środa, 26 luty 2020 11:38

Mieszkanie w stylu minimalistycznym

Wykończenia wnętrz Wykończenia wnętrz

Minimalistyczny wystrój wnętrz ma wielu fanów. Świeżość, oszczędność, elegancja i harmonia takiej aranżacji wnętrz pozwala wyciszyć zmysły po dniu pełnym wrażeń i odpocząć. Aby urządzić mieszkanie zgodnie ze stylem minimalistycznym, należy kierować się kilkoma ważnymi regułami. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak z sukcesem wykreować subtelne, stylowe pomieszczenia.

 

Na co zwrócić uwagę, urządzając minimalistyczne mieszkanie?

Najważniejszą kwestią jest ograniczenie rzeczy niepotrzebnych. Minimalizm sprzyja funkcjonalności i uniwersalności, co wybrzmiewa doskonale w modelach mebli minimalistycznych. Bardzo często są to rozwiązania modułowe, które można dowolnie ze sobą połączyć, tworząc odpowiadające naszym aktualnym potrzebom ciągi półek i szafek. Takie meble często są niskie, aby nie przytłaczać zbytnio przestrzeni i pozwolić na wyeksponowanie ścian. Ważne są nie tylko modele mebli, ale również zastosowane materiały; wrażenie surowości idealnie podkreślą gładkie powierzchnie, szkło, metal oraz beton.Urządzając mieszkanie, w którym panować ma ład i prostota, należy zwrócić również uwagę na kolor ścian. W stylu minimalistycznym dominują kolory stonowane: beże, szarości, różne odcienie bieli. Ciekawe efekty można również osiągnąć, umiejętne grając bardziej nasyconymi barwami. Decydując się na intensywniejsze kolory ścian (lub jednej ściany) należy pamiętać o zrównoważeniu ich subtelnymi liniami i fakturami mebli i pozostałego wyposażenia.Na oszczędność i harmonię należy postawić również w kwestii ozdób i dodatków. Nawet precyzyjnie urządzoną przestrzeń minimalistyczną można łatwo zaburzyć, jeśli w jej obrębie pojawi się zbyt dużo dekoracji, bibelotów i akcentów o zróżnicowanych kolorach, fakturach i kształtach.

Czy warto zaangażować w prace firmę wykańczającą wnętrza?

Aby urządzić wnętrze zgodne ze stylem minimalistycznym, trzeba umieć rezygnować z wielu rozwiązań, które trafiły w nasz gust. Sklepy przepełnione są ogromną liczbą dodatków, dekoracji, i niebanalnych modeli mebli, przez co często podczas zakupów wyposażenia domowego trudno zachować umiar. A przecież to właśnie umiar jest kwintesencją stylu minimalistycznego. Decydując się na współpracę z dobrą firmą wykończeniową, dla której oszczędny, elegancki styl nie jest obcy, możemy być pewni, że unikniemy chaosu i zbytniego zagracenia mieszkania. Warto wybrać przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji, które może pochwalić się wieloma atrakcyjnymi realizacjami (np. http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl)/W aranżacjach minimalistycznych doskonale realizuje się zasada "każdy element ma znacznie". Wybieranie rozwiązań, które są niezbędne i jednocześnie świetnie się ze sobą komponują (na zasadzie podobieństwa lub kontrastu), nie jest łatwym zadaniem. Dobrym pomysłem może więc być zapoznanie się z cennikiem usług przykładowego profesjonalisty (http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik) i ocenienie, czy taka opcja nie jest bardziej opłacalna niż podejmowanie własnego wysiłku, poświęcanie swojego czasu i brak pewności co do ostatecznego efektu.