czwartek, 05 grudzień 2019 18:16

Konta firmowe – co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać najlepsze dla swojej firmy?

Rekin finansów - Konta firmowe Rekin finansów - Konta firmowe

Założenie i prowadzenie własnej firmy wymaga podejmowania wielu decyzji. Jednymi z pierwszych jest wybór nazwy firmy, sposobu opodatkowania i rodzaju prowadzonej działalności. Warto też dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego konta bankowego dla swojej firmy. Jest to ważne, gdyż w znacznym stopniu może ułatwić obsługę finansową przedsiębiorstwa.

Czy każde konto firmowe daje takie same możliwości? O czym pamiętać przy wybieraniu tego rodzaju produktu finansowego?

Co brać pod uwagę wybierając konto bankowe dla swojej firmy?

Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze konta firmowego, jest to, jaka działalność jest prowadzona. Jak się okazuje, dla jednoosobowej działalności gospodarczej mogą być korzystniejsze konta w innym banku niż dla spółki czy działalności non-profit. Warto też pamiętać, że niektóre banki oferują również inne warunki dla działalności rolniczej.

Kolejną kwestią jest to, jakie warunki oferuje bank i czy ma on oddziały w mieście, w jakim prowadzona jest działalność gospodarcza. Zazwyczaj przy jednoosobowej działalności gospodarczej można wszystkie formalności już dzisiaj załatwić online. Przy spółkach i działalnościach non-profit, może się okazać, że od czasu do czasu, konieczna będzie wizyta w stacjonarnym oddziale banku.

Jeżeli chodzi o to, jakie warunki proponuje bank, przede wszystkim uwagę należy zwrócić na to, jakie są opłaty za jego usługi w regularnej ofercie. Często można zobaczyć reklamy informujące o tym, że bank proponuje prowadzenie konta za zero złotych. Jak się okazuje, w wielu przypadkach jest to propozycja na określony czas, później opłata wzrasta np. do 25 zł za miesiąc. Ewentualnie trzeba spełnić określone w regulaminie warunki, aby móc korzystać z wymienionego przywileju. Trzeba też sprawdzić informacje dotyczące opłat za poszczególne usługi związane z prowadzeniem konta np. przelewy natychmiastowe, wybieranie pieniędzy z bankomatów itp. Dobrze jest też dowiedzieć się o opłaty za kartę płatniczą. Dodatkowo, jeżeli bank oferuje promocje, należy sprawdzić, jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, aby np. otrzymać 1000 zł za otworzenie konta. Wiąże się to bowiem z dodatkowymi obowiązkami konsumenta. Jeżeli nie spełni się warunków promocji, nie uzyska się wymienionej w promocji premii.

Jak znaleźć najlepszą ofertę konta bankowego dla swojej firmy?

Dużą pomocą w poszukiwaniach konta bankowego idealnego dla danej firmy będzie skorzystanie ze specjalnego rankingu. Na takiej liście znajdują się parametry kont firmowych z różnych banków. To przyśpiesza znacznie zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o danym produkcie finansowym. Dobrze, jeżeli przy rankingu znajduje się też krótki artykuł dotyczący wyboru konta. Wówczas wiadomo na, co dokładnie zwrócić uwagę w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej. Tego rodzaju informacje można znaleźć między innymi w artykule na stronie rekinfinansow.pl. Na blogu znajdują się także informacje dla osób szukających kont oszczędnościowych oraz kredytów.

Czytany 95 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.