Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:39

Czy Uber to dobra alternatywa dla taksówek?

Odkąd kalifornijska firma pojawiła się w Polsce ze swoimi usługami przewozowymi wśród taksówkarzy zawrzało. Usługi przewozowe zamawiane przez aplikację mobilną, z wygodnym systemem płatności stanowi bowiem nie lada konkurencję dla tradycyjnych taksówek. Czy jest się czego obawiać?

 

Tańsze, wygodniejsze pod względem płatności i zamawiania przejazdy z nielicencjonowanym kierowcą zawojowały już wiele krajów na świecie. Z gigantycznym kapitałem weszły teraz do Polski. Mieszkańcy małych miast mają co prawda mniejsze szanse na korzystanie z usług Ubera, ale w dużych to już znany widok. Jeśli więc w piątkowy wieczór mieszkańcy Podlasia zechcą poimprezować, muszą skorzystać z usług taxi Bielsko lub innego, tradycyjnego przewoźnika. Co innego warszawiacy i mieszkańcy dużych miast. Ci mogą zamawiać przejazd w wygodnej aplikacji mobilnej, która pobierze opłatę z karty po zakończeniu kursu. Nie trzeba mieć przy sobie drobnych i martwić się, czy w taksówce będzie terminal. Zanim takie udogodnienia wprowadzi wspominane taxi Bielsko może minąć trochę czasu, ale czy rzeczywiście kierowcy taksówek mają się czego obawiać?

Ubery prowadzą przecież kierowcy bez licencji, a to oznacza, że ich znajomość miasta jest dużo mniejsza i nie są uprawnieni do korzystania z takich przywilejów, jak parkingi dla taksówek albo przejazd bus pasem. To może stanowić duże utrudnienie dla klientów, którzy w gościnach szczytu będą próbowali przebić się Uberem przez miasto. Plus dla taxi Bielsko. Warto wiedzieć również, że zostać kierowcą taksówki jest zdecydowanie trudniej. Ubery mogą bowiem prowadzić przypadkowe osoby, które pragną zwyczajnie dorobić sobie po pracy, a ich weryfikacja przez firmę nie jest zbytnio rozbudowana. Na plus działa jednak zaawansowana technologicznie aplikacja do obsługi przewozów, za sprawą której możemy śledzić na mapie, jak przemieszcza się uber, a przy składaniu zamówienie wysłany zostanie najbliżej położony pojazd.

Czytany 94 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.