Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 26 marzec 2019 19:35

Wady i zalety kremu BB

Do Polski przywędrował ze wschodu. Początkowo traktowany podejrzliwie, stopniowo zaczął podbijać rynek kosmetyków kolorowych, w dużym stopniu wypierając tradycyjne podkłady do twarzy. Krem BB - za co można go pokochać, za co znienawidzić?

Czym jest Beauty Balm?

Receptura pierwszego kremu BB została opracowana jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez dr Christinę Schrammek. Kosmetyk, spopularyzowany w latach osiemdziesiątych przez Japonki a zwłaszcza Koreanki, podbija obecnie serca Polek. Specyfiką kremów BB jest połączenie cech delikatnego podkładu, kryjącego niedoskonałości cery z działaniem pielęgnacyjnym. Nadaje cerze charakterystyczny promienny wygląd i "porcelanowy" efekt.

Zalety kremów BB

Krem BB posiada właściwości nawilżające, wygładzające i pielęgnujące. Wyrównują koloryt skóry, kryjąc drobne niedoskonałości. Dzięki zawartościom filtrów chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV. Kosmetyki te znane są z właściwości dopasowywania się do odcienia skóry. Tak jest rzeczywiście, należy jedynie wybrać odpowiednią opcję kolorystyczną. Co ciekawe, nawet jeśli przy zakupie kolor nie zostanie idealnie dobrany, właściwości kremu i tak dadzą całkiem pozytywny efekt na skórze. Cechą kremów BB jest ich lekko rozjaśniający efekt, co pozwala na optyczne odmłodzenie skóry.

Blask....Cecha relatywna

Charakterystyczną cechą skóry pokrytej kremem BB jest jej rozświetlenie i słabszy, bądź silniejszy efekt blasku. Lśniąca cera jest efektem przez jedne użytkowniczki pożądanym, a przez inne znienawidzonym, tak więc trudno uznać ją za zaletę bądź wadę. Osoby, które chciałyby przygasić błyszczącą skórę mogą sięgnąć po transparentny puder, przy czym doskonale sprawdzi się w tym przypadku sypki puder ryżowy.

Wady kremów BB

Zawarte w kremach BB silikony nadają skórze gładkości i ułatwiają nakładanie i rozprowadzenie kosmetyku. Niestety, ujemną stroną silikonów jest ich wnikanie w rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Zatykając je silikony sprawiają, że skóra jest zanieczyszczona, nie może oddychać i prawidłowo funkcjonować. Jednak aby doprowadzić skórę do takiego stanu trzeba całkowicie zaniedbać jej oczyszczanie z kremu.

Kremy BB + dobre oczyszczanie= piękna cera

Podstawą stosowania kremów BB jest ich dokładne usuwanie z twarzy. Jeśli czynność ta zostanie zlekceważona, w niedługim czasie pojawią się problemy z łuszczącą się, poszarzałą cerą o zanieczyszczonych porach. Bardzo dobrze w przypadku silikonów sprawdza się metoda wieloetapowego, a zwłaszcza olejowego oczyszczania twarzy. Jeśli będzie ona regularnie i dokładnie przeprowadzane, efekty stosowania kremów BB będą na pewno zadowalające.

Czytany 115 razy

Artykuły powiązane

 • Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach

  Od lat kremy ze śluzem ślimaka cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a kolejne serie dedykowanie Paniom i Panom w różnym wieku, z odmiennymi problemami skórnymi stają się hitami sezonów.

 • Francuska elegancja Francuska elegancja

  Marka Purles powstała we Francji. Kosmetyki dla profesjonalistów powstają w najnowocześniejszych laboratoriach.

 • Trend #lesswaste – maski wegańskie L’biotica Trend #lesswaste – maski wegańskie L’biotica

  Podejście #lesswaste przestaje już być wyłącznie ekotrendem, a staje się obowiązkowym stylem życia. W trosce o przyszłe pokolenia, musimy coraz poważniej myśleć o pozostawianych przez nas śladach środowiskowych.

 • Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę? Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę?

  Kawior to nie tylko znany od tysiącleci przysmak. To również znakomite źródło składników odżywczych dla skóry.

 • Idealny rytuał pielęgnacyjny Idealny rytuał pielęgnacyjny

  Odkryj nowy wymiar pielęgnacji! Spersonalizuj swój własny ulubiony zestaw i czerp przyjemność podczas aplikacji kosmetyku. Stwórz swój własny rytuał.