Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 26 marzec 2019 18:35

Wady i zalety kremu BB

Do Polski przywędrował ze wschodu. Początkowo traktowany podejrzliwie, stopniowo zaczął podbijać rynek kosmetyków kolorowych, w dużym stopniu wypierając tradycyjne podkłady do twarzy. Krem BB - za co można go pokochać, za co znienawidzić?

Czym jest Beauty Balm?

Receptura pierwszego kremu BB została opracowana jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez dr Christinę Schrammek. Kosmetyk, spopularyzowany w latach osiemdziesiątych przez Japonki a zwłaszcza Koreanki, podbija obecnie serca Polek. Specyfiką kremów BB jest połączenie cech delikatnego podkładu, kryjącego niedoskonałości cery z działaniem pielęgnacyjnym. Nadaje cerze charakterystyczny promienny wygląd i "porcelanowy" efekt.

Zalety kremów BB

Krem BB posiada właściwości nawilżające, wygładzające i pielęgnujące. Wyrównują koloryt skóry, kryjąc drobne niedoskonałości. Dzięki zawartościom filtrów chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV. Kosmetyki te znane są z właściwości dopasowywania się do odcienia skóry. Tak jest rzeczywiście, należy jedynie wybrać odpowiednią opcję kolorystyczną. Co ciekawe, nawet jeśli przy zakupie kolor nie zostanie idealnie dobrany, właściwości kremu i tak dadzą całkiem pozytywny efekt na skórze. Cechą kremów BB jest ich lekko rozjaśniający efekt, co pozwala na optyczne odmłodzenie skóry.

Blask....Cecha relatywna

Charakterystyczną cechą skóry pokrytej kremem BB jest jej rozświetlenie i słabszy, bądź silniejszy efekt blasku. Lśniąca cera jest efektem przez jedne użytkowniczki pożądanym, a przez inne znienawidzonym, tak więc trudno uznać ją za zaletę bądź wadę. Osoby, które chciałyby przygasić błyszczącą skórę mogą sięgnąć po transparentny puder, przy czym doskonale sprawdzi się w tym przypadku sypki puder ryżowy.

Wady kremów BB

Zawarte w kremach BB silikony nadają skórze gładkości i ułatwiają nakładanie i rozprowadzenie kosmetyku. Niestety, ujemną stroną silikonów jest ich wnikanie w rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Zatykając je silikony sprawiają, że skóra jest zanieczyszczona, nie może oddychać i prawidłowo funkcjonować. Jednak aby doprowadzić skórę do takiego stanu trzeba całkowicie zaniedbać jej oczyszczanie z kremu.

Kremy BB + dobre oczyszczanie= piękna cera

Podstawą stosowania kremów BB jest ich dokładne usuwanie z twarzy. Jeśli czynność ta zostanie zlekceważona, w niedługim czasie pojawią się problemy z łuszczącą się, poszarzałą cerą o zanieczyszczonych porach. Bardzo dobrze w przypadku silikonów sprawdza się metoda wieloetapowego, a zwłaszcza olejowego oczyszczania twarzy. Jeśli będzie ona regularnie i dokładnie przeprowadzane, efekty stosowania kremów BB będą na pewno zadowalające.

Czytany 30 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?