wtorek, 26 marzec 2019 19:35

Wady i zalety kremu BB

Do Polski przywędrował ze wschodu. Początkowo traktowany podejrzliwie, stopniowo zaczął podbijać rynek kosmetyków kolorowych, w dużym stopniu wypierając tradycyjne podkłady do twarzy. Krem BB - za co można go pokochać, za co znienawidzić?

Czym jest Beauty Balm?

Receptura pierwszego kremu BB została opracowana jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez dr Christinę Schrammek. Kosmetyk, spopularyzowany w latach osiemdziesiątych przez Japonki a zwłaszcza Koreanki, podbija obecnie serca Polek. Specyfiką kremów BB jest połączenie cech delikatnego podkładu, kryjącego niedoskonałości cery z działaniem pielęgnacyjnym. Nadaje cerze charakterystyczny promienny wygląd i "porcelanowy" efekt.

Zalety kremów BB

Krem BB posiada właściwości nawilżające, wygładzające i pielęgnujące. Wyrównują koloryt skóry, kryjąc drobne niedoskonałości. Dzięki zawartościom filtrów chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV. Kosmetyki te znane są z właściwości dopasowywania się do odcienia skóry. Tak jest rzeczywiście, należy jedynie wybrać odpowiednią opcję kolorystyczną. Co ciekawe, nawet jeśli przy zakupie kolor nie zostanie idealnie dobrany, właściwości kremu i tak dadzą całkiem pozytywny efekt na skórze. Cechą kremów BB jest ich lekko rozjaśniający efekt, co pozwala na optyczne odmłodzenie skóry.

Blask....Cecha relatywna

Charakterystyczną cechą skóry pokrytej kremem BB jest jej rozświetlenie i słabszy, bądź silniejszy efekt blasku. Lśniąca cera jest efektem przez jedne użytkowniczki pożądanym, a przez inne znienawidzonym, tak więc trudno uznać ją za zaletę bądź wadę. Osoby, które chciałyby przygasić błyszczącą skórę mogą sięgnąć po transparentny puder, przy czym doskonale sprawdzi się w tym przypadku sypki puder ryżowy.

Wady kremów BB

Zawarte w kremach BB silikony nadają skórze gładkości i ułatwiają nakładanie i rozprowadzenie kosmetyku. Niestety, ujemną stroną silikonów jest ich wnikanie w rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Zatykając je silikony sprawiają, że skóra jest zanieczyszczona, nie może oddychać i prawidłowo funkcjonować. Jednak aby doprowadzić skórę do takiego stanu trzeba całkowicie zaniedbać jej oczyszczanie z kremu.

Kremy BB + dobre oczyszczanie= piękna cera

Podstawą stosowania kremów BB jest ich dokładne usuwanie z twarzy. Jeśli czynność ta zostanie zlekceważona, w niedługim czasie pojawią się problemy z łuszczącą się, poszarzałą cerą o zanieczyszczonych porach. Bardzo dobrze w przypadku silikonów sprawdza się metoda wieloetapowego, a zwłaszcza olejowego oczyszczania twarzy. Jeśli będzie ona regularnie i dokładnie przeprowadzane, efekty stosowania kremów BB będą na pewno zadowalające.

Czytany 364 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.