niedziela, 20 lipiec 2014 19:35

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Pharmaceris - Dermo pielęgnacja cery trądzikowej Pharmaceris - Dermo pielęgnacja cery trądzikowej

Gruczoły łojowe są rozmieszczone w okolicach mieszków włosów i są odpowiedzialne za wydzielanie łoju, który spełnia w organizmie wiele istotnych funkcji. Podstawową z nich jest stworzenie na powierzchni skóry bariery lipidowej, tzw. płaszcza ochronnego, który ma na celu uchronienie naskórka przed urazami mechanicznymi, wpływem czynników chemicznych (np. zmniejsza szkodliwe działanie kwasów, czy wody), utrudnia przedostawanie się do organizmu wirusów, bakterii i drobnoustrojów.

Dodatkowo warstwa lipidowa działa jak naturalny filtr UV, zmniejszając szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Pomimo nieocenionej pracy gruczołów łojowych, nieraz potrafią doprowadzić nas do szaleństwa. To właśnie nieprawidłowa praca tych gruczołów jest przyczyną znienawidzonego przez nas trądziku. 

Trądzik, jak żaden inny typ cery, wyjątkowo skutecznie potrafi napsuć krwi. Bolesne cysty, zaskórniki, zwykłe pryszcze, a następnie blizny i pozostające po nich przebarwienia. Z tymi problemami borykały się kobiety niemalże od zarania dziejów. W związku z tym, wokół pielęgnacji skóry trądzikowej krąży wiele mitów. 

Pierwszym z nich jest powszechnie utarte przekonanie, że skórę trądzikową należy wysuszać i matowić. To bardzo poważny błąd! Takie postępowanie jest dla gruczołów łojowych sygnałem, że pracują niewystarczająco intensywnie i … zwielokrotniają swoje wysiłki. 

Kolejnym mitem, lub raczej niedopowiedzeniem, jest mylenie preparatów nawilżających z preparatami natłuszczającymi i w efekcie nieużywanie żadnego z nich. Faktem jest, że w przypadku skóry trądzikowej nie należy używać preparatów natłuszczających, natomiast używanie tych nawilżających jest niezbędne! Często oba rodzaje produktów są mylone i w efekcie utarło się przekonanie, że „cery trądzikowej nie należy kremować”.

Następny mit, to wystawianie skóry trądzikowej na słońce w celu zasuszenia pryszczy. Owszem, można się opalać, ale należy to robić rozsądnie, nie zapominając o kremach z filtrem UV.

Jak widać, pielęgnacja tego typu cery to nie lada wyzwanie, głównie z powodu wiedzy potocznej, która nie zawsze jest prawdziwa. Dlatego polska firma Pharmaceris stworzyła linię kosmetyków Pharmaceris T, które w profesjonalny sposób rozwiążą problem trądziku. 

Seria Pharmaceris T składa się z produktów do oczyszczania twarzy, przeciwtrądzikowego żelu pod prysznic, kremów do twarzy, oraz kosmetyków specjalistycznych, do tzw. zadań specjalnych.

Oczyszczanie w przypadku cery tłustej i trądzikowej jest bardzo istotnym etapem pielęgnacji. Marka Pharmaceris proponuje całą gamę produktów: piankę, żel, płyn micelarny, tonik i nowość w tej serii – peeling. Wszystkie produkty mają właściwości złuszczające i nawilżające. Nie naruszają wspomnianego wcześniej płaszcza ochronnego skóry, jednocześnie dokładnie ją oczyszczając. Kosmetyki oczyszczające z serii Pharmaceris T cechują się zawartością kwasu migdałowego, cynku PCA, wyciągiem z łopianu, składnikami nawilżającymi, normalizującymi pracę gruczołów łojowych i zmniejszającymi widoczność porów. 

 

 

 

Kolejnym krokiem w pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej jest nawilżanie. Kremy dostarczają skórze niezbędnych składników, odżywiają ją, koją. Jest to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji. Firma pharmaceris oferuje kilka rodzajów produktów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Kremy są ukierunkowane na rozwiązanie konkretnych problemów wynikających z posiadania cery trądzikowej. Jeśli nasza cera tylko się błyszczy – emulsję regulującą wydzielanie sebum. Jeśli walczymy z przebarwieniami – dwustopniową kurację opartą na, odpowiednio, 5% i 10% wyciągu z kwasu migdałowego. Jeśli samodzielnie zdecydowałyśmy się zweryfikować prawdziwość mitów dotyczących pielęgnacji tego typu cery – Pharmaceris proponuje krem, który naprawi wyrządzone szkody, intensywnie odżywi i nawilży skórę, przywracając ją do porządku. Jeśli natomiast nasza skóra cieszy się całkiem dobrą kondycją, jedynie czasami „miewa gorsze chwile” - marka Pharmaceris propnuje delikatny krem z, który całkowicie ją zdyscyplinuje. 

 

 

Dla osób, które mają poważne, lub nietypowe problemy, przygotowano specjalistyczne kosmetyki. Kojący krem dla skóry łojotokowej, zaczerwienionej, ale jednocześnie skłonnej do łuszczenia i oczyszczający płyn bakteriostatyczny, który całkowicie hamuje rozwój bakterii. 

Wszystkie produkty marki Pharmaceris są hipoalergiczne i testowane dermatologicznie. Zapewnią profesjonalną pomoc w walce z trądzikiem nie narażając skóry na podrażnienia.

Czytany 1768 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.