Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 15 październik 2019 11:01

Zabawki Montessori – dlaczego warto z nich korzystać w edukacji dziecka?

Różowa wieża Pomoce Montessori Różowa wieża Pomoce Montessori

Dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebnych jest wiele czynników. Dużą rolę odrywa tutaj odpowiedni kontakt z bliskimi mu osobami w różnych sytuacjach.

Dziecku też należy udostępniać przedmioty, które pozwolą mu się rozwijać na wielu płaszczyznach w czasie zabawy i wykonywania codziennych obowiązków. Zasady metody Montessori wskazują na to, że tego rodzaju pomoce dydaktyczne powinny być dostosowane nie tylko do wieku dziecka, ale i poziomu jego rozwoju oraz indywidualnych zainteresowań. Co zatem warto wybrać? Jakie zabawki Montessori najlepiej sprawdzą się u małych dzieci?

 

Pomoce edukacyjne dla przedszkolaków – jakie wybrać?

Dzieci w wieku przedszkolnym warto otaczać przedmiotami, które zachęcą je do wykonywani działań wspomagających między innymi rozwój wzroku oraz motorykę, a także koordynacji ręka-oko. Do takich należą między innymi klocki np. różowa wieża. Jest to zestaw klocków w formie sześcianu. Dla dzieci, które wolą układanie klocków w ciemnych kolorach i wydłużonych kształtach ciekawszą propozycją może być zestaw brązowe schody. Warto je oba pokazać dziecku, aby mogło wybrać te, które lepiej będą mu się podobać.

Pomoce Montessori – zabawa, która przygotowuje do nauki

Sklep Montessori oferuje wiele ciekawych artykuły Montessori dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Różnorodne opcje pozwalają na wybranie takich zabawek i pomocy edukacyjnych, które pozwolą zaangażować dziecko w spontaniczne działanie. Dla młodszych dzieci warto wybrać takie, które pośrednio przygotują je również do rozpoczęcia nauki w szkole. Przykładem mogą być tutaj chociażby cylindry Montessori. Ćwiczą one motorykę małą, co pozwala na przygotowanie dziecka do późniejszego prawidłowego chwytania artykułów piśmienniczych – kredek, ołówków i długopisów. A to ma znaczenie dla sprawniejszej nauki pisania. Inne akcesoria, które uczą przez zabawę, to także ramki z rozciągniętym materiałem. Dzięki nim dziecko może nauczyć się między innymi, jak zapinać guziki, zamek błyskawiczny czy haftki. Jest to również ćwiczenie precyzyjnych ruchów dłoni. To przydaje się dziecku w późniejszym, samodzielnym ubieraniu się.

Czytany 59 razy

Artykuły powiązane

 • Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto rady ekspertów! Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto rady ekspertów!

  Aby należycie rozpocząć przeprowadzkę, upewnij się, że przygotowałeś się do niej z wyprzedzeniem. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby rozplanować szczegółowo każdy etap. Detale, takie jak pakowanie czy wybór odpowiedniej firmy transportowej stanowią podstawę bezpiecznej i efektywnej przeprowadzki.

 • Specyfikacja łożysk oporowych Specyfikacja łożysk oporowych

  Potrzebujesz odpowiedniego łożyska wzdłużnego? Nie wiesz, który wariant spełni Twoje oczekiwania? Ogólna specyfikacja łożysk oporowych na pewno pomoże podjąć Ci ostateczną decyzję.

 • Zakupy online - świetny sposób zakupu kosmetyków Zakupy online - świetny sposób zakupu kosmetyków

  Od jakiegoś czasu przybywa kobiet i mężczyzn, którzy robią zakupy przez internet. Taki sposób poszukiwania upragnionych towarów i usług staje się coraz bardziej powszechny. Spośród wielu sklepów można znaleźć również drogerie internetowe. To świetny sposób na nowe kosmetyki. Przekonaj się dlaczego!

 • Jak nie spóźnić się na samolot? Oto kilka rad dla każdego! Jak nie spóźnić się na samolot? Oto kilka rad dla każdego!

   Nic nie sprowadza wymarzonego wylotu samolotem jak spóźnienie się na lotnisko. Nie ma znaczenia wtedy, w jaki sposób chcieliśmy się przedostać na lotnisko. Spóźnienie może przewrócić do góry nogami cały dzień i sporo kosztować.

 • Kiedy zacząć uczyć się angielskiego? Kiedy zacząć uczyć się angielskiego?

  Znajomość obcego języka jest niezbędna w poszukiwaniu pracy lub w zagranicznych podróżach. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się angielski. To międzynarodowy język komunikacji, którego znajomość przydaje się w każdej sytuacji.