiać?

 

Tańsze, wygodniejsze pod względem płatności i zamawiania przejazdy z nielicencjonowanym kierowcą zawojowały już wiele krajów na świecie. Z gigantycznym kapitałem weszły teraz do Polski. Mieszkańcy małych miast mają co prawda mniejsze szanse na korzystanie z usług Ubera, ale w dużych to już znany widok. Jeśli więc w piątkowy wieczór mieszkańcy Podlasia zechcą poimprezować, muszą skorzystać z usług taxi Bielsko lub innego, tradycyjnego przewoźnika. Co innego warszawiacy i mieszkańcy dużych miast. Ci mogą zamawiać przejazd w wygodnej aplikacji mobilnej, która pobierze opłatę z karty po zakończeniu kursu. Nie trzeba mieć przy sobie drobnych i martwić się, czy w taksówce będzie terminal. Zanim takie udogodnienia wprowadzi wspominane taxi Bielsko może minąć trochę czasu, ale czy rzeczywiście kierowcy taksówek mają się czego obawiać?

Ubery prowadzą przecież kierowcy bez licencji, a to oznacza, że ich znajomość miasta jest dużo mniejsza i nie są uprawnieni do korzystania z takich przywilejów, jak parkingi dla taksówek albo przejazd bus pasem. To może stanowić duże utrudnienie dla klientów, którzy w gościnach szczytu będą próbowali przebić się Uberem przez miasto. Plus dla taxi Bielsko. Warto wiedzieć również, że zostać kierowcą taksówki jest zdecydowanie trudniej. Ubery mogą bowiem prowadzić przypadkowe osoby, które pragną zwyczajnie dorobić sobie po pracy, a ich weryfikacja przez firmę nie jest zbytnio rozbudowana. Na plus działa jednak zaawansowana technologicznie aplikacja do obsługi przewozów, za sprawą której możemy śledzić na mapie, jak przemieszcza się uber, a przy składaniu zamówienie wysłany zostanie najbliżej położony pojazd.

Czytany 107 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.