Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 15 październik 2019 11:01

Zabawki Montessori – dlaczego warto z nich korzystać w edukacji dziecka?

Różowa wieża Pomoce Montessori Różowa wieża Pomoce Montessori

Dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebnych jest wiele czynników. Dużą rolę odrywa tutaj odpowiedni kontakt z bliskimi mu osobami w różnych sytuacjach.

Dziecku też należy udostępniać przedmioty, które pozwolą mu się rozwijać na wielu płaszczyznach w czasie zabawy i wykonywania codziennych obowiązków. Zasady metody Montessori wskazują na to, że tego rodzaju pomoce dydaktyczne powinny być dostosowane nie tylko do wieku dziecka, ale i poziomu jego rozwoju oraz indywidualnych zainteresowań. Co zatem warto wybrać? Jakie zabawki Montessori najlepiej sprawdzą się u małych dzieci?

 

Pomoce edukacyjne dla przedszkolaków – jakie wybrać?

Dzieci w wieku przedszkolnym warto otaczać przedmiotami, które zachęcą je do wykonywani działań wspomagających między innymi rozwój wzroku oraz motorykę, a także koordynacji ręka-oko. Do takich należą między innymi klocki np. różowa wieża. Jest to zestaw klocków w formie sześcianu. Dla dzieci, które wolą układanie klocków w ciemnych kolorach i wydłużonych kształtach ciekawszą propozycją może być zestaw brązowe schody. Warto je oba pokazać dziecku, aby mogło wybrać te, które lepiej będą mu się podobać.

Pomoce Montessori – zabawa, która przygotowuje do nauki

Sklep Montessori oferuje wiele ciekawych artykuły Montessori dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Różnorodne opcje pozwalają na wybranie takich zabawek i pomocy edukacyjnych, które pozwolą zaangażować dziecko w spontaniczne działanie. Dla młodszych dzieci warto wybrać takie, które pośrednio przygotują je również do rozpoczęcia nauki w szkole. Przykładem mogą być tutaj chociażby cylindry Montessori. Ćwiczą one motorykę małą, co pozwala na przygotowanie dziecka do późniejszego prawidłowego chwytania artykułów piśmienniczych – kredek, ołówków i długopisów. A to ma znaczenie dla sprawniejszej nauki pisania. Inne akcesoria, które uczą przez zabawę, to także ramki z rozciągniętym materiałem. Dzięki nim dziecko może nauczyć się między innymi, jak zapinać guziki, zamek błyskawiczny czy haftki. Jest to również ćwiczenie precyzyjnych ruchów dłoni. To przydaje się dziecku w późniejszym, samodzielnym ubieraniu się.

Czytany 27 razy

Artykuły powiązane

 • Z krainy mlekiem płynącej Z krainy mlekiem płynącej

  Naleśniki to potrawa doskonała – stwarzają pole do popisu dla każdej gospodyni. Można je jeść bez dodatków, ale w kwestii farszu możemy popuścić wodze fantazji, komponując wersje wytrawne, słodkie i pikantne. Również ci, którym natura poskąpiła talentów kulinarnych, mogą pokusić się o przygotowanie tradycyjnych naleśników z serem.

 • Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane? Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane?

  Podczas wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, seminariów oraz innych wydarzeń, w trakcie których omawiane są sprawy dotyczące działalności i rozwijania przedsiębiorstw, najważniejsza jest strona merytoryczna. Nie ulega to żadnej wątpliwości, jednak przygotowując spotkanie biznesowe trzeba uwzględnić więcej czynników.

 • Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe? Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe?

  Sporo osób wchodzących w następny rok swojego życia lub mających którąś z kolei rocznicę ślubu, nie celebruje tego w jakiś specjalny sposób. W końcu przygotowanie imprezy jest czasochłonne i drogie, a poza tym co tu świętować – że staje się coraz starszym? Takie podejście faktycznie kłóci się z ideą dobrej zabawy, a powinniśmy mieć na nią ochotę bez względu na wiek.

 • Szybka nauka języków. Jak to zrobić? Szybka nauka języków. Jak to zrobić?

  Znajomość języków obcych jest dzisiaj wymagana właściwie w każdej pracy. Każdy, kto chce rozwijać się zawodowo i wspinać po szczeblach kariery powinien o tym wiedzieć.

 • Motywy zero waste na weselu w stylu boho Motywy zero waste na weselu w stylu boho

  Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych wesel urządzanych z dużym przepychem, w równie przeładowanych dekoracjami salach bankietowych. W opozycji do takiego podejścia stają wesela w stylu boho.