środa, 06 maj 2020 15:43

Plakat z miastem do salonu i nie tylko! Sprawdź najmodniejsze propozycje

Plakat miasto w salonie Plakat miasto w salonie

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie aranżacją wnętrz wśród przeciętnych Kowalskich. Stało się tak m. in. dzięki czasopismom wnętrzarskim i programom telewizyjnym poświęconym temu właśnie tematowi.

Moda na dekorowanie mieszkań spowodowała wysyp samozwańczych architektów wnętrz, wśród nich dużą grupę stanowią amatorzy plakatów. Stały się one bardzo modną formą ozdabiania mieszkań, biur i innych przestrzeni użytkowych. Chcesz być na topie, kup plakat. Miasto na plakacie to bardzo dobry pomysł, bo chociaż mówi się, że coraz częściej tęsknimy za naturą, to jednak są tacy, dla których to właśnie miasto stanowi największe źródło inspiracji.

 

Jaki plakat z miastem wybrać do jakiego pomieszczenia?

Plakat miasto

Plakat miasto

Decydując się na wybór plakatu z wizerunkiem miasta, kierujemy się różnymi wytycznymi. Jedni chcą powiesić plakat z wizerunkiem miasta, z którym wiążą się jakieś przyjemne wspomnienia, inni wybierają plakat prezentujący jakąś słynną metropolię, którą chcieliby w przyszłości odwiedzić. Można także mieć swoje ukochane miejsca w miejskiej przestrzeni - i tu sprawdzi się plakat miasto - mapa lub budowle zachwycające swą architekturą. Plakat z miastem pasuje w zasadzie do każdego wnętrza, ale wszystko zależy od tego, jak wycinek aglomeracji miejskiej jest na nim przedstawiony. Zdjęcia wielkich miast z drapaczami chmur, wizerunki dróg i miejskich węzłów komunikacyjnych, stacje metra to tematy, które najbardziej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli na plakacie pojawią się pędzące samochody, uliczny ruch, to ascetycznie urządzony pokój zyska na oryginalności i energii. Tego typu plakaty będą także doskonałą ozdobą biur. Urokliwe uliczki małych miasteczek, pełne domów z kamienia i pnączy świetnie uzupełnią rustykalną lub prowansalska aranżację.

Amatorom malarstwa na pewno przypadnie do gustu plakat miasto malarstwo, kilka takich plakatów powieszonych obok siebie uzupełni wystrój eleganckiego salonu np. w stylu art deco. Duża, barwna panorama miasta sprawdzi się znakomicie w monochromatycznym

otwartym wnętrzu loftowym. Plakat promujący najsłynniejsze zabytki może zawisnąć w klasycznie urządzonym salonie i - jako przeciwwaga - w salonie, w którym dominuje szkło, metal i drewno. Bardzo ciekawą propozycją są plakaty grafiki miast, mogą być ozdobą przedpokoju, który często jest traktowany po macoszemu, a przecież stanowi wizytówkę całego mieszkania. Plakat z wizerunkiem miasta może z powodzeniem stanowić ozdobę sypialni. Jeżeli nasza sypialnia ma romantyczny charakter, powieśmy w niej plakat przedstawiający jakiś urokliwy miejski krajobraz. Wcale nie muszą to być gondole w Wenecji czy mosty nad Sekwaną, polskie miasta także mają wiele do zaoferowania. W nowoczesnej, chłodnej w wystroju sypialni pięknie będzie wyglądał plakat ze starą mapą miasta. A co z kuchnią? Plakat miasto będzie znakomitym pomysłem. Co może nas zachęcić bardziej do wypicia w kuchni porannej kawy, jeśli nie klimatyczny kącik, w którym na ścianie wisi wizerunek kafejki z okrągłymi stolikami na zewnątrz lub filiżanka wypełniona po brzegi typowymi dla Londynu obiektami?

Miasto w pokoju nastolatka?

Plakat miasto w pokoju nastolatka

Plakat miasto w pokoju nastolatka

A czemu nie? Oferta plakatów, które mogą ozdobić pokój nastolatka, jest ogromna. To tu właśnie mogą zawisnąć plakatyprzedstawiające symbole najsłynniejszych miast, które odwiedził lub chciałby odwiedzić w przyszłości właściciel pokoju. W pokoju nastolatka lepiej niż zdjęcia miast będą się prezentowały grafiki o różnej kolorystyce. Może to być schematyczny wizerunek wieży Eiffla z napisem “Paris”, graficzne wyobrażenie Nowego Jorku w żywej kolorystyce czy tak modna ostatnio angielska budka telefoniczna odcinająca się od czarnego tła wyraziście czerwoną barwą. Także w pokoju młodszych dzieci może się pojawić plakat z miastem. Ręcznie rysowany zestaw z Tower, Big-Benem, strażą królewską i piętrowym autobusem świetnie podkreśli charakter wnętrza, a w maluchu rozbudzi ciekawość świata. Plakat przedstawiający kolorowe miasto z chmurkami i samolotem jak z dziecięcych rysunków będzie również trafionym zakupem.

Rodzaje i kolorystyka plakatów

Plakat miasto w salonie

Plakat miasto w salonie

Różnorodność wśród plakatów nie dotyczy tylko samych wizerunków miast, także ich typy i kolorystyka są bardzo zróżnicowane. Jeśli idzie o kolorystykę, plakaty mogą być czarno-białe lub kolorowe. Te pierwsze będą w zasadzie pasowały do każdego wnętrza, mogą także pomóc opanować chaos w zbyt przeładowanym kolorystycznie pomieszczeniu. Kolorowe pomogą ożywić monochromatyczny pokój lub sypialnię. Plakaty mogą być drukowane na papierze o satynowym wykończeniu w technologii HP lub z wysoką rozdzielczością nadruku zapewniającą trwałość i wyrazistość kolorów. Mogą być w ramie lub antyramie.

Plakaty są znakomitym sposobem na szybkie odnowienie wystroju wnętrza, można je łatwo przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia i bywają bardzo efektowne.

 Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl