wtorek, 03 grudzień 2019 16:40

10 aplikacji, które pomogą ci zabić nudę w komunikacji miejskiej

Internet Inea Internet Inea

Czas spędzany w metrze, autobusie i tramwaju nie musi być stracony. To od ciebie zależy, jak go wykorzystasz – możliwości jest całe mnóstwo. Jeśli masz Internet w telefonie, w komunikacji miejskiej możesz trenować umysł, oglądać filmy, uczyć się języków obcych... Oto 10 aplikacji, które skutecznie walczą z nudą!

1. YouTube

Internet jest pełen wartościowych treści, a coraz większą część z nich tworzą niezależni twórcy. Aplikacja YouTube, podobnie jak sam portal, daje darmowy dostęp do kanałów mniej i bardziej znanych vlogerów, dzięki czemu możesz je oglądać także wtedy, kiedy jesteś w drodze.

2. Spotify

Spotify jest dziś nie tylko serwisem muzycznym, ale i jedną z najpopularniejszych platform gromadzących interesujące podcasty. Jeśli więc nie wiesz, kim jest Okuniewska i nie znasz kulis Śledztwa Pisma, koniecznie nadrób zaległości.

3. Peak

Czujesz, że twój mózg potrzebuje czegoś na rozruch? Zapewnij mu codzienny trening mózgu z aplikacją Peak. Gry i zadania, na których się opiera – dostępne także wtedy, kiedy wyłączysz Internet – pomogą ci rozwijać wszystkie kluczowe sprawności kognitywne i poprawią pamięć.

4. Duolingo

Jeśli chcesz skuteczniej uczyć się języka obcego, ale nie masz na to zbyt wiele czasu, ta aplikacja okazuje się niezwykle pomocna. Duolingo to skuteczna metoda nauki języka oparta na zasadzie grywalizacji.

5. Slowly

Jesteś jedną z osób, które tęsknią za pisaniem listów? Wypróbuj aplikację Slowly, która pozwala na wirtualną korespondencję z ludźmi z całego świata. Pisz piękne listy i nawiązuj przyjaźnie – z autobusu!

6. Tricky Test

To coś dla wielbicieli oryginalnych gier, które wymagają umysłowego wysiłku i kreatywnego myślenia. Tricky Test podsunie ci nieoczywiste zagadki i zadania – koniec z nudą!

7. Atomas

Nawet jeśli nie lubisz chemii, ta gra logiczna – oparta na tworzeniu i przekształcaniu atomów, by uzyskać kolejne pierwiastki – z pewnością ci się spodoba. Niezwykle wciągająca!

8. Słowotok

Ile wyrazów jesteś w stanie ułożyć z bardzo ograniczonej ilości liter? Aplikacja Słowotok pomoże ci to sprawdzić i skutecznie poszerzy twoje słownictwo!

9. Quizwanie

To prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli teleturniejów i wiedzy ogólnej. Zmierz się ze znajomymi i z przypadkowymi graczami, by sprawdzić, jak wiele wiesz o świecie, i dowiedzieć się czegoś nowego.

10. HBO GO

Jeśli nie masz czasu na oglądanie filmów i seriali w domu, dlaczego nie wykorzystać na nie czasu, który spędzasz w komunikacji miejskiej? Platformy streamingowe, takie jak HBO GO, są dostępne także w wersjach mobilnych. Pamiętaj jednak o słuchawkach, by nie przeszkadzać współpasażerom.

Czytany 97 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.