środa, 18 grudzień 2019 13:34

Jak szybko zbudować nowe powierzchnie magazynowe?

 Ekspertyzy hal stalowych Ekspertyzy hal stalowych

W naszym kraju buduje się coraz więcej hal magazynowych o dużej powierzchni. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem szeroko rozumianej gospodarki. Budowa powierzchni magazynowych składa się z wielu etapów, z których każdy ma duże znaczenie dla powstania hali spełniającej techniczne wymagania.

 

Projekt powierzchni magazynowej

Hale magazynowe to, jak sama nazwa wskazuje, powierzchnie, które mają służyć do składowania w nich dużej ilości różnego rodzaju produktów. Zwykle charakteryzują się one bardzo dużą powierzchnią. Pierwszym krokiem, który należy zrobić, aby wybudować hale magazynową, jest stworzenie jej projektu. W tym celu warto zgłosić się do sprawdzonej firmy zajmującej się właśnie taką działalnością. Projektowanie powierzchni magazynowej powinno być poprzedzone przeprowadzeniem wnikliwej analizy potrzeb klienta. Firma projektująca powinna zweryfikować jakie produkty będą przechowywane w hali, jak dużo ich będzie i jakie są dokładne oczekiwania inwestora. W związku z tym projekt powinien zawierać takie informacje jak dobór rozpiętości oraz wysokości hali. Projektanci hal magazynowych zajmują się także zagospodarowywaniem terenu otaczającego sam budynek, dzięki czemu cała powierzchnia może być w sposób optymalny wykorzystana przez inwestora. Projekt powinien także uwzględniać obciążenia w danej hali – zarówno obciążenie statyczne, jak i obciążenie dynamiczne. Projektanci zajmują się również zabezpieczeniami przeciwpożarowymi wykorzystywanymi w halach magazynowych.


Dokonanie
ekspertyzy hal stalowych

Ekspertyzy hal stalowych dokonywane są przez rzeczoznawców budowlanych. Najczęściej wykonuje się je wówczas, kiedy stwierdzone są potencjalne nieprawidłowości w konstrukcji budynku czy też ewentualne zagrożenia. Ekspertyzy hal stalowych polegają na przeprowadzeniu szeregu badań i stwierdzeniu przyczyn wszelkich nieprawidłowości. W ramach takiej ekspertyzy rzeczoznawca budowlany danej specjalności jest w stanie ocenić na przykład jakie są dopuszczalne obciążenia stropów czy dachów czy też dlaczego powstają nieplanowane ugięcia stropów. Podczas ekspertyzy specjalista może zbadać fundamenty budynku, a także ewentualną wytrzymałość betonu.

Czytany 95 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.