poniedziałek, 02 grudzień 2019 13:47

Ile kosztują dachy w Białymstoku i okolicy

Dachy Białystok Dachy Białystok

Dobrze wykonany dach będzie zwieńczeniem domu i wytrzyma długie lata bez konieczności napraw czy wymiany nawierzchni na nową. Jednak, jeżeli chce się mieć dobrze wykonany dach, należy liczyć się z dość dużym wydatkiem. Ile faktycznie trzeba zapłacić za wykonanie dachu? Co wpływa na jego cenę?

 

Jakie pokrycia dachowe są najpopularniejsze?

Inwestorzy decydujący się na budowę domu, czy też jedynie wymianę pokrycia dachowego mają do wyboru różne rozwiązania. Pozwala to na optymalizację kosztów budowy oraz dobór takiego pokrycia, które idealnie będzie pasować do estetyki całej posesji. Do najczęściej wybieranych pokryć dachowych obecnie zalicza się między innymi: blachodachówkę, dachówki ceramiczne, betonowe, a także bitumiczne. Więcej na ich temat możesz przeczytać na stronie promodach.pl. Znajdziesz tam między innymi informacje dotyczące wad i zalet poszczególnych rozwiązań. Przeczytasz również o tym, gdzie warto zastosować poszczególne rodzaje pokrycia dachowego.

Krycie dachów – co wpływa na cenę wykonania usługi?

Usługi dekarskie są bardzo różne, dlatego przy określaniu wstępnych kosztów wykonania dachu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość dachu, a także stopień jego skomplikowania – im będzie większy i bardziej rozbudowany, tym droższy. Kolejną kwestią jest to, jakie materiały zostaną użyte do pokrycia dachu, a także czy dekarz będzie tylko wymieniał stare pokrycie na nowe, czy też usługa będzie obejmowała naprawę lub postawienie nowej konstrukcji dachu. Trzeba też uwzględnić to, że coraz chętniej dachy wyposażane są w dodatkowe elementy takie jak okna. Niekiedy wykonywane są w nich także lukarny, co może wpłynąć na stopień trudności wykonania usługi, a co za tym idzie, również i wzrost jej ceny. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę także montaż rynien czy elementów zabezpieczających przed osadzaniem się złogów śniegu na dachach.

Ile średnio trzeba zapłacić za dachy w Białymstoku?

Ile trzeba zapłacić za dachy? Białystok jest miastem, w którym działa kilka firm oferujących tego typu usługi, dlatego też można liczyć na konkurencyjne ceny w tym zakresie. Jak to wygląda mniej więcej? Poniżej podane koszty są jedynie orientacyjne. Trzeba pamiętać o tym, że każdy dekarz swoją pracę wycenia indywidualnie, uwzględniając między innymi wyżej wymienione parametry.

Orientacyjne ceny usług dekarskich w regionie Białegostoku:

  • za demontaż i wywiezienie starego pokrycia dachowego od ok. 12 do 150 zł/m2 w zależności od rodzaju usuwanego materiału (najdroższy jest demontaż eternitu);

  • montaż więźby dachowej ok. 45 zł/m2;

  • montaż dachówki ceramicznej ok. 70 zł/m2;

  • montaż blachodachówki ok. 55 zł/m2;

  • ocieplenie poddasza ok. 75 zł/m2.

Decydując się na usługi dekarskie, warto zawsze wcześniej poprosić o ich wstępną wycenę w konkretnej firmie. Dobrze jest też się dowiedzieć, czy podane ceny uwzględniają już materiały, czy też są to kwoty dotyczące jedynie samego wykonania usługi w przypadku np. układania pokrycia dachowego, czy wykonywania ocieplenia dachu.

Czytany 250 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.