poniedziałek, 02 grudzień 2019 11:07

Pomysł na wycieczki szkolne - kilkudniowe zagraniczne wycieczki szkolne

Wycieczka szkolna Wycieczka szkolna

Kilkudniowe wycieczki szkolne to niezwykła okazja do integracji uczniów. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne wycieczki szkolne, które pozwalają wynieść naukę z zamkniętych sal szkolnych i umożliwiają uczniom wykorzystanie umiejętności językowych w codziennych sytuacjach.

Czy organizacja kilkudniowej, zagranicznej wycieczki jest trudna? Jak znaleźć dobry pomysł na wycieczkę i go zrealizować?

Zagraniczne wycieczki szkolne - czy warto je organizować?

Zagraniczna wycieczka szkolna stanowi dla uczniów niezapomnianą okazję do poznania innych miejsc, kultur, języka czy historii w całkowicie nowym wymiarze. Nauka poprzez bezpośrednie doświadczenie jest najefektywniejszą metodą, która jest bardzo ważnym narzędziem w ręku pedagogów. Wycieczka szkolna za granicę stanowi zatem świetną okazję do poruszenia przez nauczycieli ważnych we współczesnym świecie kwestii różnic kulturowych, uprzedzeń, współpracy czy globalizacji. Wycieczka szlakiem ważnych miejsc i zabytków to również dobra okazja do poznania historii innego kraju lub historii sztuki konkretnego okresu.

Jak zorganizować zagraniczną wycieczkę szkolną?

Wielu pedagogów obawia się jednak, że organizacja kilkudniowej wycieczki szkolnej, szczególnie za granicę, przewyższy ich możliwości i kompetencje. W grę wchodzi przecież przejazd, zorganizowanie wszystkich aktywności i planu poruszania się po mieście, a także znalezienie dobrym miejsc do noclegu i posiłków. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które zdejmuje z ramion nauczycieli dodatkowe obciążenie, jest skorzystanie z biura podróży, które specjalizuje się w organizacji wycieczek szkolnych. Korzystając z takiej współpracy wystarczy wybrać interesujące miejsce oraz termin wyjazdu. W odpowiedzi biuro podróży prześle propozycje wycieczek i aktywności, spośród których można wybierać tę najciekawszą.

Pomysły na kilkudniowe wycieczki szkolne

Jeśli nie masz pomysłu na kilkudniowy wyjazd z uczniami możesz zainspirować się ofertami biur podróży. Pomysły na wycieczki szkolne przygotowane przez specjalistów zawierają wiele atrakcji i możliwości wspólnej nauki i terenie. Co ważne, biura podróży z dużym doświadczeniem idealnie zorganizują pory angażujących aktywności, ale wezmą również pod uwagę również czas potrzeby na posiłki czy odpoczynek. Przy pomocy biura podróży możliwe jest zorganizowanie dobrze zaplanowanej i ciekawej wycieczki dla uczniów w atrakcyjnej cenie - organizatorzy znają dobrze teren i mogą wybrać najbardziej opłacalne opcje zakwaterowania i wyżywienia dla całej grupy.

Czytany 134 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.