piątek, 08 listopad 2019 16:43

Motywy zero waste na weselu w stylu boho

Wesele boho Wesele boho

Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych wesel urządzanych z dużym przepychem, w równie przeładowanych dekoracjami salach bankietowych. W opozycji do takiego podejścia stają wesela w stylu boho.

Czym właściwie charakteryzuje się ten styl? Prostotą, delikatnością i harmonią z naturą. W styl boho bardzo dobrze wpisuje się więc coraz bardziej popularny ruch zero/less waste. Państwo młodzi, którzy decydują się na wybór takiego stylu wesela, są coraz bardziej świadomi niszczącego wpływu człowieka na środowisko. Korzystają więc z szeregu rozwiązań, które wyglądają niezwykle stylowo i dodają aranżacji sali uroku, ale nie mają negatywnego wpływu na środowisko i nie przyczyniają się do tworzenia kolejnych odpadów. 

Jakie rozwiązania są popularne w stylu boho? Przede wszystkim jest to korzystanie z tego, co daje natura. Bardzo często wśród dekoracji sal ślubnych pojawiają się elementy drewniane. Drewno może być pocięte na plastry i w takiej formie stanowi doskonałe podkładki pod talerze lub świeczniki. Co ważne nie są to dekoracje jednorazowe. Na takich podkładkach można wypalić datę ślubu wraz z podziękowaniami za przybycie i w takiej formie mogą być one doskonałymi prezentami dla gości weselnych.

Materiały, które królują na stołach powinny być w pełni naturalne, jak bawełna, juta czy len. Sztuczne serwety lub poliestrowe obrusy nie mają tutaj racji bytu. Także plastikowe kubki i słomki powinny zostać zastąpione przez kubki bambusowe i ekologiczne słomki papierowe, których bogaty wybór wzorów i kolorów pozwoli podkreślić charakter każdego wesela.

Oprócz wykorzystania naturalnych eko materiałów, wśród dekoracji nie może zabraknąć tych wykonanych z materiałów z recyklingu. Takie dekoracje nie dość, że zmniejszą ilość potencjalnych śmieci, to jeszcze ich produkcja jest oszczędna i nie ma wpływu na środowisko naturalne. Przykładem takich dekoracji mogą być świeczniki w słoikach. Wystarczy taki słoik owinąć gałązką bluszczu lub kawałkiem bawełnianej koronki. Podczas produkcji zaproszeń, winietek, menu i wszystkich innych wyrobów papierowych, warto skorzystać z papieru makulaturowego. Taki papier doskonale nada się także do przygotowania girland i ozdobnych lampionów.

Takie świadome podejście do ekologii jest bardzo ważne w czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu. Warto rozejrzeć się dookoła i zastanowić nad zmianami, które można wprowadzić wokół siebie, nawet podczas tak ważnego dnia w życiu. Jak widać na powyższych przykładach wesele w stylu boho nie wymaga żadnych poświęceń, a doskonale wpisuje się w nurt zero waste. Co więcej, organizując wesele w stylu boho, dajemy przykład innym i zachęcamy ich do podobnych działań.

Czytany 127 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.