Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:38

Bądź bezpieczny w swojej łazience

Dywanik łazienkowy Dywanik łazienkowy

Łazienka to drugie miejsce, po kuchni, w którym zdarza się najwięcej wypadków. Wynika to z tego, że w jednym i drugim pomieszczeniu wykonujemy czynności z użyciem wody i prądu, jak również gazu. Warto zadbać o bezpieczeństwo w domu, szczególnie jeżeli mieszkają z nami osoby starsze lub dzieci.

Dywanik łazienkowy antypoślizgowy

Zastanawiając się co może nam się złego przytrafić w łazience jako pierwsze przychodzi nam do głowy poślizgniecie i złamanie jakiejś kończyny. Jest to częste szczególnie u osób starszych, które mają problemy z równowagą i koordynacją ruchową. Aby temu zapobiec możemy zamontować specjalne uchwyty pod prysznicem i przy toalecie. Dodatkowo w wannie czy pod natryskiem można rozłożyć matę antypoślizgową. Dywanik łazienkowy jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli kupimy taki, który nie suwa się po podłodze, inaczej może zaszkodzić. Dywanik łazienkowy dobrej jakości osuszy stopy i zapobiegnie upadkowi.

Gaz, czad i prąd

W starych łazienkach, gdzie woda ogrzewana jest gazem, powinny być założone specjalne czujniki, które zaalarmują, gdyby gaz zaczął się ulatniać lub zaczął się z palnika wydobywać czad. Takie rzeczy czasem zdarzają się podczas dłuższej kąpieli i mogą zakończyć się zgonem. Najlepiej jest wymienić bojler gazowy na elektryczny, wtedy jesteśmy o wiele bezpieczniejsi w swojej łazience. Należy również unikać pozostawiania włączonych sprzętów do prądu, ponieważ prąd i woda to także bardzo niebezpieczne połączenie.

Detergenty

Różnego typu udrażniacze do rur, płyn do WC i odkamieniacz trzymamy w szafce w łazience lub w kuchni. Mając w domu małe dziecko pamiętajmy, aby tego typu substancje trzymać poza ich zasięgiem. Same blokady zakładane na szafki mogą zostać rozbrojone przez maluchy. Chemię domową najlepiej trzymać w szafkach wiszących gdzieś wysoko w kuchni lub w łazience, a nawet w przedpokoju. Kupując produkty do czyszczenia, wybierajmy te z zabezpieczenia zakrętką, której dziecko nie powinno odkręcić.

Czytany 28 razy

Artykuły powiązane

 • Agencja taneczna w Polsce - dlaczego warto się zapisać? Agencja taneczna w Polsce - dlaczego warto się zapisać?

  Mogłoby się wydawać, że w Polsce szaleństwo na punkcie tańca mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego. Każdego roku powstaje w naszym kraju multum nowych szkół tańca, a chętnych do pobierania lekcji nie brakuje. Dla jednych jest to chwilowa rozrywka i wypełniacz czasu, dla innych taniec staje się całym życiem i marzą o zrobieniu międzynarodowej kariery.

 • Kominki elektryczne oraz ich wady i zalety Kominki elektryczne oraz ich wady i zalety

  Kominek jest czymś, o czym marzy każdy, kto w przyszłości planuje zamieszkać "na swoim". Jest symbolem ciepła, ogniska domowego - czegoś, do czego każdy zmierza właśnie przy planowaniu swojego samodzielnego życia. Niestety, często okazuje się, że zderzenie z rzeczywistością nie pozwala nam na zainwestowanie w "prawdziwy" kominek - na przykład zamieszkując w bloku czy budynku wielorodzinnym.

 • Mieszkanie w stylu minimalistycznym Mieszkanie w stylu minimalistycznym

  Minimalistyczny wystrój wnętrz ma wielu fanów. Świeżość, oszczędność, elegancja i harmonia takiej aranżacji wnętrz pozwala wyciszyć zmysły po dniu pełnym wrażeń i odpocząć. Aby urządzić mieszkanie zgodnie ze stylem minimalistycznym, należy kierować się kilkoma ważnymi regułami. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak z sukcesem wykreować subtelne, stylowe pomieszczenia.

 • Jakie zalety ma ławka tapicerowana do poczekalni? Jakie zalety ma ławka tapicerowana do poczekalni?

  Ławka do przedpokoju

  Oryginalne ławki tapicerowane cieszą się olbrzymim zainteresowaniem od lat. Ich największymi atutami są nie tylko walory estetyczne, ale również olbrzymia wygoda i duży komfort, który zapewniają. W dużej mierze to właśnie dzięki nim oczekiwanie w kolejce nie jest tak męczące.

 • Falownik, czyli serce paneli fotowoltaicznych Falownik, czyli serce paneli fotowoltaicznych

  Osoby, które interesują się tematem paneli fotowoltaicznych i szukają o nich nowych informacji, bardzo często natykają się na jedną z części instalacji fotowoltaicznej, a mianowicie falownik. Czym jest to urządzenie i dlaczego jest ono tak ważne w instalacji fotowoltaicznej?