środa, 18 grudzień 2019 13:44

Atrakcje dla dzieci zimą - co wybrać?

Ferie Łódź Ferie Łódź

Ferie zimowe to czas, w którym dzieci mają 2 tygodnie wolne od zajęć szkolnych. Aby nie przesiadywały w tym czasie bezczynnie w domu, warto pomyśleć o wyjeździe albo zorganizowaniu dziecku innych atrakcji, które umilą mu czas zimowych ferii.

 

Zimowe sporty dla najmłodszych

Wiele osób decyduje się podczas ferii zimowych na wyjazd, najczęściej w góry. Jest to bardzo dobry pomysł, jeśli chcemy, aby nasze dziecko nacieszyło się śniegiem i zimowymi atrakcjami. Wybierając wypoczynek w kraju, warto zwrócić uwagę na nasze polskie Tatry. W samym Zakopanem mieści się wiele miejsc, które dostarczą rozrywki nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Doskonałym przykładem jest Snowlandia czyli zimowy park rozrywki. Warto skorzystać tam z wielu atrakcji, jednak jedną z najbardziej imponujących jest śnieżny labirynt. Z zimowych zabaw dla najmłodszych można skorzystać także na Gubałówce. Dzieci z pewnością nie będą się tam nudzić. Zorganizowano tam bowiem tor saneczkowy, dostępne są również śnieżne miniskutery, a dodatkowo można także pochodzić w śnieżnych rakietach. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko spróbowało swoich sił w jeździe na nartach, warto wynająć instruktora, który nauczy malucha podstawowych technik.

Co robić w mieście w ferie?

Niekiedy nie mamy możliwości wyjazdu w czasie ferii zimowych. Często spowodowane jest to koniecznością pracy w tym okresie. Wiąże się to z tym, że nie mamy możliwości zapewnić naszemu dziecku opieki w domu. Warto sprawdzić, czy w naszej okolicy przewidziane są atrakcje dla dzieci, którym rodzice nie mogą zorganizować czasu w zimowe ferie Łódź, Kraków czy Warszawa to miasta, w których z pewnością znajdziemy coś ciekawego dla naszego malucha. Najczęściej organizowane są tam tzw. półkolonie, na których dzieci przez parę godzin w ciągu dnia mają zapewnioną opiekę oraz atrakcje. Co ważne, zwykle maluchy mogą liczyć także na ciepły posiłek. Dzieci mogą skorzystać z wielu rozrywek, takich jak na przykład zajęcia plastyczne, sportowe czy też wyjścia do różnych ciekawych miejsc, takich jak basen, muzea oraz inne obiekty kulturalne. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, które nie będą zmuszone spędzać swoich ferii w domu przed komputerem czy telewizorem.

 
Czytany 203 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.