czwartek, 05 grudzień 2019 16:37

Czym kierować się wybierając nagrobki?

Nagrobki Nagrobki

Jak wiadomo czasami w życiu jest tak, że musimy pożegnać bliską osobę, która umiera. Zawsze jest to bardzo ciężki czas dla nas i raczej dzieje się to dość  niespodziewani, zresztą człowiek nigdy nie jest przygotowany na to, żeby stracić kogoś bliskiego i nie ma się, co temu dziwić.

Jeżeli już stracimy bliską naszemu sercu osobę, to stajemy przed koniecznością podjęcia bardzo wielu, dość ważnych decyzji. Bez wątpienia jedną z takich własnie decyzji, jest wybór odpowiedniego nagrobka, który będzie stał na cmentarzu i za każdym razem będzie nam przypominał o ukochanej osobie. Wiele osób w związku z tym ma pytanie, jaki kamień na nagrobek będzie najlepszy. Na jaki się zdecydować? czy lepsze będą takie nagrobki zrobione z granitu, czy też należałoby zdecydować się na marmurowe? a może jakiś inny kamień lepiej się sprawdzi?

Z jakich kamieni na nagrobki możemy wybierać?

Kiedyś mnóstwo osób decydowało się na lastriko oraz konglomeraty kwarcowe, które obecnie nie są już tak często stosowane. Zdecydowana większość osób decyduje się na kamień naturalny, który ma wiele ważnych cech, a mianowicie jest trwały i naprawdę bardzo dobrze się prezentuje. Ponadto kamienie naturalne dają mnóstwo miejsca na projekt oraz zdobienia nagrobków. Obecnie zauważyć można, ze naprawdę wiele osób decyduje się właśnie na nagrobki wykonane z kamienia naturalnego. Spośród nich, zdecydowanie najczęściej wybierany jest marmur, granit, lub piaskowiec, które to cechują się doskonałymi właściwościami, a ponadto prezentują się bardzo dobrze. W związku z tym bez wątpienia spełnią one oczekiwania, nawet najbardziej wymagających oraz wybrednych osób.

Czy lepiej zdecydować się na granit, czy na marmur?

Każda osoba, która musiała dokonywać wyboru materiału, z którego zostanie wykonany nagrobek, bez wątpienia zgodzi się z tym, że ten wybór przysparza wiele problemów, ponieważ na rynku obecnie znajdziemy wiele materiałów, z których mogą zostać zrobione nagrobki. Raczej nagrobki marmurowe są odradzane, ponieważ ten materiał nie jest wytrzymały na warunki atmosferyczne, jakie panują w Polsce. W związku z tym, znacznie lepszym wyborem mogą okazać się nagrobki granitowe, które są znaczne bardziej wytrzymałe aniżeli marmurowe.

Czytany 122 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.