czwartek, 23 styczeń 2020 16:55

Pranie wykładzin profesjonalnie - czy różnica jest widoczna?

Pranie wykładzin Pranie wykładzin

Czy profesjonalne pranie wykładzin rzeczywiście się opłaca? Czy odkurzanie i pranie ręczne nie wystarczy? Gdy chodzi o efekty różnice mogą być naprawdę zaskakujące. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat! 

 

Specjalistyczne pranie wykładzin. Jak to się odbywa?

Pranie wykładzin w wersji profesjonalnej https://www.czystapanda.pl/uslugi-dla-firm/pranie-wykladzin/ to coś zupełnie innego niż odkurzanie i zwyczajne, ręczne pranie na mokro. Przede wszystkim stosowane są wysokiej klasy sprzęty, takie jak odkurzacz ekstrakcyjny czy szorowarka walcowa. Podstawą działania odkurzacza ekstrakcyjnego jest zasysanie zabrudzeń pod ciśnieniem, a kolejno wysuszanie włókien. Odkurzacz zapewnia maksymalnie skuteczne oczyszczanie, również miejsc trudno dostępnych. Szorowarka walcowa najczęściej wykorzystywana jest w celu usunięcia trwałych plam. Tak niezwykła precyzja w oczyszczaniu nie jest możliwa do osiągnięcia z zastosowaniem tradycyjnych metod. 

Pranie wykładzin profesjonalne a tradycyjne - efekty

Wykładzina to idealne miejsce dla rozwoju bakterii i innych mikrobów. Dlaczego? Kumuluje się w niej wilgoć, a także zanieczyszczenia i grzyby, będące zarazem pożywką dla roztoczy kurzu domowego. Tradycyjne oczyszczanie wykładzin nie zapewni wystarczającego efektu. Stosowanie wyłącznie metod tradycyjnych powoduje powstawanie trwałych zanieczyszczeń, a więc efekt jest odwrotny względem zamierzonego. Ręczne pranie na mokro skutkuje dodatkową kumulacją wilgoci i zanieczyszczeń, a w dodatku wykładzina może się stopniowo wycierać i odkształcać. Tymczasem profesjonalne pranie wykładzin to najlepsza metoda, jeśli celem jest efekt czystości i świeżości. Taka wykładzina prezentuje się jak nowa. 

Profesjonalne pranie wykładzin dla firm 

Wykładziny najczęściej stosowane są jako element wyposażenia biur, hoteli, a także instytucji i obiektów użyteczności publicznej. W każdym z tych miejsc niezwykle ważny jest aspekt identyfikacji wizualnej, jak i szeroko pojęta renoma. Wszystko to może się zawalić, jeśli wnętrze nie będzie przyjazne dla klientów, gości, pracowników. Wnętrze powinno być przede wszystkim higieniczne i uporządkowane. Brudne i zniszczone wykładziny zdecydowanie nie pasują do takiego obrazu. Należy więc dołożyć wszelkich starań, by wykładziny regularnie i skutecznie oczyszczać. W niektórych instytucjach, takich jak szkoły i przedszkola, czystość ma jeszcze większe znaczenie. Chodzi bowiem o zapewnienie dogodnych warunków życia i rozwoju najmłodszym. Na szczęście pranie wykładzin można, a nawet trzeba, zlecić wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Dzięki temu wnętrze zawsze lśni, co dodatnio wpływa na renomę biznesu. Komu powierzyć pranie wykładzin? Przed wyborem należy prześledzić metody działania firmy czyszczącej, jak również efekty dotychczasowych realizacji. Warto zarazem stosować detergenty przyjazne dla dzieci i zwierząt, zwłaszcza miejscach, takich jak przedszkola i szkoły. Dlatego najlepszym wyborem będzie firma Czysta Panda, a więc https://www.czystapanda.pl.

Czytany 71 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.