Polecane artykuły

 • 1
piątek, 08 listopad 2019 16:43

Motywy zero waste na weselu w stylu boho

Wesele boho Wesele boho

Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych wesel urządzanych z dużym przepychem, w równie przeładowanych dekoracjami salach bankietowych. W opozycji do takiego podejścia stają wesela w stylu boho.

Czym właściwie charakteryzuje się ten styl? Prostotą, delikatnością i harmonią z naturą. W styl boho bardzo dobrze wpisuje się więc coraz bardziej popularny ruch zero/less waste. Państwo młodzi, którzy decydują się na wybór takiego stylu wesela, są coraz bardziej świadomi niszczącego wpływu człowieka na środowisko. Korzystają więc z szeregu rozwiązań, które wyglądają niezwykle stylowo i dodają aranżacji sali uroku, ale nie mają negatywnego wpływu na środowisko i nie przyczyniają się do tworzenia kolejnych odpadów. 

Jakie rozwiązania są popularne w stylu boho? Przede wszystkim jest to korzystanie z tego, co daje natura. Bardzo często wśród dekoracji sal ślubnych pojawiają się elementy drewniane. Drewno może być pocięte na plastry i w takiej formie stanowi doskonałe podkładki pod talerze lub świeczniki. Co ważne nie są to dekoracje jednorazowe. Na takich podkładkach można wypalić datę ślubu wraz z podziękowaniami za przybycie i w takiej formie mogą być one doskonałymi prezentami dla gości weselnych.

Materiały, które królują na stołach powinny być w pełni naturalne, jak bawełna, juta czy len. Sztuczne serwety lub poliestrowe obrusy nie mają tutaj racji bytu. Także plastikowe kubki i słomki powinny zostać zastąpione przez kubki bambusowe i ekologiczne słomki papierowe, których bogaty wybór wzorów i kolorów pozwoli podkreślić charakter każdego wesela.

Oprócz wykorzystania naturalnych eko materiałów, wśród dekoracji nie może zabraknąć tych wykonanych z materiałów z recyklingu. Takie dekoracje nie dość, że zmniejszą ilość potencjalnych śmieci, to jeszcze ich produkcja jest oszczędna i nie ma wpływu na środowisko naturalne. Przykładem takich dekoracji mogą być świeczniki w słoikach. Wystarczy taki słoik owinąć gałązką bluszczu lub kawałkiem bawełnianej koronki. Podczas produkcji zaproszeń, winietek, menu i wszystkich innych wyrobów papierowych, warto skorzystać z papieru makulaturowego. Taki papier doskonale nada się także do przygotowania girland i ozdobnych lampionów.

Takie świadome podejście do ekologii jest bardzo ważne w czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu. Warto rozejrzeć się dookoła i zastanowić nad zmianami, które można wprowadzić wokół siebie, nawet podczas tak ważnego dnia w życiu. Jak widać na powyższych przykładach wesele w stylu boho nie wymaga żadnych poświęceń, a doskonale wpisuje się w nurt zero waste. Co więcej, organizując wesele w stylu boho, dajemy przykład innym i zachęcamy ich do podobnych działań.

Czytany 60 razy

Artykuły powiązane

 • Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto rady ekspertów! Jak przygotować się do przeprowadzki? Oto rady ekspertów!

  Aby należycie rozpocząć przeprowadzkę, upewnij się, że przygotowałeś się do niej z wyprzedzeniem. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby rozplanować szczegółowo każdy etap. Detale, takie jak pakowanie czy wybór odpowiedniej firmy transportowej stanowią podstawę bezpiecznej i efektywnej przeprowadzki.

 • Specyfikacja łożysk oporowych Specyfikacja łożysk oporowych

  Potrzebujesz odpowiedniego łożyska wzdłużnego? Nie wiesz, który wariant spełni Twoje oczekiwania? Ogólna specyfikacja łożysk oporowych na pewno pomoże podjąć Ci ostateczną decyzję.

 • Zakupy online - świetny sposób zakupu kosmetyków Zakupy online - świetny sposób zakupu kosmetyków

  Od jakiegoś czasu przybywa kobiet i mężczyzn, którzy robią zakupy przez internet. Taki sposób poszukiwania upragnionych towarów i usług staje się coraz bardziej powszechny. Spośród wielu sklepów można znaleźć również drogerie internetowe. To świetny sposób na nowe kosmetyki. Przekonaj się dlaczego!

 • Jak nie spóźnić się na samolot? Oto kilka rad dla każdego! Jak nie spóźnić się na samolot? Oto kilka rad dla każdego!

   Nic nie sprowadza wymarzonego wylotu samolotem jak spóźnienie się na lotnisko. Nie ma znaczenia wtedy, w jaki sposób chcieliśmy się przedostać na lotnisko. Spóźnienie może przewrócić do góry nogami cały dzień i sporo kosztować.

 • Kiedy zacząć uczyć się angielskiego? Kiedy zacząć uczyć się angielskiego?

  Znajomość obcego języka jest niezbędna w poszukiwaniu pracy lub w zagranicznych podróżach. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się angielski. To międzynarodowy język komunikacji, którego znajomość przydaje się w każdej sytuacji.