poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:38

Bądź bezpieczny w swojej łazience

Dywanik łazienkowy Dywanik łazienkowy

Łazienka to drugie miejsce, po kuchni, w którym zdarza się najwięcej wypadków. Wynika to z tego, że w jednym i drugim pomieszczeniu wykonujemy czynności z użyciem wody i prądu, jak również gazu. Warto zadbać o bezpieczeństwo w domu, szczególnie jeżeli mieszkają z nami osoby starsze lub dzieci.

Dywanik łazienkowy antypoślizgowy

Zastanawiając się co może nam się złego przytrafić w łazience jako pierwsze przychodzi nam do głowy poślizgniecie i złamanie jakiejś kończyny. Jest to częste szczególnie u osób starszych, które mają problemy z równowagą i koordynacją ruchową. Aby temu zapobiec możemy zamontować specjalne uchwyty pod prysznicem i przy toalecie. Dodatkowo w wannie czy pod natryskiem można rozłożyć matę antypoślizgową. Dywanik łazienkowy jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli kupimy taki, który nie suwa się po podłodze, inaczej może zaszkodzić. Dywanik łazienkowy dobrej jakości osuszy stopy i zapobiegnie upadkowi.

Gaz, czad i prąd

W starych łazienkach, gdzie woda ogrzewana jest gazem, powinny być założone specjalne czujniki, które zaalarmują, gdyby gaz zaczął się ulatniać lub zaczął się z palnika wydobywać czad. Takie rzeczy czasem zdarzają się podczas dłuższej kąpieli i mogą zakończyć się zgonem. Najlepiej jest wymienić bojler gazowy na elektryczny, wtedy jesteśmy o wiele bezpieczniejsi w swojej łazience. Należy również unikać pozostawiania włączonych sprzętów do prądu, ponieważ prąd i woda to także bardzo niebezpieczne połączenie.

Detergenty

Różnego typu udrażniacze do rur, płyn do WC i odkamieniacz trzymamy w szafce w łazience lub w kuchni. Mając w domu małe dziecko pamiętajmy, aby tego typu substancje trzymać poza ich zasięgiem. Same blokady zakładane na szafki mogą zostać rozbrojone przez maluchy. Chemię domową najlepiej trzymać w szafkach wiszących gdzieś wysoko w kuchni lub w łazience, a nawet w przedpokoju. Kupując produkty do czyszczenia, wybierajmy te z zabezpieczenia zakrętką, której dziecko nie powinno odkręcić.

Czytany 81 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.